Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért ilyen drágák a Budapesti...

Miért ilyen drágák a Budapesti NEM BELVÁROSI ingatlanok? Ti hogy költöztök Budapestre?

Figyelt kérdés

Itt ez a kép: [link]


Konkrét hírdetéseket nem linkelhetek, mert tiltják a kérdést...


A jobb oldali tipusú házakban 385 000 Ft/m2 az átlag.

Vagyis egy 60 négyzetméteres lakás egy ilyen házban átlagosan 24.5 millió Ft.


A bal oldali tömben ami a képen szerepel konkrétan van egy 36 négyzetméteres lakás 17.5 millióért, vagyis 458 000 Ft/m2.


És ez a XX. kerület, szóval nem a belváros. A linkelt kép egy kicsit régi, azok a bódék, fornetti, meg cukrászda már nincsenek ott, de ennyi a különbség.


2018. ápr. 19. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Konkrétan azok ott a XX-ban túl vannak árazva.

Különösen a 4 emeletes, lift nélküli.

Csak aki nagyon el van tájolódva, az vesz ennyiért Erzsébeten lakást

Annak ellenére, hogy Budapest más részén, pl. a XVIII-ban, vagy a XIV-ben ez a 385ezer, lakótelepi szinten átlagárnak számít.

Budán (nem a Rózsadombon!) vannak 1milliós m2 árak és ugyanez van Pest dunai oldalán is.

Egy pesti belsőkerületi lakás - helytől függően - 6-800ezerFt/m2.

Nem kell Budapestre költöznie kispénzű embernek, hanem nézegetni kell az agglomerációban, ahonnan már 30-40 perc alatt bent lehet lenni Budapest szívében.

Ugyanezt Budapesten a külső kerületekből autóval, vagy tömegközlekedéssel nem teszed meg ennyi idő alatt, ha be akarsz jutni, mondjuk a Blahára.

2018. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát én nem találok sokkal olcsóbbat Erzsébeten... Max, ha felújítandó is.

És ott még mindig olcsóbbank tűnnek a lakások mint a többi kerületben.


Viszont Szigetszentmiklóson pl. szerintem veszélyes lakást vásárolni ha az ember valaha is Budapestre szeretne költözni, mert a Bp.-i ingatlanok ára sokkal gyorsabban megy feljebb. A különbség egyre csak nő...

Pl. 7 éve egy ugyanolyan lakás (4 emelet, lift nélküli) Miklóson 10 milla volt, a XVIII kerületben 15.

A Szigetszentmiklósi ma 12.5 millió, a XVIII kerületi 20-21 millió minimum.

Vagyis egy Pest megyei, de nem Budapesti ingatlant szerintem az idő múlásával egyre lehetetlenebb Budapestire váltani. Lassan egy átlagos embernek jó munkával és komoly félretevéssel sem lehetséges Budapestre költözni?

2018. ápr. 19. 17:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Nos ezért költöztem én Martonvásárra, a testvérem meg Veresegyházára.

Nekem 35 perc a Déli, 10 perc a Velencei tó és 22millióért, 130m2-es 3 szoba nappalis, szigetelt, korszerű fűtésű házam van, gyönyörű kerttel.

Ha szórakozni akarunk helyben is van lehetőség, vagy irány félóra alatt Budapest, vagy a Velencei tó.

Nem tudnál annyit fizetni, hogy visszamenjünk Pestre, de te tudod!

2018. ápr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy követem a peldád :D
2018. ápr. 19. 18:12
 5/9 anonim ***** válasza:

A külső kerületi lakások négyzetméterárai is szépen kúsznak felfelé.

Amit belinkeltél képet, az gyakorlatilag Pesterzsébet központja, vagyis viszonylag "frekventált" helyen van.

Hasonlóan mentek fel itt is az árak, mint Csepelen. Pár éve még kb. 250e Ft/nm árakon mentek a rossz vagy közepes állapotú ingatlanok, most már közelítik a 400e Ft/nm-t.

Megemelkedett a kereslet, ez az oka. Aki belsőbb, illetve felkapott kerületekben nem tudta megfizetni a lakást, az itt vett, és ez felhajtotta az árakat.

