Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok Tiszaújvárosról?...

Mit gondoltok Tiszaújvárosról? Érdemes oda költözni?

Figyelt kérdés

Családalapítás és költözés előtt állunk. Faluból költöztünk nagyvárosba munka miatt, de a feleségem szeretne munkát váltani és mindketten szeretnénk kisvárosba költözni. Először Debrecen környékén nézelődtünk, mert Debrecen az ország második legnagyobb városa, megyeszékhely, stb, biztosnak tűnt, de az már nagyvárosnak számít. Így találtunk a jófogáson Debrecen közeli ( 60 km talán? ) ingatlan hirdetésre, Tiszaújvárosban. Utánanéztem, ott a MOL, a Jabil, illetve elég sok iskola. Viszont úgy gondolom jobb tájékozódni első kézből: ha van olyan aki Tiszaújvárosban él / élt, tudna válaszolni?

Milyen hely Tiszaújváros? Milyenek az óvodák, iskolák, munkalehetőségek? Milyen az város vezetése ( korrupt, szórja a pénzt vagy az országban már egyre kisebb létszámú normális vezetésről van szó )? Milyenek az emberek? Élhető hely?

Azt láttam hogy az ingatlan árak elég magasak ( 6-7-8 millió forinttól indul egy 2 szobás panellakás, de egy újépítésű téglalakásért 15-20 milliót is elkérnek... Ami tetszett hogy van kertesházas övezet, sőt a képek alapján a város fele kertesházakból áll, viszont azoknak az árai még magasabbak, 25 millió környékén indulnak, de 70-ért is volt hirdetve ), de kezdetben úgyis albérletbe költöznénk.



2018. febr. 14. 23:19
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
78%

Ott nőttem fel, helyes kisváros és mivel eléggé fiatal település, így nagyrészt panel épület, leginkább négy emeletesek, de vannak 10 emeletesek is. Nagyon sok részt vett a panelprogramban. Elvétve téglaépítésű is található. A kertvárosi rész drága, de csak azért mert az a rész úgymond a legfrissebb, szóval ott nem igazán fogsz találni 50 éves lerobbant házakat.

Van több óvoda és egy bölcsőde, általános iskolák is vannak, van egyházi is, azt hiszem kettő. Egy gimnázium, egy szakközép. A szakorvosi rendelőt pár éve újították fel.

Szórakozási lehetőség eléggé szerény.

Nem mondanám, hogy számottevő kisebbség lakna a városban, az viszont tény, hogy a környező falvakból szeretnek bejárni kukázni.

Nagyobb balhéról nem igazán tudok, közbiztonságilag szerintem okés, de nyilván este itt is ugyanolyan körültekintéssel kell közlekedned.

Munkahely... hát válogatni nagyon nem fogsz tudni. A TVK-t (nekem már csak ez marad :) ) folyamatosan fejlesztik, több külföldi befektető, itt lehet munkát találni, vagy nagy eséllyel próbálkozni különböző munkakörökben. A Jabil szereti három havonta cserélni a munkásait.

Ugyanakkor közel van Miskolc, kb. 20 km, a busz közlekedés szerintem jó abban az irányban, de amúgy a Miskolc-Debrecen/Nyíregyház busz útvonal egyik állomása Tiszaúj, szóval arrafelé is egész jól lehet közlekedni.

Városvezetés: baloldali a kezdetek óta, több választáson keresztül mszp nyert. De igazából szerintem a városlakók nem úgymond pártra szavaznak, hanem emberre. Kisvárosról van szó, valamilyen szinten mindenki ismer mindenkit. A városvezetés jól gazdálkodik a pénzzel, nincs rá panasz, fejlődik, szépül.

Hirtelen ennyi.

2018. febr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
29%

Lehet Tiszaújvárosban nem él annyi, de nézz csak szét a környéken... Hejőbába stb. min. 14-15% cigány. És az ilyen települések körbeveszik.


Nem árt néha megnézni a KSH féle 2011-es népszámlálási interaktív térképet.

2018. febr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
64%

#12. Én tartósan éltem ott, és nincs baj a romákkal. Max.rendezvényekkor venni észre, hogy jönnek fel a környező településekről. Amúgy hiába "veszi körbe" a várost az olyan települések sora, mint Hejőbába (ami egyébként több kilométerre van), normál hétköznapokon alig látni egyet is. Ha mégis, az helyi ember, aki rendesen dolgozik.

Aki meg Tiszaújvárosban él és ott van a munkahelye is, az meg nem megy Hajőbábára. De a többi településen is csak max. átutaznak a városiak.

