Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen problémáitok adódtak...

Milyen problémáitok adódtak új ingatlan keresése és ingatlanvásárlás során?

Figyelt kérdés
Illetve ezek közül mit tudott megoldani az ingatlanügynök (ha igénybe vettétek a segítségét) és mit nem?

2018. márc. 29. 01:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
7: Még valami. A lakás és más besorolású ingatlanok közötti különbséget az önkormányzat építésügyi osztályától tudom, se a tulajok, se az ingatlanosok nincsenek tisztában ezekkel a dolgokkal, és sok ingatlant árulnak úgy, hogy "de bármikor lakássá minősíttethető" - ami nem igaz, mert az ingatlan nem is rendelkezik azokkal a jellemzőkkel, ami alapján lakássá nyilvánítanak.
2018. márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A cégre sajnos nem emlékszem. Egy kis, nem igazán ismert cég volt, viszont az elvedet nem értem. Az ingatlanosnak pont az az érdeke, hogy minél hamarabb eladjon egy ingatlant és megkapja a jussát. Nekem legalábbis inkább ez a tapasztalatom. Sürgetnek, "azonnali" választ várnak és ezért bevetnek mindent. Nem értem milyen érdeke fűzi a halogatáshoz.

Nekünk nagyon simán ment végül, de attól még idegesítő volt, hogy minden folyamatban részt akart venni egy kvázi vadidegen...

Az viszont tény, ha nem játszik érdekegyeztető szerepet, akkor jó eséllyel nem jutunk egyezségre az eladókkal.


Azt viszont továbbra is fenntarton, hogy a vevő legalább olyan hülye, ha ezeknek a dumáknak bedől, mint az eladó/ingatlanos, aki ugyan nem hazudik, de ferdít. Ha lakást szeretnék és a tulajdoni lapon nem az szerepel, a minimum, hogy utánanézek, lehet e belőle az és ehhez mi kell.

2018. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!