Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek családi házban...

Szerintetek családi házban vagy panelban jobb élni?

Figyelt kérdés
Szerintem családi házban, mert hajnal 2 kor is max hangerőn mehet a zene anélkül, hogy a 80 éves Marika néni kihívná a bundesPOLIZEI-t. Mindemellett nem kell a hülye szomszédok kopácsolásait hallgatni. Teljes csend és nyugalom van, bármikor kiülhetsz a teraszra vagy a kertbe a jó levegőre egy cider mellett. Úgyhogy mindenki becsülje meg a családi házat.

2016. márc. 20. 04:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%

"Mindemellett nem kell a hülye szomszédok kopácsolásait hallgatni"

Nem, a f***t. Hétköznap reggel 6-kor már bőg valamilyen barkácsgép, évszaktól függően. Tavasszal flex (nyárra megcsináljuk a filegóriát, de jó lesz az, mama!), nyáron fűnyíró (szép eggyenletes legyen a pázsit ám), ősszel és télen meg a láncfűrész (príííma keményfa, mán csak össze köll vágni, megvan a tüzellő!). Ha a környéken bármilyen Maszek Jóska ténykedik, akkor este 8-ig nem is lesz csend. A kutyák ugatnak ha kell, ha nem, mer' az a jó házőrző, ami minél vadabb. Ha valaki még állatokat is tart, akkor előbb vagy utóbb penetráns trágyaszag fog keringeni mindenfelé, mer' hát nincsen mit kezdeni ezzel, ami eszik, az trágyázik is. De azért csend és nyugalom van, ami a panelban nincs meg.

Sőt, kiülhetsz a teraszra vagy kertbe a jó levegőre. Ha építesz teraszt, járólapot teszel rá, néha letakarítod a falevéltől, hólétól, kutyaszartól - esetleg rendben tartod a kertet, hogy ne gazosodjon. De amint megszólal a zene vagy kicsit hangosabban örülsz magadnak, itt is előkerül egy 80 éves Marika néni, aki "rádhíjja a rendőrt". Ha pedig reggel 6-ra mennél dolgozni, de a szomszédban hajnal 2-kor még teljes gázon ordít Kis Grófo, mer' szülinap van, akkor ugyanúgy nem fogsz aludni, mint a panelban.

Nem kell tehát idealizálni, a családi ház sem maga a paradicsom, mint ahogy a társasház sem az.

2016. márc. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Noha merőben más okok miatt, én is a családi házra szavazok. Eleget laktam panelban ahhoz, hogy tudjam: ott tényleg csak LAKNI lehet. Én meg nem azért "jöttem" erre a földre, hogy lakjak, hanem hogy éljek!
2016. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Sajnos laktam panelban néhány hónapot, és az volt életem legrosszabb időszaka.

Télen 30 fok a nem szabályozható távfűtés miatt.

Nyáron 30 fok a napsütés miatt.

A klotyón hallod hogy fingik a szomszéd,ha porszívóznak olyan mintha a te lakásodban lenne a porszívó.

Arról ne is beszéljünk ha van a közelben egy izomtibi, a súlyzók kopogását,csörgését az egész házban hallani.

2016. márc. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Szerintem kertesházban sincs nagy nyugalom,én kisgyerekként panelba éltem,és hiányoznak az éjszakai fények,szeretek itt a kertvárosi övezetben lakni,de azért nagy élmény reggel 6-kor arra kelni hogy a szomszéd K*anyáza a seját kölykét :D Mindenek megvan a maga szépsége :D
2016. szept. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!