Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek elvárható lenne,...

Szerintetek elvárható lenne, hogy anyukám átadja nekem a lakását?

Figyelt kérdés
Most akarok 2 szobás lakást venni, van önerőm is a hitelfelvételhez. Viszont alacsony a jövedelmem (110 ezer), nem lenne jó 10 évre eladósodni. Egy rokonom vetette fel azt a lehetőséget, hogy ha kisebb lakást vennék (1 szobásat), akkor csak fele annyi hitelt kellene felvennem. Akkor anyukám odaköltözhetne a kisebb lakásba, ő már úgyis 75 éves, én meg majd a jövendő párommal az anyukám 2 szobás lakásába költöznék. Elvárható lenne ez egy szülőtől, hogy ezt felajánlja? A hitel amit fel akarok venni, magas kockázatú, 2-szeresére is felmehet a törlesztőrészlet, sajnos máshol nem adnak nekem hitelt az alacsony jövedelmem miatt. Anyukám nagyon szereti a lakását, nem akar máshová menni lakni. Mi a véleményetek?
2016. okt. 10. 05:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Persze!

Kellő arroganciával elmagyarázhatod neki, ha nem tetszik, mehet az utcára, az sokkal tágasabb, mint a mostani lakása.

Egy szava sem lehet, örüljön, hogy felnevelhetett!

2016. okt. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Önző vagy.

Mi az, hogy már úgyis 75 éves? Megölni nem akarod esetleg, és akkor nem kellene lakást venned egyáltalán?

Vegyen lakást neked a jövendőbeli párod, ne szerencsétlen anyádat zaklasd hogy ki akarod költöztetni az otthonából!

2016. okt. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

A szülők 95%-a amúgy nagyon ragaszkodik a saját lakásához és lakhelyéhez, ami érthető, hiszen ő dolgozott érte. Ebből a szempontból egyáltalán nem elvárható.


Saját szempontból viszont megértem az ilyen irányú vágyat, soha nem értettem, hogy miért jó a nagyszülőknek egymást kergetni a 85 négyzetméteren, három szobában, miközben a gyerekeik unokákkal együtt nyomorognak az 50 négyzetméteren... Persze ha én odajutok, hogy megöregszem, akkor nyilván én is ragaszkodni fogok a lakásomhoz.

2016. okt. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon torz lelkületre vall a kérdésed.
2016. okt. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon jót röhögtem! Esetleg mondhatnád neki, hogy fizesse is a lakás hitelét ha már oda költözött! Nem?:D
2016. okt. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Öreg fát nem szabad átültetni!...
2016. okt. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

". Elvárható lenne ez egy szülőtől, hogy ezt felajánlja?"


NEM.

2016. okt. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Dehogy várható el. Ott lakott egész életében, vagy legalábbis nagyon sok ideje, gondolom, természetes ha nem akar elköltözni. Főleg ilyen idős korban nem akar ekkora változást.
2016. okt. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyukád nagyon szereti a lakását és nem akar máshová menni, akkor mi itt a kérdés?

75 évesen már nem fog költözködni, ott mindenkit ismer és új helyen az ismerkedés nehezen megy manapság, én tuti nem kérném ilyesmire.

2016. okt. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

A kérdésedre válaszolva egyértelmű NEM.

Hitelezésben hozzáértőként még azt tudom mondani, hogy nem igaz, hogy csak "kockázatos" hitelt vehetsz fel azért, mert alacsony a jövedelmed.

2016. okt. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!