Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes épülő újépítésű...

Érdemes épülő újépítésű házban lakást vásárolni jelenleg Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok, még nincs kész az ingatlan, 20M ft lenne ~35nm 1,5 szobás, teljesen automatizált, hűtött fűtött lakás.


Nos én csak attól félek, hogy ebbe bele lehet e fürödni valahogy? Féle, hogy értékvesztés lesz vagy hasonló. Tudom Budapest lakás árai az egekben, de mi van ha földhöz vágódik az ingatlan piac vagy hasonló.


Mert egy 10M ft hitelbe be kellene szállnom, azért az nem játék pénz.


Budapest 14. kerület a csömöri és cinkotai út környékén. (Öv utca)

Pl ez a környék nem tudom, hogy jelenleg milyen környék. Ugye régen pl a 8. ker szar volt most egyre tisztul kifelé. Ettől félek, hogy ez is legatyásodhat.



2017. okt. 5. 11:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

5 év múlva lennének terveim külföldre költözni, na most 5 évig albérletben lakni 5 évre 6 milló forint a "kukába".


Aki jobban ért hozzá, ~5 év múlva kb hasonló áron vajon eladható lehet a lakás? Tőlem veszítsen 1-2-3M ft ot is az árából akkor se 6 millót górtam a kukába albérlet címén.

2017. okt. 5. 11:16
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Ha Te ennyire félsz tőle, akkor inkább ne vegyél. Nincs ember a földön, aki megmondaná neked, mi lesz 5 év múlva. IDEÁLIS esetben megőrzi az értékét, minimális áringadozás várható. A lakáshiteltől nem félsz? Ott is lehet nagyot bukni. Nagyon nagyot, most volt rá példa pár évvel ezelőtt.

A hitel, a lakásvásárlás nem gyáváknak való, felelősségteljes gondolkodást és döntést igényel. Ha képes vagy rá, dönts, vagy így, vagy úgy. Nem itt a gyakorin fogják neked megmondani a tutit (én sem).

2017. okt. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Persze nem félősnek való. A törlesztéstől nem félek, terveim szerint 10 évre veszem fel a hitelt de 3-4 év alatt vissza fogom tudni fizetni. Szóval több pénzt fogok visszatolni bele mint amennyit alapból kéne havonta.

Ettől nem aggódok.


Csak na, nyilván nem akarok milliókat bukni. De az albérlet instant bukás. Csak erre irányul a kérdésem, hogy ez jó reklám fogás, vagy így, hogy még épül a lakás tényleg olcsóbban kapom e meg. Vagy csak kamu?

2017. okt. 5. 12:18
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Annyira nem olcsó, én Angyalföldön vettem most épülő társasházban 35nm+8nm erkély lakást 18,5m Ft-ért.

Ha pedig 5 év múlva elhagyod az országot, akkor nem feltétlenül kellene most beruháznod egy lakásba, főleg ami még csak most épül. Egyéb költségeid: illeték, banki hitelfelvételhez kapcsolódó költségek, ingatlan berendezésének költségei, eladással kapcsolatos költségek (5 év múlva). Ezekkel kalkuláltál?

2017. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Év végére költözhető állapotú lenne. Persze tudom van a sok egyéb költség, de 5 év múlva is el vagy épp kiadhatom, szóval a pénz vissza tudna jönni.
2017. okt. 5. 13:46
 6/16 A kérdező kommentje:
Az unipark46 ot nézted? Azt én is néztem.
2017. okt. 5. 13:47
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem Magyarországon aki most vesz új lakást vagy építkezik, az majd sokat bukik az értékén. Ettől még azt mondom,hogy aki megteheti, az vegyen, mert még így is jobb ötlet, mint az albérlet.
2017. okt. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

#7-es: Milyen idő-intervallumban? 3 év, 5 év, 10 év, 15 év?

Van egy jósgömböd? :-)

2017. okt. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
7-es vagyok. Nincs jósgömböm, és nem ingatlanokkal foglalkozom. Akárhányévet véve alapul értettem, amit írtam. Jelenleg (több, mint 1 éve) folyamatosan emelkedtek az ingatlanárak a fővárosban, agglomerációban, nagyobb városokban. Az igény kb tetőponton van, szakemberhiány és épitőanyagár emelkedés miatt most olyan relatív maximumon vannak az árak, amit még kifizetnek az emberek, de többet aligha. Ha az emberek fizetése viszont nem fog hirtelen megnőni jelentősen a következő években, akkor a most megépített lakások, házak értéke soha fog visszajönni még beleszámítva az amortizációt sem. Házak pedig egyre csak épülnek...
2017. okt. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen logikus, amikor leírtál, de közben nem számoltál az inflációval és az emelkedő jövedelmekkel. Biztos, hogy lesznek hullámok, de hosszabb távon szerintem csökkenés nem nagyon várható, ha csak világszintű ingatlanlufi nem lesz megint. Szerintem. :-)
2017. okt. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!