Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Úgy alakult, hogy el kell...

Úgy alakult, hogy el kell adnom a lakásomat. Aziránt szeretnék, érdeklődni, hogy ti igénybe vetettek-e az eladásnál ingatlanközvetítőt? Segített-e a közvetítő, ill. kb. milyen árakon dolgoznak ezek az irodák?

Figyelt kérdés

2018. jún. 20. 11:26
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

10. Ez mondjuk igaz, egyik ismerősöm megbízott egy ilyen közvetítő csajt, akiről kiderült, hogy eredetileg fodrász, csak nem ment az üzlet, így átnyargalt az ingatlanbizniszre. (Nem is tudta eladni az ingatlant.)

Szóval szerintetek nem szűrik a vevőjelölteket? Pedig ebben reménykedtem!

2018. jún. 20. 12:42
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem szűrnek senkit.

Náluk a pénz beszél, a kutya ugat.

Úgy beperelnek ha nem fizeted ki a jutalékukat, hogy nem állsz meg a lábadon.

És mivel komoly ügyvédi hétterük van, így meg is nyerik a pert.

2018. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt se felejtsd el, hogy ezek határozott szerződések szoktak lenni, ami hatálya alatt kizárólag ők jogosultak eladni a lakást. Tehát aláírsz fél évre, ami alatt vagy lesz vevő vagy nem. Szerződésbontáskor vagy megszegésekor (pl te találtál vevőt) a kötbér a jutalék összegével megegyező szokott lenni.
2018. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!
2018. jún. 20. 14:43
 15/25 anonim ***** válasza:
80%

Már nem érdemes.

Én 8 évvel ezelőtt adtam el az előző lakásom, akkor még nehéz volt, nem pörgött úgy a piac, mint most, így -egyedülálló nőként- inkább ingatlanost bíztam meg. Így is beletelt kb. fél évbe..

Sajnos úgy alakult, hogy idén is el kellett adnom az akkor vásároltat. Most nem bíztam meg közvetítőt, csak feltettem egy ingatlanos honlapra. Már másnap 4-en jöttek megnézni és volt még utána is jó pár érdeklődő, de sikerült megegyezni az egyik komoly jelölttel két nap alatt..

Egyébként 3-4-5% jutalék az általános, de biztos van ennél drágább is.

2018. jún. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

3-6% + ÁFA.

Inkább csak akadályoznak.

Ez a jutalék a mi esetünkben 4-5 millió Ft lett volna.

Miközben ugye 5 milliós ingatlant is ugyanevvel a százalékkal adnak el, tehát ott tizede haszonért is elvállalják.

2018. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
9: Plusz ÁFA!!
2018. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes megbízni ingatlanost ha ott laksz.

Az, hogy szűrik a vevőket csak mese. Én akárhány ingatlanost felhívtam mindenféle kérdés nélkül megmutatta a kiszemelt lekást. Ott találkoztam velük először.

Arra viszont készülj fel, hogy ha felteszed a hídetésed, egy csomó ingatlanos fog telefonálni kamu dumákkal, hogy nekik van vevőjelöltjük, aki kp-ben fizet azonnal és pont ilyen lakást keres. Határozottan el kell hajtani őket.

2018. jún. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Én sem bíznék meg ingatlanost, ha van időm és energiám ezzel foglalkozni, illetve az ingatlanban is lakok.

Elmesélem a mi esetünket, mert van benne negatívum is, pozitívum is.

Nemrég vettük meg életünk első lakását. Ingatlanos hirdette, alapból fura volt, hogy rajta keresztül kommunikáltunk csak az eladóval. Pl. egy egyszerű időpont egyeztetés is meglehetősen körülményesen ment. Aztán találkoztunk a társasház előtt. Becsöngetett, a tulajdonos beengedett mindannyiunkat. Majd elkezdte mondani az INGATLANOS mit hol találunk, az eladó meg csak állt és szóhoz sem jutott, többször helyesbítette az ingatlanos mondanivalóját. Őszintén szólva én vevőként nem egy laikus nagydumás ingatlanos mondanivalójára vagyok kíváncsi, sokkal inkább várnám attól a körbevezetést és a tudnivalók ismertetését, aki 10 évet lakott a lakásban.

Még a második és a harmadik találkozásnál is ott volt, közvetlen telefonszámot nem kaptunk. Az agyamra ment...


Hogy pozitívumot is említsek, nélküle vélhetően nem jött volna létre az üzlet, mert mindkét felet puhította. Volt az eladóknak is egy elképzelése és volt nekünk is. A kettőnek nem sok köze volt egymáshoz. Eléggé úgytűnt, hogy mindketten kitartunk az eredeti elképzeléseink mellett, így viszont mi elsétálunk, ők pedig vevő nélkül maradnak. Miután az ingatlanos rágta a fülünket, mi valamelyest lazítottunk az eredeti felálláson, azt gondolom az ingatlanos puhíthatta az eladókat is, hogy fogadják el az ajánlatunkat, hiszen végül mindketten engedtünk és létre is jött az üzlet. Ha ő nem lavíroz ilyen ügyesen kettőnk között, akkor most nem itt laknánk.


Ellenben azt gondolom, hogy egy jó helyen lévő, jó árú ingatlan eladja magát, főleg ha nem akarsz sürgősen szabadulni tőle (a mi eladóink szerettek volna, ellenben nekünk nem volt sürgős).

Ha tudsz vele foglalkozni (ott laksz), akkor semmi szükség nincs egy harmadik, közvetítő félre.

Az hogy szűri az érdeklődőket, szerintem baromság. Minden további nélkül találkoztunk a ház előtt és ha nem vagyunk szimpatikusak mit mond? "Örülök, hogy idefáradtak, de már nem aktuális!?"

2018. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nagy irodahálózat 5-6 %+ÁFA. Véletlenül országos tarifák vannak. Nem tudom a 10%-ot honnan szedték.

Kis irodák, egyéni vállalkozók 2-3% és általában nincs ÁFA, mert nincsenek benne az ÁFA körben, ennyi.

Igénybe vettem, ő adta el, de én is hirdettem, mindketten hoztunk vevőt. 2%-ot kért, nekem megérte.

Nem igaz, hogy határozott idejű szerződést kötnek csak, és nem így hívják. Először is olyat kötnek, amit te aláírsz, nélküled semmit.

Van kizárólagos és nem kizárólagos. A kizárólagos azt jelenti, hogy csak az iroda hirdetheti és árulhatja a lakást, te nem. (Van félkizárólagos néhány helyen, akkor az iroda is meg te is). Van a nem kizárólagos, akkor hirdeti ez az iroda, hirdetheted te, meg megbízhatsz még öt másik ingatlanost is, de csak nem kizárólagosra. Mindezek akiket felsoroltam el is adhatják.

Az ingatlanos több portálon hirdet, sokszor több portálon mint te, mert technikailag meg anyagilag könnyebben megoldja, és sokkal gyakrabban előresorolja a hirdetésedet, mint te.

Marketingeszközökkel némileg jobban kommunikálhat a vevővel, ami előnyödre és a lakás előnyére válhat, kivéve, ha te is ismered a marketinget. Nyilván egyén- és cégfüggő.

2018. jún. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!