Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ebben a helyzetben melyik...

Ebben a helyzetben melyik lakást választanátok?

Figyelt kérdés

20-as éveink végén lévő házaspár vagyunk. Jövő tavasszal születik az első kisbabánk, addig mindenképpen veszünk egy saját lakást, lehetőleg még most karácsony előtt. Most albérletben lakunk. A születendő kisbabánknak mindenképpen szeretnénk majd 1 vagy 2 testvért, inkább kettőt, ha meg tudjuk majd oldani.


A kérdés: nem vagyunk pénzesek, igaz szegények sem, inkább az átlag kategória, tehát hitellel tudunk lakást venni. Családi ház elérhetetlen, panelben gondolkozhatunk. Van annyi önerőnk, hogy tudjunk venni tágasabb, három nagyobb szobás, 75 négyzetméter körüli panelt hitelre, és ezt hosszabb távra terveznénk, akár 2-3 kisebb gyerekkel. A távoli jövőben szerepel a családi ház vásárlás terve, de szerintem 10 éven belül nem. Viszont 10 éven belül bőven szeretnénk már 2-3 gyerekesek lenni.


A másik lehetőség, hogy most veszünk egy kisebb, másfél vagy kétszobás panelt (45 nm körül), ami egy kisgyerekkel oké, aztán ha jön a második, akkor költözünk nagyobba.


A kisebb lakás mellett nyilván az szól, hogy olcsóbb. Kb. 3 millió forinttal (átlagban 14 millió vs. 17 millió itt, ahol venni szeretnénk). Meg hogy a távlati terveinkban úgyis majd családi ház szerepel, szóval ne köteleződjünk el egy nagyobb, drágább panel mellett.


A nagyobb mellett az szól, hogy egy gyerekkel is mégiscsak kényelmesebb, tágasabb (nem kellene pl. összevonni a hálószobánkat a nappalival), és lehet vele hosszabb távra tervezni, nem kell pár éven belül, a második/harmadik gyerek születésekor újat venni.


Szerintetek? Ahogy írtam, mindkettőt megtudnánk úgy venni, hogy önerő+hitel, és még a drágább mellett is maradna tartalékunk, de a kicsi esetében kb. 3 millióval több maradna...


Hogy döntenétek? :)


2017. okt. 8. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
A nagyobbat választanám.
2017. okt. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Mindenekelőtt egy kis számolás: 17 millió 75 nm. tehát 226 ezer/nm. 14 millió 45 nm. Tehát 311 ezer / nm.


Ugye egy pillanatig sem gondolod komolyan, hogy 37%-kal drágább lakást érdemes venni?


Egyébként nem a négyzetméter számít. Hely, távolságok, környezet, csendesség, lakásbeosztás fontosabbak. Számít, hogy azonnal beköltözhető, vagy felújítandó. Ha az utóbbi, bele kell számtani a vételárba. Ennyi adatból felelősen dönteni nem lehet. És nem vadidegenekkel szavaztatnám ezt meg, akkor se, ha feltételezem a jószándékot. Akkor már család, barátok, munkatársak, ismerősök véleménye relevánsabb.

2017. okt. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Ne haragudj, hogy nem konkrétan a kérdésre válaszolok, de számomra ez olyan furcsa...

Az álmotzok egy kertes családi ház...akkor mi a probléma?

Az utóbbi pár évben a panel már drágább, mint egy kertes ház!

14-17 millióért már elég jó házat kapsz!

Ez már elég sok pénz, még csak ki sem kell menni érte vidékre.

Lehet, hogy nem a Rózsadombon lesz, de én mondjuk nem is mennék oda.

Én debreceni vagyok, egy lakás itt is 13 körül kezdődik, de basszus, családi házat ugyanennyiért olyat kapsz, hogy megszólal! Pár percre a belvárostól, de amúgy meg a franc akarna egy icipici kerttel bent lenni a szmogban, zajban.

A pesti árakat nem ismerem, biztos drágább. Unokatestvérem vett tavaly egy családi házat, nem volt közelebb, hát 40 km-re Pesttől, onnan jár be dolgozni, 10 millió körül volt. igaz kellett rá költeni, de ha amúgy 14-17-ed van, akkor vagy veszel jobb állapotút, vagy a 10 milliósra költesz még milliókat, és minden olyan, ahogy megálmodtad.

remélem nem bántottalak meg, de én felelőtlenségnek tartom ennyi pénzt kiadni egy panelra, főleg ha jönnek a gyerekek, főleg ha nem ez az álmotok.

majd ráköltesz a panelra is egy vagyont, mikor tudod, hogy pár év múlva úgyis eladod. és kezdheted előről a felújítást, az átalakítást egy másik házban. mi ebben a ráció?

