Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy eladott lakást/házat...

Egy eladott lakást/házat mennyire "illik" lecsupaszítani?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést, de kissé zaklatott vagyok.

Megvettünk egy házat ingatlanos nélkül egy családtól. Mai napon költöztünk, várnunk kellett rájuk néhány hetet, ők hétvégén költöztek ki.

azon nem lepődtem meg, hogy pl. a függönykarnisokat elvitték, de hidegzuhanyként ért, hogy a csillárok, lámpák helyén 1-1 villanykörte van, fürdőből, és a külön kialakított mellékhelyiségből hiányzik a mosdó...

Ezt így szokás csinálni? Meglepett, mert nem közölték előre, hogy úgy készüljünk, ezeket a dolgokat elviszik.


2017. júl. 4. 17:51
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
92%
A csillár még oké (bár meglepődnék, mert nekem eszembe nem jutna elvinni, de hát vigyék egészségükre), de a hiányzó mosdót tuti hogy nem hagynám szó nélkül... jó hogy nem a cserepeket vitték magukkal a tetőről... xD
2017. júl. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem hogy miért zavar ez, teljesen normális hogy elviszik.
2017. júl. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Gyorsan olvastam. Az nem oké hogy a mosdót elvitték. 2es
2017. júl. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
96%

A mosdót talán nem, a többit viszont normális, hogy elvitték. Mi is olyant vettünk, amit költözés esetén nem akarnánk itt hagyni másoknak, nem ezért keresgettük, költöttünk rá.

A mosdót is csak abban az esetben vinném el, ha valami nagyon pöpec lenne, és szórakozni kellett a beszerzésével. De ebben az esetben is biztosan szólnék a leendő lakóknak, hogy mi marad, meg mi nem.

Szerintem inkább ez volt a bunkóság.

2017. júl. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Azért zavar, mert nem közölték előre.

Fogalmam sem volt, hogy a csillárokat is szokás leszerelni. Nekem sem jutott eszembe, pedig a régi házban másfél évvel ezelőtt vettünk újakat mindenhova, ami nem kis összeg volt.

2017. júl. 4. 18:02
 6/27 anonim ***** válasza:
58%

Nézd meg gyorsan az adásvételit. Gyakran bele van írva, hogy a megtekintett állapotban veszitek meg. Ha így van, akkor nincs joguk leszerelni. Sokan nem tudják, de vannak olyan részei a háznak, amelyek tartozékok, ilyenek pl. a villanykapcsolók, a mosdó, a WC, a kád, sőt még a konyhabútor is (mivel ez a bútor beépített). Ezeket csak abban az esetben vihetik csak el, ha úgy egyeztetek meg, minimum szóban, de inkább a szerződésben.


Ha úgy van ahogy gondoltam irány az ügyvéd!

2017. júl. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
49%
Persze hogy így szokás, miért ne vinnék el, amikor az az övék? Nem az volt a hirdetésben, hogy "csillár eladó". Mi még a kerti kádat is elvittük és még így is veszekedett velünk a vevő, hogy egy régi sütőt otthagytunk...
2017. júl. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%
"Azért zavar, mert nem közölték előre. " Világos. Kérdezted?????
2017. júl. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
87%

Szerintem ezt meg kéne beszélni előre. Nem egy 500 forintos zoknit vesz az ember,hanem egy sok milliós lakást,házat.

Meg kéne beszélni ,hogy mi marad és mit visznek. Szerintem az a normális,ha gyakorlatilag mindent.Amit nem szoktak elvinni, az a beépített szekrények, konyhabútorok. + a fürdőhöz és a mosdóhoz sem nagyon szoktak nyúlni. Még ha a zuhanyfüggönyt vagy a szőnyegete stb elviszik, de a főbb elemeknek ott kéne maradni.

Mindenképpen beszélj velük.Karnis meg apróságok miatt én nem szólnék, de a mosdót nem kellett volna kompletten kiszedniük szerintem.Ez eléggé szarrágás kategória.

2017. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%

Nézd meg a szerződést. Egyébként fogalmam sincs mi az üzleti gyakorlat házvásárlás esetén (egy ügyvéd tud segíteni), de törvényileg ha valamelyik szerződő fél eltér az üzleti terület gyakorlatától a szerződésben, akkor arra KÖTELES felhívni a másik szerződő fél figyelmét erre, nem elég, hogy csak beleírja valahová a szerződésbe.

Máshonnan vett példa, csak hogy világos legyen: autó vásárlás esetén neked az autó felnijei is kellenek. Ha az eladó azt nem szeretné eladni, akkor muszáj erre felhívnia a figyelmedet. "Amúgy a felni nem jár hozzá, ugye tudod?".


Egyébként ilyenről még én sem hallottam, hogy valaki a mosdót vitte volna magával mindenestül.

2017. júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!