2018. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szigetszentmiklósiként megszólítva érzem magam. :)

A városban jelentősen megugrottak az árak az utóbbi 1-2 évben, így én nem látom olyan tragikusan a helyzetet, mint te. 12,5 millióért ma már csak valami nagyon lepukkant 30-36 nm körüli lakáskát lehet csak venni.


Nekünk sok elvárásunk nem volt. Legyen jó tömegközlekedés, éjszakai járat, autós közlekedés szempontjából is jó helyen, kicsit nyugisabb, kisvárosiasabb hangulat, újszerű építés, 2,5-3 szoba, erkély, fiatalos, szellős, modern elrendezés (amerikai konyha). Mindezt 18 milliós lélektani határ alatt.

Mindent megkaptunk 16-ért valamivel több, mint fél évvel ezelőtt.

Budapesten ezért max egy csepeli teljesen felújítandó nem panelprogramos lakást kaptunk volna. /Mondjuk helyileg nem vagyunk túl messze Csepeltől./

Budapest belvárosában dupla ennyiért kaptunk volna ilyet és nem is szerettünk volna bent élni a susnyásban, nem is bent dolgozunk. Egyetemistaként poén volt a forgatagban. Mostmár nem.

Ha ingyen adnának ott lakást sem költöznék be a város közepére. Inkább kiadnám... :D


Összességében én azt gondolom sokkal jobb alap egy 16 milliós lakással elindulni, 8-10 millió hitellel, mint egy 25 milliós lakásra felvenni 18-at.

2018. ápr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vagy 5 percig néztem a képet, hogy én vagyok hülye, vagy ez tényleg a XX.ker Baross utcai megálló...? :D


Év elején költöztünk a központ mellé nagyteraszos, 65nm-es csúsztatott zsalus lakásba, úgyhogy van rálátásom.

2016 végén és 17-ben ugrottak ott meg az árak, elsőre ilyen 50ezer/nm-el. Nem nagy tudomány, mindössze begyűrőzött ide is az emelkedés, bár tényleg megcsúszva, szerintem mert ez már sokak szemében "vidék".

Mi alkuval 300ezres nm áron vettük a majdnem teljesen felújított lakást (ha a teraszt beleszámolom akkor 274ezer), bár az ablakokat ki kell cserélni (csak az árnyékolás miatt, a hőtartás jó).


Mostanában azt látom hogy még 10%-al emelkedtek az árak tavaly óta, de a vicces hogy 2-3 kivétellel ugyanazok a lakások vannak.


A XX.ker már egyre népszerűbb alternatíva, főleg aki inkább dél-pesten dolgozik, 15 perc a Boráros, és árban eddig alatta volt a XV meg a IV. kerületeknek.

2018. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szigetszentmiklóson nem találsz 12-ért lakást. Már a garzonokat is 15-16 millióért teszik fel minimum, de lehet látni 17-19 millióért is (persze ezek túlárazottak). Két szobás lakás 18 millónál kezdődik, és akkor ezek még részben felújitandók is, régi épitésü házakban.

Itt kicsi a lakáskinálat is, ami szintén felhajtja az ingatlanárakat. Az albérletárak lassan vetekszenek a budapestival.

Ha Budapestre akarsz költözni, akkor bizony ki kell csengetned az árát, rossz környéken vagy rossz közlekedésü környéken nem érdemes venni. Napi szinten többször kell nézni az ingatlanhirdetéseket, és azonnal lecsapni, mert az igazán jó ajánlatok szó szerint 1-2 óra alatt elkelnek.

Az is jó ha szólsz több ingatlanosnak h szóljanak ha tudnak valamit. Sok lakásról fel sem kerül hirdetést, mert ismeretségi körben is eladható, ha jó vételről van szó.

2018. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Törzsgyökeres Pesti vagyok, régebben 3 szobàs +erkélyes panel lakást 20-25 millióért meg lehetett vàsàrolni.



Most? 40-50 millió, katasztrófa.



Màr " vidéken " keresünk mi is házat mert ha vàlasztanom kell hogy ennyi pénzért Pesten egy panelben élek vagy kicsit kintebb ahol van kert és friss levegő, inkàbb autózok...



Sokan reménykednek, de nem fognak csökkeni az ingatlan àrak, alkudható kb 5-10% és azzal kell beérni.



De legalàbb a 11-12% lakáshitel kamatok vissza estek és Màrciusban vàrható újabb kamat vàgàs szóval most kell cselekedni

febr. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!