Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek elvárható lenne,...

Szerintetek elvárható lenne, hogy anyukám átadja nekem a lakását?

Figyelt kérdés
Most akarok 2 szobás lakást venni, van önerőm is a hitelfelvételhez. Viszont alacsony a jövedelmem (110 ezer), nem lenne jó 10 évre eladósodni. Egy rokonom vetette fel azt a lehetőséget, hogy ha kisebb lakást vennék (1 szobásat), akkor csak fele annyi hitelt kellene felvennem. Akkor anyukám odaköltözhetne a kisebb lakásba, ő már úgyis 75 éves, én meg majd a jövendő párommal az anyukám 2 szobás lakásába költöznék. Elvárható lenne ez egy szülőtől, hogy ezt felajánlja? A hitel amit fel akarok venni, magas kockázatú, 2-szeresére is felmehet a törlesztőrészlet, sajnos máshol nem adnak nekem hitelt az alacsony jövedelmem miatt. Anyukám nagyon szereti a lakását, nem akar máshová menni lakni. Mi a véleményetek?
2016. okt. 10. 05:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Na téged sem kellett volna anyukádnak megszülnie..
2016. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem, egyáltalán nem elvárható.

Mi az hogy már úgyis 75 éves?

Inkább keress jobb munkát ami jobban fizet, olyan hitelt nem szabad felvenni aminek magas a kockázata, ha tényleg felmegy duplájára a törlesztőrészlet akkor miből fogod kifizetni? Inkább gyűjts még vagy végezz el valami tanfolyamot bármit amitől több jövedelmed lesz, szerintem még nem álltok készen a lakásvásárlásra. Párod mért nem száll be a hitelbe?

2016. okt. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Most vagyok válófélben. Hogy miért nem sikerült eddig lakásra szert tennem? Mert több mint 20 éve rokkant nyugdíjból éltem, súlyos betegségem van, pár éve tudok csak a nyílt munkaerő-piacon dolgozni. De rengeteget túlórázom és vállalok túlmunkát is ha lehet. Rengetegszer voltam kórházban, jó, hogy már sokkal jobban vagyok. A feltett kérdés nekem eszembe sem jutott volna, ha a keresztanyám nem veti fel ezt a lehetőséget. Ő jót akar nekem és nem akarja, hogy eladósodjak ilyen hosszú időre.
2016. okt. 10. 17:40
 14/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem simán akkor csak vegyél egy kisebb lakást és kész. Hiszen azt írod arra lenne pénzed mert kevesebb hitel kellene. Ott is élhettek a pároddal pár évig, nem kell anyukádat költöztetned. Max ha anyukádon úgy látod h nem gond neki és szívesen költözne akkor akár fel is lehet vetni az ötletet, de semmiképp sem elvárható tőle h átköltözzön egy kisebb lakásba.
2016. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést és nem ezt a szót kellett volna használnom, hogy: "elvárható". Lakást éppen azért akarok venni, mert nagyon rossz alvó vagyok, zavar a tévé a számítógép, nem tudok tőle aludni. Ezért kellene, hogy két szoba legyen és aki akar nyugodtan tudjon pihenni a hálószobában.
2016. okt. 11. 07:12
 16/17 anonim ***** válasza:

NEM TEHETED MEG anyukáddal, hogy elköltözteted. Jogi értelemben sem, és erkölcsileg sem!

A lakásproblémádat a saját erődből kell megoldanod. Esetleg a párod erejéből, hát ő is ott fog lakni, nem? A keresztanyád tanácsaira ne hallgass a jövőben.

2016. okt. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
78%

Aki idős embert a környezete megváltoztatására akar kényszeríteni, az nem gondolta végig, mit tesz? Mert az idősek nagy része ebbe belehal. Költhesz egy nagy összeget a temetésre, érzéketlen és önző viselkedésed miatt.

Én is elváltam, egy rossz házban éltünk édesanyámmal, igyekeztem rendben tartani, amennyire lehetett. De nem tettem ki 89 évesen költözésnek. Két év múlva örökre elaludt, csak akkor léptem, adtam el (a fele az ő nevén volt).

2016. okt. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!