Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet lakast venni...

Hogyan lehet lakast venni hitel nelkul?

Figyelt kérdés
Havi 300ezres fizetes mellett,onero ,hitel nelkul szuloi segitseg, orokles nelkul. Mondjuk egy elheto 30millios kerteshazat.
2017. júl. 23. 15:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyámék 45 éve is hitelt vettek fel (otp) plusz majdnem mindent maguk csináltak (pl anyám keverte a betont, apám hordta és építette be.
2017. júl. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#10


Az ismerősöd hazudott!

Nyilván volt örökösödési szerződése a nénivel, mert csupán csak attól, hogy beköltözött a megüresedett lakásába, még nem írták a nevére tulajdoni lapon a földhivatalban.

Szerződés nélkül csak önkényes lakásfoglaló lehetett volna.

2017. júl. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem huszonéves korban, az biztos.

Hitel nélkül ugyanis a lakás, vagy ház árát előbb meg kell keresni. Utána lehet hitel nélkül, készpénzben kifizetni.


A csóró családból való származás nem feltétlenül hátrány.

Én is megörököltem a szüleim hitelét (mikor meghaltak) és azt ki kellett fizetnem, és utána kellett magamról, majd később a családomról gondoskodnom. Szóval időben megtanultam beosztani a pénzt, és csak a valóban szükséges dolgokra költeni.

Sokat tanultam, képeztem magam, egyre jobb állásaim lettek, és egyre több a jövedelmem. És mindig csak addig nyújtózkodtam, ameddig a takaróm ért. Nem akartam sosem azonnalra semmit. Tudtam, hogy nekem előbb keményen meg kell dolgoznom a vagyontárgyaimért.

2017. júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Apukám úgy csinálta, hogy 85 ben már fővállalkozó volt és 100.000ft-ket keresett havonta....

Az akkoriban nem kis pénz volt.

2017. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Hitel nélkül? Úgy, hogy összespórolod az árát.

300 ezres fizetéssel, úgy, hogy nincs még 3 milliód sem összerakva, nem engedheted meg magadnak a 30 milliós házat.


Nyiss lakáskasszákat, 4-5 db-ot, az elég lesz később önerőnek. Vállalhatsz másodállást is.


A szükséges önerő minimum a forgalmi érték 20%-a, ez törvényileg kötött.


A semmire nem lesz házad soha.

2017. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"De a tobbiek hogy csinaljak?"


Vagy örököltek, vagy több év alatt összerakták az ingatlan felét, majd a fundamenta+hitel. Esetleg a kettő kombinációja. Jah, és ketten rakták össze (férj+feleség), nem 1 ember.


Akinél huszonévesen nagy ház, 3 kocsi az nem fizetésből rakta össze, vagy az a fizetés nagyon nagy volt (cégből kivett millió/hó feletti).


Amúgy ha 300 ezret keresel, de otthon laksz, akkor 150-200-at könnyen el tudsz tenni. Ha van hasonló kaliberű barátnőd, akkor 4 év fundamenta után megvan a 30 milliós ingatlanod minimális hitellel (de ehhez 2 ember kell havi 150-200-as megtakarítással/fő).

2017. júl. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egy fogat 15000ért tömök, napi 10 megvan...

És akkor még nem beszéltem koronákról, implantátumokról stb stb...

2017. júl. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!