Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehetne lerázni szép...

Hogy lehetne lerázni szép szóval a bepróbálkozó ingatlanosokat?

Figyelt kérdés
2016. jan. 29. 12:31
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
46%
Én ezzel foglalkozok, mondjuk sosem hívok hideget mert nem tartom egy jó megbízásszerzési módszernek, onnantól kezdve, hogy kikerült az információ az internetre már mindenki hozzájuthat és ott beálltál a sorba. Amikor a saját tulajdonú lakásaimat árultam ennyit mondtam nekik higgadtan, hogy köszönöm szépen az ajánlatot, de kizárólagos szerződésem van a piacvezető hálózattal és tökéletesen meg vagyok velük elégedve. Egyikük se volt erőszakos azonnal felfogták. Nem hiszem, hogy le kell süllyedni, vagy ordibálni kell a telefonban csak azért mert frusztráló a megkeresésük és nem mindenki tudja kezelni. Mindennek ellenére szeretem ezeket a hozzászólásokat olvasgatni a legnegatívabbakat és a legalpáribbakat is. Nem egy eset volt nálunk, hogy a tulaj hallani se akart az elején ingatlanosról, végül beadta a derekát és megversenyeztettük az árat, úgy hogy 3-an licitáltak a lakásra. Ebből lesz az ajánlás. Volt egy hozzászóló itt aki említette, hogy nem csinálunk semmit azt viszont jó drágán. Olyan van, hogy egy szolgáltatást el tudnak adni egyszer, vagy kétszer drágán, de hosszú éveken keresztül nem! Akkor vágják rá, hogy drága amikor nem tudják hogy miért kerül ennyibe, az ajánlásaink nem ezt igazolják.
2016. márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az a hozzászóló, és tartom a véleményem.

Vettem is házat, meg adtunk is el lakást. Az ingatlanos... nem is fecsérelem rá a szavakat, hosszú történet, sokszor leírtam már. Sosem azt csinálta, amit kértünk, hanem az ellenkezőjét.

Az ajánlásaitok... biztos van, akinek szüksége van erre. De ők a kisebbség. Igen, ez a kisebbség esetleg téged igazol.

De az, hogy 10 emberből 9 nem akarja igénybe venni, sőt hallani sem akar rólatok, az meg engem igazol!

10000 eladó ingatlanból 100-nál tudsz szerződést kötni, és ők úgy-ahogy elégedettek, HA eladod a lakást, de a másik 9900 ember nem tart igényt erre a szolgáltatásnak nevezett semmire, akkor az mégis kit igazol?

Meg minden lakást te sem tudsz eladni. Amire lecsapsz, és gyorsan elmegy, az jó eséllyel így is - úgy is elment volna, hisz ha maga a tulaj tesz fel képeket meg a lakás paramétereit, akkor ugyanazok a potenciális vevők fognak jelentkezni, akik a te hirdetésedre jelentkeztek volna, hiszen a négyzetméter, az ár, az állapot nem változik, csak a hirdető személye. A hirdetés szövege meg ebből a szempontból nem mérvadó, ha minden benne van.

A külterületi, zártkerti, rossz állapotú, vagy tömegközlekedéstől távol eső ingatlanokat, amiket 10 éve nem tudnak eladni, azokat te sem fogod tudni eladni olyan áron. Max ha rábeszéled a tulajt, hogy vigye lejjebb az árat. De milyen siker ez? Ha ő maga lejjebb vinné és úgy hirdetné, ő is el tudná adni, de itt az a lényeg, hogy nem akarja áron alul adni. Szóval én ezt nem nevezem teljesítménynek.

Ha maradunk a fent írt számoknál, abból a 100 lakásból a te jutalékod jelentős, és tökéletesen megélsz belőle. Ezért látod te a másik oldalát. De én akkor sem fizetnék százezreket a telefonálgatásért és a lakásmutogatásért, és mindenkit erre buzdítok.

Ez olyan dolog, amit MINDENKI meg tud csinálni, kivéve, ha öreg/beteg, vagy messze lakik az ingatlantól.

2016. márc. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!