Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 27 évesen ha vásárolok egy...

27 évesen ha vásárolok egy lakóingatlant kell illetéket fizetnem, ha már van egy ingatlan a nevemen, viszont az nem lakóingtalan, hanem mezőgazdasági?

Figyelt kérdés
2018. jan. 26. 01:27
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

15 millio forint alatt nem kell

a fennmarado reszt kell fizetni

a mezogazdasagi telek nem szamit lakoingatlannak

2018. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xswerdy ***** válasza:
83%
előzőnek nincs igaza. 35 év alatt 50% illetékkedvezmény jár az első lakóingatlanra. Tehát nem illetékmentesség. A 15 milliós értékhatár stimmel.
2018. jan. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt mostanában vezették be? Mármint dereng hogy valahol azt olvastam amit az első írt.
2018. jan. 26. 10:49
 4/8 xswerdy ***** válasza:
64%
mindig is így volt. Illetékmentesség új építésű ingatlanra jár, az értékhatár itt is 15 milió. Talán ezzel kevered.
2018. jan. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Az illeték megfizetése nem korhoz kötött .Itt semmilyen kedvezmény nincs .
2018. jan. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De jár. Rosszul tudod. A kettesnek volt igaza.
2018. jan. 26. 15:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van, kettesnek van igaza. Pont ugyanennyi idős vagyok, pont most került a nevemre az első lakóingatlanom fele és csak 2%-ot kell fizetnem a 4 helyett a részem után.
2018. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 51 évesen lett lakóházam, megörököltem azt, amiben laktam. De rossz volt, majdnem lakhatatlan. Az értékelésnél 1%-ban tudták csak figyelembe venni, a telek drága telek volt. És amikor 10 évvel később eladtam, olcsóbbat és kisebbet vettem helyette. Nem kellett illetéket fizetni, mert 1. Öt éven túl volt a nevemen a régi, 2. Mert drágábbat adtam el és olcsóbbat vettem. Minőségileg viszont... de ez nem érdekelte a NAV-ot.
2018. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!