Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy eladott lakást/házat...

Egy eladott lakást/házat mennyire "illik" lecsupaszítani?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést, de kissé zaklatott vagyok.

Megvettünk egy házat ingatlanos nélkül egy családtól. Mai napon költöztünk, várnunk kellett rájuk néhány hetet, ők hétvégén költöztek ki.

azon nem lepődtem meg, hogy pl. a függönykarnisokat elvitték, de hidegzuhanyként ért, hogy a csillárok, lámpák helyén 1-1 villanykörte van, fürdőből, és a külön kialakított mellékhelyiségből hiányzik a mosdó...

Ezt így szokás csinálni? Meglepett, mert nem közölték előre, hogy úgy készüljünk, ezeket a dolgokat elviszik.


2017. júl. 4. 17:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az normális, hogy a csillárt elvitték, ebből biztos nem csinálnék problémát.

A mosdón azért meglepődnék én is... legalább közölni illett volna.

Ez olyan, minthogy általában a beépített konyhabútort bent szokták hagyni, na egyszer jártam úgy, hogy kihangsúlyozta az eladó, hogy klassz beépített bútor, gépekkel stb. aztán úgy kiszedte, mint a huzat, miközben nem ez volt megbeszélve.

2017. júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%
A beépített dolgok evidens hogy maradnak. Kád, mosdó, konyhaszekrény, tűzhely, wc, kapcsolók, kazán, radiátorok stb.. A többit joga van vinni. Ha a mosdót vinni akarta, előre kellett volna közölnie.
2017. júl. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is volt ilyen esetem, azon röhögtem, hogy a WC-ülőkét is elvitték, igy első nap nehéz volt használni a WC-t:) Aztán volt egy olyan, hogy minden ajtóról hiányzott az egyik kilincs. Máig sem értem, hogy miért?
2017. júl. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

És ami eddig még fel sem tűnt, a fürdőből hiányzik a törölközőszárító radiátor. :D Ezen már tényleg csak nevetni tudok.

A szerződés nem tartalmazza, hogy mi marad a házban, mit visznek.

Viszont a hirdetésben mindent szépen felsoroltak, ami új, vagy felújított. A felsorolásban benne volt hogy megtörtént a régi elektromos vezetékek cseréje, és az egész házban led-es lámpák vannak. Azt nem írták oda, hogy "ezt szándékozzuk magunkkal vinni". Na de mindegy szerencsére nem az utolsó fillérünk van a házban, tudunk újakat venni. Csak azt sajnálom, hogy nem említették, akkor hoztam volna a mi régi házunkból magammal én is.

Nem szándékozom ebből balhét csinálni, meg ügyvédhez, bíróságra járni. Annyit nem ér ez az egész, csak jól esett volna, ha ezt előre tisztázzák velünk. Nem hiszem, hogy nekem kellett volna rákérdeznem, hogy szándékoznak-e elemeire bontani a házat költözés előtt.

2017. júl. 4. 18:32
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

ha a szerződés semmit nem tartalmaz erre vonatkozóan, akkor a szaniternek maradnia kell, a fútésnek is, és úgy általában a lakást a megtekintett formájábn kell átadni, ha másra nem tértek ki.


[link]

2017. júl. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
87%

Őszinte leszek. Nemrég adtam el a lakásomat. Én is elvittem a csillárt, mert majdnem 40 ezer forintért vettem, és nem hagyom ott. Én is elvittem a függönykarnisokat, mert kimondottan egyedi karnist csináltattam, nem az üzletben vettem. Én is elvittem a wc ülőkét, mert az is az én ízlésem és egyedi volt, de mondjuk oda vettem egy teljesen új fehér wc ülőkét.

Kapcsolókat, mosdót, kádat nem vittem el, ahogy a beépített konyhabútort sem. De elvittem a fürdőszobából a mosdó és kád csapjait. Egyedi és drága volt. Cserébe vettem új, hagyományos csapszelepeket.

De ennek ellenére, az új lakó hisztizett, mert szerinte a mosogató, mosógépet, és a hűtőt sem szabadott volna elvinnem, hiszen ezek is a beépített szekrény részei voltak. Hisztizett a csillár miatt is, sőt azért is mert a szőnyeget is elvittem. Parkettás ház volt, de én nekem volt a szoba közepén egy nagy szőnyeg is.

Vannak dolgok amik maradnak, mint pl: kád, mosdó, kapcsolok stb. Ha valakinek extra egyedi mosdókagylója van elviheti, csak akkor pótolnia kell. Csillár, karnis, egyedi dolgok az nem tartoznak a házhoz..

2017. júl. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
82%

Megegyezés kérdése.


Alapvetően a szanitereken kívül mindent ki szokás pakolni, a konyhabútort is, ha nincs róla külön megállapodás.


Az olyan dekorkellékek, mint a lámpa, karnis egyértelműen nem tartoznak az adásvételi szerződéshez.


A szaniterek viszont normál esetben igen. A többit viszont nem kell "közölni", egyértelmű, hogy nem marad.

2017. júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
84%

A minimum lenne, hogy használható, elkészült állapotban adja át. Szerintem erre hoztak törvényt is. Azt kell kapd, amit vettél, nincs marháskodás.


"Nem szándékozom ebből balhét csinálni, meg ügyvédhez, bíróságra járni."


Esetleg járhatnál az utcán hangosan bégetve, netán fel is hívhatnád emberünket, hogy ugyan szaladjon már át aztán vigye a rohadt csempéit is a francba, meg az ablakszárnyakat ne hagyja már ott! Legalább addig se minket, többieket próbál szívatni a fillérb!#szó tetűfészek.

2017. júl. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
80%

Én eladtam és vttem is évekkel ezelőtt. A régiben, noha biztos volt, hogy a rossz állapota miatt előbb-utóbb bontani fogják, benne maradtak a karnisok, függönyök, mosdó és a csillárok is.

A másiknál viszont leltár készült, mit visznek el, mit nem, pl. mi az, ami nekem kell. Így maradtak a függönyök, csillárok, a konyhaasztal, kanapé, fürdőszobából a kisszekrényt vitték csak el. Ezt kellett volna nektek is megtenni, 1% kifizetése után. Persze én ingatlanossal adtam el és vettem is.

2017. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
72%
Amerikai konyhás házban a beépített tűzhely, hűtő, szekrények maradnak. Ezt szétszedni és elhordani aljasság kategória.
2017. júl. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!