én tényleg nem értem. ennyi pénzért hatalmas családi házakat lehet kapni bárhol az országban.

2017. okt. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves hármas, szívesen válaszolok. :) Budapesten élünk, ott is eléggé körülhatárolt a városrész, ahol lakni szeretnénk a jövőben, mert imádjuk a környéket. Itt bizony nem lehet ennyiért családi házat kapni, 25 körültől kezdődnek a lakhatók, a tényleg jók meg 30-tól. Faluba, kisvárosba nem szeretnénk kimenni, például mert nekem nincs jogosítványom, és nem is lesz (egészségügyi probléma), és tömegközlekedéssel azért sokkal nehezebb, párom meg tősgyökeres budapesti, aki irtózik a falusi élet gondolatától. :D Még akkor is, ha 20 km a nagyváros, akkor is más. Mi szerintem túl kényelmesek, "lusták" vagyunk egy faluhoz. Szeretünk az utolsó pillanatban lefutni a boltba a kimaradt hozzávalóért a vasárnapi ebédhez, meg ilyenek.


A másik, nem véletlenül írtam azt, hogy kb. 10 év múlva szeretnénk a házat, annak is megvan az oka. Most még nem szeretnénk házba költözni, akkor se, ha lenne rá pénzünk. Meg igazából nem is az álmunk, csak azt írtam, hogy a távlati terveinkben szerepel, de addig még meg is gondolhatjuk magunkat. Mindketten lakásban nőttünk fel, és nem vagyunk a kertészkedős, barkácsolós típusok (inkább a könyvek, zene, színház a mi világunk), háziállatra sem vágyunk. Jól elvagyunk mi a lakásban, csak azért persze mi is ki tudnánk használni az udvar előnyeit, és a gyerekek is biztos szeretnénk, ezért most úgy gondoljuk, az a terv. De nem most.

2017. okt. 8. 19:06
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Off:Pesten 1 + 2fél 14millától kezdődik.


A nagyobbat venném. Mert szép a családi házas terv, de nem tudhatjuk hogy mi lesz 10év múlva. Mi is így gondolkoztunk ahogy ti. Mi most 40évesek vagyunk és most lépnénk tovább a családi házba. DE! Nem vágom mièrt de kb. minden ingatlanért 7-10 millával többet kérnek. Mi anno(2008) 8.7ért vettük a fent említett 1+2feles panelt amit ma 15ért pikk-pakk el fognak vinni. Viszont egy közepesen lepra családi ház is 23tól kezdődik. Meggondolandó.

2017. okt. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen a nagyobbat venném.

Soha nem lehet tudni mit lapátol az élet, valamiért maradnotok kell, vagy elmegy a háztól a kedvetek (nagyon güris ám!) vagy nem úgy jön össze a pénzetek, akkor ott ragadtok egy kicsi panelben, amit utálni fogtok.

2017. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyobbat. És azt szépíteném idő közben, nem a másikra költenék...
2017. okt. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a nagyobbat venném. Egy 45 nmm-es panel egy gyerekkel is kicsike...
2017. okt. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A nagyobbat venném. Rengeteget számít a kényelem, főleg ha 10 éves idősávban gondolkodtok. Ha pedig 10 év múlva léptek a családi ház felé, közben pedig a panelt rendben tartjátok, fejlesztitek, vélhetően szép pénzért el lehet adni.

Még az is lehet, ott maradtok, ki tudja, mit hoz az élet. Szóval mindenképpen a nagyobb.

2017. okt. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nagyobbat! Egy pici lakásban romatikusnak tűnhet nyomorogni az elején, de hamar kényelmetlenné válik.

45 nm már 1 gyerekkel baromi kevés.

Az a 3 millió meg hidd el nem oszt nem szoroz a 10 évnyi házra gyűjtésben. Ha megtehetitek, inkább éljetek kényelmesen 11 évig, mint 10 évig 1.5 szobában nyomorogva

2017. okt. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!