Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosok miért ennyire...

Az ingatlanosok miért ennyire használhatatlanok?

Figyelt kérdés

Épp lakást szeretnék venni BP-en. Nagy sajnálatomra kb. minden hirdetést ingatlanosok adnak fel, esélytelen a tulajdonosokig eljutni, hogy legalább érdemben lehessen beszélni.


De oké, kénytelen kelletlen el fogadtam. Utána bosszankodtam egy sort, hogy címek nincsenek, a hirdetésekben következetesen a jó környékek vannak megjelölve, de mivel jól ismerem a környéket 1-1 külső fotóról simán felismerem, hogy 15 km-el odébb van az ingatlan ..


Kiválogattam 5 egész ígéretes lakást ami tetszett, akkor telefonáljunk. 3 ingatlanost 4 napig nem lehetett elérni, csak cseng, vagy diszpécserközpont visszahívást ígér. Természetesen egyetlen egy sem hívott vissza soha. A maradék kettő 4-5 (!) próbálkozás után felvette. Az egyik SEMMIT nem tudott mondani az ingatlanról, de majd "beszél a tulajjal és visszahív". Azóta is hív. A másik mondta már nem éri el a tulajt de nem tudja levenni a hirdetést mert szerződésben vannak - remek.


Bementem az ingatlanosok irodájába is, mondom hátha... Előadtam a fiatal srácnak, hogy mit szeretnék, kp-ra vennék XX-ért, ekkorát és akkorát ilyen kritériumokkal. Jó, 3-4 óra múlva küld pár ajánlatot. 2 napig se híre se hamva, hiába hívom nem veszi fel a telefont. Végül küldött egy e-mailt, hogy nem talált egyetlen egy ingatlant sem ami megfelel a kritériumaimnak... Gyorsan felütöttem az ingatlan.com -ot, kb. 20 felel meg neki az alapján, amit leadtam neki..


Egy szóval nem értem. Ennyire jól élnek az ingatlanosok, hogy még minimális erőfeszítést sem tesznek a 3-5%-os jutalékukért? Vevőként is halálosan bosszant de eladóként tuti kiakadnék, ha ilyen nemtörődöm módon kezelnék a dolgaim, elérni nem lehet őket, szemmel láthatóan nem dolgoznak, de a markuk gondolom tartják ha valahogy mégis beesik egy vevő..



2016. márc. 3. 21:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Itt van például ez a "hölgy": [link]


Két hete hívtam ezért a hirdetésért, hát sajnáááljuk, eladódott, de mondjam meg, milyent keresek és majd ő ajánl nekem. Még mit nem. És még van pár ugyanilyen csali hirdetése.

2016. márc. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ja most így több nap és még legalább 5 ingatlanos után (már amelyik egyáltalán méltóztatik felvenni) nekem is egyértelmű, hogy az ingatlan hirdetéseknek minimum fele kamu csalihirdetés, vagy sosem létezett vagy évekkel ezelőtt eladták.
2016. márc. 5. 14:12
 13/19 anonim ***** válasza:
Kérdező milyen és mekkor lakást keresel és merre?
2016. aug. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Már semmilyet, megvettük azóta.


Amúgy 17. kerületben kerestünk kertes házat.

2016. aug. 21. 17:30
 15/19 anonim ***** válasza:
Gratulálok. Végül ingatlanossal sikerült? Nem messze a 17 től van házam ezért elárulod mennyiért vetted meg és mennyi volt az irányár?
2016. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

A történet cifra...


A házon láttuk az eladó táblát, becsengettünk. Sajnos OTP-s ingatlan volt így az eladónak kötelezően kizárólagos szerződése volt az OTP ingatlannal. Az ingatlanos SEMMIT nem csinált. De szó szerint. Egyszer eljött "megmutatni" a lakást - amiben laktak, így ott volt a tulaj, kb. csak vele beszélünk. Ezen kívül 1x találkoztam még az ingatlanossal, amikor legombolt az előlegre. Soha többet nem láttam. 700e-t keresett ezzel...


Amúgy 41-ért hirdették és 38-ba vettük meg.

2016. aug. 23. 09:41
 17/19 anonim ***** válasza:
Koszi a választ. Engem is kizárólagosra akarnak rávenni az ingatlanosok de ahogy a Te példád is mutatja hát nem szabad.. Vagy kivárni az 1 évet. Nekünk is táblára jönnek a legtöbben. Gratulálok a házhoz :-)
2016. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ingatlanos nem jó semmire, eszedbe ne jusson még szerződni sem egyikkel, csak szívás és lehúzás az egész.
2016. aug. 24. 20:18
 19/19 anonim ***** válasza:

"Egy ideig én is voltam ingatlanos.Az a gond,minden előképzettség nélkül, bárkit felvesznek,egy hét a betanítás"


Egyeskének üzenném, hogy OKJ végzettség hiányában SENKI nem lehet ingatlanos, és vele is elvégeztették volna az OKJ-t, ha egyáltalán valaha tényleg volt köze ingatlanirodához.


Látom, a kérdés régi, de divat cinkelni és utálni az ingatlanosokat. Ami a kérdésben le van írva, az a hozzáállás számomra ismeretlen. Több gyikes kérdésből úgy szűröm le, hogy Pesten ez a divat. Én még nem tapasztaltam ezt, vidéki városban élek, és már mindkét oldalon álltam :).

2019. máj. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!