Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Igaz hogy kezd felértékelődni...

Igaz hogy kezd felértékelődni a panelház, mert sok újépítésű ingatlan borzasztó minőségűen lett megépítve?

Figyelt kérdés
2017. máj. 25. 20:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

Nem.

A panel az panel, az összes hátulütőjével együtt.

Attól, hogy valami mást fosul raktak össze, a másik szarból nem lesz krémes sütemény.

Az új építésű hibáit ki lehet javítani, de a te szomszédod még 20 év múlva is a füledbe húzza le a vécéjét.

2017. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%

Hahahhahahhaaahaha!


Nem.

2017. máj. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Még egy jurtában is szivesebben laknék mint egy panelban.
2017. máj. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%
Az újépítésűekkel szemben én is szkeptikus vagyok, de hogy ezért nem mennék panelba, az biztos.
2017. máj. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom hányan laktatok itt újépítésűbe, én túl vagyok mindkettőn és a panel jobb. Az újépítésűekben is ugyanúgy áthallatszik minden, sőt, sokkal zajosabbak, mert többnyire kis helyen épül fel minél több lakás, hogy a befektetőnek pénze legyen belőle, így U sőt G alakban van a tömb, ami azt jelenti, hogy rohadtul visszaverődik kívülről is minden hang, ami a ház által körbe vett területen történik. Az U két szára is jóval közelebb van egymáshoz, mint két szembenálló panel tömb, meg ugye ott a harmadik oldal is, szóval tényleg élmény a tihanyi visszhang...Meg így az erkélyre se túl intim kiülni, mivel körbebámulja egymást mindenki. A panelek még a nagy semmi helyére épültek, ott nem kellett azt nézni, hogy itt ez a foghíj telek, terveztessünk rá minél több lakást, amennyit csak rá lehet szorítani a beéphetőségi százalék + a max. építménymagasság alapján. Nagy helyek is vannak hagyva a tömbök között. Szóval hang szempontjából nem jobb az újépítésű, itt inkább attól függ, hogy milyen szomszédokat fogsz ki. Ez lehet mindekettőben szar, és akkor hallgatod mindkettőben. Mi pl. az egyik újépítésűben a harmadikon hallottuk a mély garázs zajait, vagy egy bulinál azt se lehetett tudni, hogy vajon hol van? A panelban egy bulit csak onnan hallottunk, akik közvetlen körbevettek.


Én úgy találom, hogy a panelek világosabbak is, pl. egy akkora szobán, amekkorán egy panelban minimum egy de inkább kettő 150x150-es ablak volt, az újépítésűben volt egy 150x120-as oszt jó napot. Ráadásul a paneleknél minden lakás egyforma, nincs valami sarokba kerülő lyuk, ami élhetetlenül sötét lesz egész évben, de hát ki kellett használni azt a sarkot is, hogy még több lakást lehessen eladni.

Elosztásnál szintén többnyire a panel a jobb, mert ugyanazon a négyzetméteren az újépítésűekben van egy nagyobbacska amerikai konyhás nappali + egy kisebb háló, míg panelban, vagy egy tök külön konyha és két szintén tök külön szoba. Ha nem is csak a család bővül, hanem ott alvós vendéget fogadsz, akkor is sokkal jobb.


Persze új építésűben is van nagyon extra, de az új építésű így is, úgy is jóval drágább, mint a panel, szóval inkább az elérhető kategóriát kell a panellal hasonlítani. A mi városunk árai alapján pl. jelenleg egy 64 m2-es panel 14-15 millió. Veszik is, mint a cukrot. Egy 64 m2-es átlagos újépítésű meg 25-30. Azok is elmennek, de jóval lassabban. Nem nyújt 10-15 millióval többet. Van egy luxus lakópart, úgy néz ki, mint valami putri sor, mert potyog le a díszburkolat a társasházak oldaláról óriási táblákban. Gondolom belülről milyen minőségű lehet a munka. Meg mondjuk nem szívesen sétálgatnék a közelében, hogy lerövidítsem az utat a bejárati ajtóhoz, nehogy agyonvágjon véletlen egy műkőtábla.


Felértékelődni olyan értelemben nem fog, hogy utolérje az újépítésűek árát, viszont tényleg gyorsan túl lehet rajta adni, mert elérhetőbb az ára és az emberek tisztában vannak az előnyeivel. Nekem elég volt méreg drágán bérelni több újépítésűt, sose vennék saját magamnak olyat. Főleg, hogy amik előfordulnak. Hulladék minőségben megépíti, a céget bedönti, aztán mikor két év múlva alá kell dúcolni, mert különben rádől a lakókra, akkor hiába garis, de nincs kihez menni, mert jogutód nélkül megszűnt a cég, ami csinálta... Vagy a herminások társasháza, aminél elfelejtették az előírt parkoló helyeket megépíteni, így hivatalosan szarban vannak, akik megvették a lakásokat, mert nincs használatbavételi engedély és ház hivatalosan nem is létezik. Meg mikor befizet a lakásba, de közben a cég csődbe megy és fel se épül.