Szóval statisztika ide vagy oda, a helyi viszonyok ismerete többet ér mint pár számadat.

2018. febr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Boon cikk:

[link]

:)

2018. febr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
54%

Szia, én itt élek, és tanulok jelenleg. ---Van pár cigány, viszont amikor jön a "segíly" igazi cigó áradat van. Ezek inkább a környéken lévő falukból jönnek be, mint pl.: Polgár

-A Jabil szörnyű munkahely, a TVK (MOL Petrolkémia Zrt.) elmegy.

-Az általánosok közül talán a Széchenyi a legjobb, de azt se nevezném kiemelkedőnek, elég sok a hülye tanuló. A Kazincyről hallottam még jókat, de az református suli. Gimik közül az Eötvös az ami jó lehet, Brassairól nem sokat tudok mondani.

-A társasházi lakásokkal sok a probléma, paneleknél nem jó a közösség, a kisvárosi részben meg kb. ha a szomszéd nézi a tv-t az áthallatszik

-Sok a kisnyugdíjas

-Viszont a Termál (a helyi strand), a Sportcentrum, kiserdő, templomok, Piramis Üzletház, stb., pozitívumként szolgálhat

-Amúgy elég sok vendégmunkás be fog költözni

2018. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
95%
*kertvárosi
2018. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Vegyes. Az ingatlanárakat országos viszonylatban átlagnak mondanám. Roma van egy pár, de nem túl sok. Viszont ami negatívum, hogy rengeteg a hányás. Igen, jól írtam. Szinte minden utcában találni, az itteni fiatalok a legnagyobb ivók és drogosok közé tartoznak az országban. És felújított közterek ide vagy oda, bizony takarítani nem igazán szokták ha valaki kiontja belei tartalmát.
2018. júl. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
58%

Nem tudom aktuális e még, de hátha mást is érdekel a kérdés. Mi két éve költöztünk Tiszaújvárosba, de azóta nagyon megbántuk.

Sajnos a közösség nem a legjobb. Már ha csak a facebook csoportjukat vesszük alapul, akkor is csak a bántás megy.

Az embereket nem odafigyelők, ezért is van havi rendszerességgel egy gázolás vagy halálos baleset.

Középiskolából kettő van, az egyik egy kisebbség gyűjtő, a másik pedig a legalja ***képző.

Munkalehetőség sajnos nem a legjobb. Vagy gyárba 4 műszak, vagy fél évig kell keresni, hogy legyen valami. Én most 5 hónapja keresek állást.

És igen, a "kisebbség". Sötétedés után az autóbusz állomás környékét jobb elkerülni, mert folyamatos a bandázás, verekedés és a rendőri hajsza.

Ám a városnak van egy háziállata, egy róka. Most egy hónapja van a városunkban egy róka, amit mai napig nem tudtak megfogni. A rókákról tudni kell, hogy alapjáraton nem veszélyes, nem megy tömegbe. De ha bátran megy az emberek közelébe akkor baj van. Eddig csak a város szélén látták, azonban a napokban többször is hallottuk, hogy a városon belül van a róka, és biciklis/járókelők felé fut.

Egy szó mint száz. Az emberek nem barátságosak, a hely veszélyes, a buszközlekedés egy rémálom, munkalehetőség nincs.

Szívem szerint, ha tehetném visszaköltöznék abba a pici faluba ahonnan jöttem.

2018. okt. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
58%

#18 na ugye, mondtam én már az elején. Ez még mindig Kelet-Magyarország, de senki nem hiszi el...


Kelet-Magyarország HALOTT hely minden szempontból. Északon legalább a turizmus még megy, és rengeteg szép hely van, még ha nem is élhető a cigányok miatt. Igen, miattuk.

2018. okt. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
63%

De jó hogy le lettem pontozva. Főleg hogy születésem óta itt élek (szerencsére már csak egy évig). Ha aktuális még a kérdés akkor nem javaslom az ideköltözést. A lakásárak elszálltak a városban, elég durván, jön a konténerváros tele török munkással, az Olefin 1et újítgatják, meg ide jön vmi Poliol üzem, amit a veszélyessége miatt csak ide tudtak hozni. Egyre több a roma, az elkényeztetett hülyegyerek, a bosszantó kisnyugdíjas a városban:(. Tanulás céljából egyik iskola sem valami jó. Inkább menjetek Nyugat-Mo.ra. Az emberek pozitívabbak, a fizetések jobbak, nincs mindenhol kéccázezer kisebbségi, jobb a megélhetés. Vagy ha már Borsod akkor inkább valamelyik jobb Miskolci környék.

15ös voltam.

2018. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!