Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az alábbi változatok közül...

Az alábbi változatok közül melyiket választanátok? Csak ezek közül!

Figyelt kérdés

- falu várostól 30km-re, gyér közlekedéssel, viszonylag jó infrastrukturával (óvoda, általános iskola, posta, gyógyszertár, rendelő), kevés (max. 1-2 család) cigány lakossal, olcsó de jó ház, kis felújítást igénylő, 4.5-6 millióért, normális kerttel

- városi panel 25-30m2, 3-4 emeleten, akár főút mellett (szmog, zaj...) de legalább minden van helyben, viszont régi fajta panel, pl. távfűtéssel, 8-9 millióért.

- városban külterületen egy vályogház, amik általában elég szakadt állapotban vannak, de 10 millió alatt meg lehet venni, szintén cigánymentes, normális helyen, 8-9 millióért.

- és a negyedik: olyan kisvárosban, várostól szintén 30km-re, ahol a cigányok minden utcában fellelhetők (és persze iskola óvoda tele van velük...), viszont van minden ami kellhet, közlekedés is jó. Itt felújítást nem, vagy csak kicsit igénylő családi kertes házat, szintén 6-7 millióért.


Kritérium:

- 10mFt alatt kell hogy maradjunk,

- élhető legyen hosszú távon, és biztonságos



2017. okt. 14. 10:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
56%

Hiába írogatod itt, hogy ahol te laksz ott rendes cigányok vannak, de a helyzet az, hogy ez nem a többség. Meg a helyzet az, hogy ahol megjelennek és mondjuk két-három háznál többet vesznek meg egy utcában, ott szépen elkezd csökkenni az ingatlanok értéke, de legalábbis, ha valaki elmegy háznézőbe, akkor nem akar majd odaköltözni, kivéve, ha cigány és nem zavarják a többiek. Szóval önmagát gerjeszti a dolog, szépen elcigányosodik a környék egyre jobbban, az ember meg néz, ahogy a házikója értéke pár év alatt milyen meredeket zuhant, és mennyire semmi értelmeset nem tud venni az árán.


Én az a válaszoló vagyok, aki panelt vett hasonló lehetőségek mellett, kíváncsiságból megnéztem, míg a panel lakások annak ellenére, hogy mennyire sokan rühellik és átkozzák továbbra is nagyon gyorsan cserélnek gazdát, csak a hülye nem tudja eladni max. egy hónapon belül és nagyon fel is ment az áruk azóta, a többi verzió nagyjából most is ugyanannyit ér, mint anno, meg van amit már évek óta hirdetnek. Még jó, hogy nem olyat vettünk "legalább ház" alapon. Persze, ha életedben nem akarsz tovább lépni onnan, akkor akár jó is lehet, de ha vannak terveid, hogy mit is szeretnél valójában, mi lenne a végső cél és most csak az első lépcsőre akarsz rálépni, mert az ideálisat nem engedheted meg magadnak, akkor érdemes átgondolni, hogy vajon mi az, amiből később tényleg ki is tudsz szállni, és valószínűleg jó áron is.


A 30 kilométerre a várostól valószínűleg nem az lesz. Főleg, ha szar a közlekedés. Persze, van, akinek jó, meg aki ilyenre vágyik, de a többség nem olyan helyen akar lakni, ahol ha este hat után akar venni valamit, vagy egyáltalán bármit akar venni, ami a helyi coopnál nem kapható, akkor 2x30 kilométert kell autókázni, ha gyereket valami komolyabb edzésre, különórára, jobb iskolába járatná akkor dettó stb. Messze van, ennyi. Egy olyan max. 10 kilométeres körzetben van reális esély rá, hogy kapjanak utána, ott még gyakran ki is növik magukat a falvak, ha felkapják a népek. De egy falu 30 kilométerre sose fogja. Vagy azt te már nem éred meg.