Ehhez képest a panelek rendületlenül ott állnak 30-40 éve, hiába mondják, hogy "lejár az élettartamuk" a beton nem a mi életünkben fog lejárni, sőt, ami meg lejárt (vezetékek, nyílászárók stb.) az meg marha egyszerűen cserélhető. Szigetelni is lehet, a lakók igényeire szabva. Szóval abszolút semmi gond nincs velük.

2017. máj. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

El vagytok sokan tévedve!

Az újépítésűek iszonyat silány minőségűek.

Bután agymosottan vagdalkoztok zsigerből, tapasztalat nélkül.

Én laktam újépítésűben, több barátom is abban lakik. Sokan meg panelban, jelenleg én is.

Kösz, de a panel jobb.

Nem hallatszik úgy át a szomszéd, meg a wc lehúzás!! Az újépítésűben szarabb a helyzet. Beázás, repedő falak, kihagyott szigetelések, maguktól elrepedő ablakok. Egyik panaszt sem paneles lakótól hallottam.

2017. máj. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%
De nem emiatt értékelődnek fel a panelek, hanem mert a vidék kihal és boldog boldogtalan költözik befele a városba... rajtam kívül, én épp az árral szemben menekülök.
2017. máj. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%

5-ösnek teljesen igaza van. Sz.r a panel, de százszor sz.rabb egy rosszul megépített, az értékéhez képest dupla áron eladott új építésű, ahol egymás szájába lógnak az emberek. Vannak extrákkal megépített új téglák - pl. zajszigetelt belső fal, minőségi, tartós alapanyagok, nagyobb tér -, de ezekre bőven felárat számolnak fel, pedig az lenne a természetes, ha így építenék őket eleve. Egyik sem jó, ha lehet fogalmazni, de ha már költeni kell lakásra, ár- érték arányban a panel jobb az új építésű összetákoltnál.

A legjobbak a rendszerváltás előtt felépített téglák, azok többsége még normálisan meg volt építve.

2017. máj. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
30%

Kizárólag az 1-es és a 7-es válaszolt a kérdésre, hogy

"Igaz hogy kezd felértékelődni a panelház, mert sok újépítésű ingatlan borzasztó minőségűen lett megépítve?"


Nem a panel és az új építésű közti különbségeket kellett volna ragozni, mindkettő szar, hanem, hogy a új építésű rossz minősége miatt értékelődik e fel a panel.

Az 1-es megmondta, hogy nem, a 7-es meg megmondta, hogy mi az ok.

2017. máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Szóval kezdjük az elején......gondolom itt senki em tervező, csak a személyes tapasztalatait osztja meg.

A panelházak minősége között óriási szórás van, vannak fiatalabbak és vannak már lassan 55 évesek. A kivitelezés minőségében is óriási különbségek vannak, de ez is nagyon változó. A panelházak többségében a legolcsóbb anyagokat használták, nincs rendes szigetelés az ablak körül, szélben fütyül az egész lakás, hangyák, csótányok, bűz és még sorolhatnám, de egy igényes felújítással ez orvosolható.

A panel szerkezete adott nem lehet rajta változtatni, nem pillérvázas épület, ezért a kivitelezési hibákra kevésbé érzékeny, ha jó minőségben szerelték össze, akkor elég stabil.

Az új építésű házaknál a fő probléma az idő kérdése, szinte mindegyik beton pillérvázas, nagyon gyorsan húzzák fel, a vasalat mennyisége éppen megfelelő, ezért van soknál statikai probléma, mert azelőtt nekikezdenek a következő szintnek mielőtt az kellően megszilárdult volna, gyorsan kötő betont használnak és ilyen esetben benne van a hibalehetőség.

A falak kérdése. A változatos alaprajzok és szerkezeti kialakítások miatt nem központi közműhálózatot használnak (mint a panelek esetében) hanem Ad-hoc módon alakítják ki a vizes helységeket emeletenként és ez bizony zajjal jár. Sajnos sok új épületben magasról tesznek az építési előírásokra, lakáselválasztó falnak vagy 2 rétegű falazatot kéne építeni gyapotmag választóval(ilyet szinte sehol nem építenek,mert munkaigényes), vagy speciális hangszigetelő téglát kéne alkalmazni, ami min 55dbA csillapítású, de ehelyett gond nélkül berakják a sima 25-30N+F téglát ami jó esetben tud 42-44dbA. Ami zajterjedést illeti, a pillérvázas monolitépületek egy szerkezeti egységet képeznek, nagyon karcsúak, ezért a zajt, rezgéseket jól továbbítják, akár az ötödik emeleten lehet hallani a garázskapú mozgását. De ez nem az épület hibája, hanem azé aki beszerelte a kaput. Rugalmas betéteket kell használni a felfogatáshoz ami elnyeli a rezgéseket, nem nagy összeg, de mindig kispórolják. A külső falazatnál pedig kizárólag a hőszigetelési követelményeknek kell megfelelni a lehető legolcsóbban és legnagyobb alapterületre törekedve, ezért a lehető legvékonyabb téglát használják sok nikecellel, aminek következtében még zajosabb lesz a falazat, még kisebb a hőtömeg, de már néhány kivitelező rájött erre és egyre több helyen használnak kasírozott gyapotot helyette.

2017. máj. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!