Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házat vennék ami tömésház /...

Házat vennék ami tömésház / vályog, vélemények?

Figyelt kérdés

Nagyon szép állapotban van, az alapot kibetonozták azóta csak a fal a tömés, pluszban még rá is szigeteltek, műanyag ablakok, a tetőt újra rakták a kéményekkel együtt.

De amint a bankok meghallották, vagy a család, hogy tömésházat nézek csóválták a fejüket.


Aki ért hozzá / lakik benne, vélemények?


2017. szept. 19. 16:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Szakaszosan szoktak alá alapozni még skkor is hogyha te nem hallottál róla. Én is így csináltam meg a sajátom mint már írtam"


Nem arról szólt a válaszom lényege, hogy nem lehet szakaszosan aláalapozni, hanem arról, hogy nem éri meg, és nem is lesz tökéletes.

Mégis mennyi alapot tudsz így alárakni - max50-60cm?

5 éven belül pedig az összes fal megreped, sarkok kötései elgyengülnek, láttam már ilyen házakat, csak a hozzá-nem-értőre lehet rásózni ezeket a házakat.

Arról nem is beszélve, hogy milyen költséggel jár, persze sok az önjelölt statikus, kőműves, építőtechnikus. - És láttam már ilyet összedőlni is.

2017. szept. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Az illető mutatta a képeket a házról felújítás előtt, mivel van hozzá toldva is lakrész, 15 éve történt azon része, hogy alapoztak. de vagy tökéletesen eltakarja a nikecell vagy jól megcsinálhatták.

Mindenesetre köszönöm ezt a választ is, érdemes utána néznem jobban a dolgoknak.

Mindenkinek köszönöm, ment a zöld

2017. szept. 20. 11:33
 13/17 anonim ***** válasza:

Igen, általában eltakarni szokták, sokan mondják, hogy alá van szigetelve (keresztül-által) csak amikor kérdem hol van a szigetelés akkor -hát eltakarja a vakolat-, ja, azon meg felszívja a vizet, és mintha nem is lenne szigetelés.

- A nikecel, vakolat, sok mindent eltakar.

2017. szept. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha házat akarsz venni mindenképp vigyél magaddal egy legalább normális kőművest.

Nem baj ha nem értesz hozzá, csak legyen annyi eszed hogy ha már Te nem vágod a témát akkor legyen olyan melletted aki képbe van.

2017. szept. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét. Mindenképp vinnék szakembert mert nem akarom elkapkodni sem, de itt is szoktam segítőkész válaszokat kapni, mint most is.

Nagyon elbizonytalanodtam, de a vásárlás úgyis télre van tervezve. Köszönöm :)

2017. szept. 20. 13:14
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
ma 11:03 Látom csak fújod a magadét. De ha egyszer nincs más megoldás csak a szakaszos alapozás akkor az kell. Hogy te milyen kókler munkákat láttál az tök mindegy. Egyébként alap nélkül is állnak vályog házak több mint száz éve. Nem akkor fognak összedőlni 5 éven belül ha alapot kap. Ez marhaság. Én a családdal megcsináltam kőműves nem volt jelen mégis tökéletes lett. Se vizesedés se repedés.
2017. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Már 9 év eltelt. És nem dőlt össze. Még a repedésre is várni kell. Nem akar repedni .
2017. szept. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!