Külterület, vályog... komolyan. Ki fog neked arra hitelt adni szerinted? Vagy van ennyid és nem kell hitel? Akkor vehetnél jobbat is egy kis hitellel, mint a felsorot lehetőségek... A külterület mindig lutri. Lehet, hogy 1-2 év múlva majd fejlődik, de lehet soha és maradnak a zötykölődős földutak, a béna buszjáratok, meg az a fajta közvilágítás, ami csak arra elég, hogy lásd hol a következő lámpa. A mi megyeszékhelyünk külterületei pl. tiszta szopások, akkor inkább a 10 km-es sugaron belül lévő falu, aminek vannak saját forrásai, amit fejlesztésre költenek, nem csak a nagyváros mostoha gyereke odakint, amiről mindenki megfeledkezett...


A cigányos meg. Az csak cigányosabb lesz. És ha most jó cigányok is vannak, ki tudja milyen lesz a többi. Csak arra számíthatsz, hogy cigány. És tudjuk milyen egy cigánykörnyék, meg hogy ki akarja majd megvenni a tiédet és mennyiért, ha el akarsz menni onnan..

2017. okt. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
15-ös és 17-es vagyok. Na látod pont ez a baj veled és a hozzád hasonlóan gondolkodókkal, vagyis inkább a nem gondolkodókkal. Ha nem köpöm le őket azonnal, akkor biztos egy vagyok közülük... Nos nem, nem vagyok az, csak nem hagytam hogy kimossák az agyam, és ész nélküli gyűlölködés helyett először megismerem az embert, mielőtt véleményt alkotok róla. Bőrszíntől függetlenül.
2017. okt. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

21-es, persze, hogy megy le az értéke az ilyen házaknak, pont azért, mert kis hazánkban a többség így gondolkodik. Ennek is megvan az oka. Birka egy nép vagyunk, ez a szomorú tény.

Az igényeink nem egyformák. Én nagyon nem akarok innen tovább lépni, nekünk ez volt a végső cél. Városból költöztünk ide, egy társasházból. Nem volt kifejezetten rossz, de saját házra vágytunk, kertre, jó levegőre, nyugis helyre, szép kilátásra, családias környezetre. Itt mindezt megkaptuk, úgy érezzük, ennél ideálisabb helyet nem is találhattunk volna, ahol felnőhet a gyerekünk.

Amúgy megint az előítéletek. Ki mondta, hogy vályog, meg nincs bolt, meg hasonlók? Hitelt már kaptunk, arra vettük a házat. Két bolt van, az egyik 8-ig nyitva, de ha kínai kajára vágynánk éjfélkor, akkor beugrunk az autóba és 15 perc alatt bent vagyunk a nagyvárosban. Ahova egyébként kb óránként jár busz, ha annyira nem akarnánk autóba ülni. Falu és falu között is nagy különbségek vannak ám. Ezért írtam, hogy nem árt felmérni a terepet, mielőtt előítéletek alapján döntünk.

2017. okt. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
A kérdező a vályogot KÜLTERÜLETRE írta. Sok esetben ezek nem is lakóingatlanként vannak nyilvántartva.
2017. okt. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Én a 4ik verzióról beszéltem, amit a kérdező írt, aminek minden hátránya annyi, hogy cigányok is laknak ott. Azért írtam a saját tapasztalatainkról, mert hasonló paraméterekkel rendelkező faluban élünk, és elégedettek vagyunk, ezért javasoltam, hogy mielőtt végleg elvetné azt a lehetőséget, érdemes szemügyre venni a környéket, HA az ember nem reflexből kap idegrohamot ha cigányt lát. Mivel mint kiderült a kérdezőnél az utóbbi eset áll fenn, ahogy a többségnél is, ezért amit írtam, tárgytalan. Akkor inkáhb tényleg menjen valami jó kis panelba, ahok csak színtiszta árja magyarok nyomorognak :)
2017. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!