Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg ennyire drágák már az...

Tényleg ennyire drágák már az ingatlanok? Tovább drágulnak?

Figyelt kérdés
A minap láttam egy hírdetést, amiben egy Gellért-hegy környéki házat hirdettek. Egy kb. 2-300 nm-es telken, 60 nm alapterületű régi, felújítandó házról volt szó, ami kb. 40-50 éve épült. Külön odaírták a hírdetés végére, hogy "biztos elviszik, valaki biztosan meg fogja venni" Mindez 50 millió forintba fog kerülni annak a valakinek. Ha egy ilyen romos kis lyukat, zsebkendőnyi telekkel ennyiért árulnak, akkor szerintem lesznek még itt durva áremelkedések Budapesten kívül is. Jelenleg 50 millióért lehet kapni a fővárostól 30 km-re lévő, újszerű, 5 szobás családi házakat, nagy telekkel. Ha így halad a drágulás, szerintem pár év múlva minimum 100 milliót elkérnek majd egy ilyen ingatlanért. Ti hogy látjátok? És mindez nem a magyarok béremelkedése, hanem nagyrészt a gazdag befektetők miatt van. Ugyanis bank helyett mindenki ingatlanba fektet be.

2018. máj. 14. 20:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az új építésű lakások nem drágák, de már családi házban azok is egy vagyonba kerülnek, akkor is ha csak egy középső sorház...
2018. máj. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Utolsó válaszolónak. Igen ebben igazad van. A házak ráadásul egyre olcsóbbak, mert özönlenek az emberek a városokba. Többen próbálnak szabadulni tőlük, mint ahányan vásárolni szeretnének. A használt lakásokál azt látom, hogy esnek vissza az árak. Egyre kevésbé lehet túlárazva eladni a őket. Szerintem ez azért is lehet, mert sok új társasház épül és egyre inkább azt választják az emberek.
2018. máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Törzsgyökeres Pesti vagyok, régebben 3 szobàs +erkélyes panel lakást 20-25 millióért meg lehetett vàsàrolni.


Most? 40-50 millió, katasztrófa.


Màr " vidéken " keresünk mi is házat mert ha vàlasztanom kell hogy ennyi pénzért Pesten egy panelben élek vagy kicsit kintebb ahol van kert és friss levegő, inkàbb autózok...


Sokan reménykednek, de nem fognak csökkeni az ingatlan àrak, alkudható kb 5-10% és azzal kell beérni.


De legalàbb a 11-12% lakáshitel kamatok vissza estek és Màrciusban vàrható újabb kamat vàgàs szóval most kell cselekedni.

febr. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!