Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik lakást válasszam?...

Melyik lakást válasszam? (Panel lakótelep)

Figyelt kérdés

Lakást keresek Bp-n. Sokat megnéztem, kettő maradt versenyben a végére. Elosztásuk és méretük hasonló. Az egyik egy panel programos házban első emeleti teljesen felújított, de tényleg fiatalos, új fürdőszoba konyha minden, egy fillért nem kéne rá költeni. Viszont elég sötét és mivel árkád van alatta kissé hűvös. Ez az eladó szerint csak azért van mert hónapok óta nem fűtik, de nem tudtam eldönteni hogy kamuzik-e, amúgy elég unszimpatikus fazon. Ilyen kis tipikus lakótelepi térre néz ahol ABC Posta körzeti rendelő stb dolgok vannak. Ami nekem nem tetszett az a lépcsőház volt, nem volt szemetes, de elhanyagolt, összevissza volt firkálva minden. Kerestem a közös képviselőt hogy mondjon pár szót de elhajtott, hogy ő nem foglalkozik ilyenekkel.

A másik lakás két házzal arrébb van, körülbelül 15 évvel később épült, de nem panelprogramos házban a nyolcaikon. Kisebb felújítások voltak, konyha lett cserélve, fürdő kicsempézve olyan 20 éve, meg műanyag ablakokat raktak be később. Nincsen lerobbanva, egész jó állapotban van és több mint félmillióval olcsóbb mint a másik. De az azért látszik, hogy előbb-utóbb költeni kéne rá. Egy kedves család árulja, ott laknak mióta felépült a ház. Itt is megkerestem a közös képviselőt, ő nagyon kedves volt, elmondott mindent, hogy jó a lakóközösség, van külön gondnok, aki a liftre felügyel, elég szigorú a házirend, ilyenek. Mutatott ilyen fizetési kimutatást és az utolsó közös gyűlés jegyzőkönyvét is. Azt mondta panel program nincs tervben , "mert a ház állapota nem indokolja", de fűtés átalakítás mérősre hamarosan lesz. És egyébként tényleg, minden tiszta, és gondozott, látszik hogy vigyáznak rá, de azért ráférne a felújítás szerintem.

Nekem ez a második volt szimpatikusabb, de nem akarom érzelmi alapon eldönteni, hogy mire veszek fel 10 évre hitelt. Megérné az első emeleti felújítottat venni inkább drágábban? Igazából nem látom át ezt az egészet, és szeretném is lezárni már rövid úton, van aki azt mondja hogy panel programosat kell venni és csak alacsonyan, mert a felső emeletek borzasztóak, más meg azt hogy a panel program semmit nem ér és pont hogy szélső emeleten nem szabad venni. Hétfőig kell eldönteni. Bármilyen gondolatot tapasztalatot szívesen látnék, sokat segítenétek vele.


2018. márc. 14. 17:37
1 2
 11/15 xswerdy ***** válasza:
Amúgy a közös képviselő érdeklődőnek nem adhat információt a ház gazdálkodásáról. Olyan általánosságokat azért mondhat, hogy pl. van-e tervben komolyabb felújítás. Ettől persze nem kell elhajtania, bunkónak lennie.
2018. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Figyelj Kérdező, ha az első lakás ősz óta nem menet el (féléve) annak oka van, mert a kutyának nem kellett.

Ne te legyél az a "madár" aki ebbe beleugrik!

2018. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Az első emeletit már ki is zártam közben, ennek kellett volna hétfőig a válasz. Most már csak az a kérdés, hogy a másik legyen-e vagy keresgéljek még. Párat alszom még rá, aztán majd meglátjuk.
2018. márc. 15. 14:38
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ember érzi, hogy melyik AZ!

Nem csak egy lakóhelyet keresel, hanem az OTTHONodat. Ha belépsz, érzed, hogy ez az. Nálunk legalábbis így volt. :)

Ha bizonytalan vagy benne, akkor nem az az igazi.

Ne csak a falakat, a lakás állapotát nézd, hanem figyelj egy kicsit az érzéseidre is.

Mi azonnal beleszerettünk a lakásba, amit megvettünk végül és a második megtekintésnél is ugyanígy éreztünk.

2018. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Mi kb. 1 éve keresünk lakást Budapesten, ebből pár hónap óta intenzíven. Természetesen van konkrét elképzelésünk, részletekbe menően. Arra már régen rájöttünk,hogy bizonyára lesz olyan, amiben kompromisszumot kell kötni, de az fontos,hogy az elképzelés meglegyen.


Rengeteg internetes portál van ahol tudsz nézelődni, így könnyebb kiválasztani azokat amik tetszenek.

Ezt bizonyára már megtetted kezdő lépésként, de bármennyire szeretnél már ott lakni, ahogy írod is, hosszú időre elkötelezed magad, nem szabad olyan lakás vásárlásába belemenni ami eleve nem tűnik megfelelőnek számodra.


Én is kértem már tanácsot, véleményt itt, az oldalon is.Nagyon sok hasznos választ kaptam, többek között azt,amit itt is leírtak, a lépcsőház már utal a lakóközösségre, ami nagyon fontos.

Ahogy fontos az is,hogy a közös képviselő megfelelően tájékoztasson, szimpatikus, készséges legyen, mert tulajdonképpen ha igazán lelkiismeretes Neki sem mindegy kik lakják a házat.


Tudom, mindenki szívesebben vásárol szimpatikus eladótól, de talán ennek kellene az utolsó szempontnak lenni. Viszont ha kevésbé szimpatikus is, megfelelő tájékoztatást adjon mindenre kiterjedően, ettől nem lehet eltekinteni.


Rengeteg eladó lakás van Budán (is), de én is látom,hogy sajnos egekben az árak, és a lakások nagyrésze túlárazott. Ami nem az, és rendben tartott, jó állapotú, az szinte azonnal elkel. sőt, még olyan nagyon hirdetniük sem kell.

2018. márc. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!