Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tízemeletes tömbházakban...

Tízemeletes tömbházakban mennyire jó lakni?

Figyelt kérdés

Tudom, ez egy eléggé általános kérdés, mert nagy a szórás az egyes 10 emeletes tömbházak között is. Jellemzően ezek a szocializmus utolsó két évtizedében épültek, vagyis az 1970-80-as években, az akkori kor színvonalának megfelelően. Sokat azóta felújítottak, főleg hőszigeteléssel látták el őket kívülről.

Én egyébként kb. 13 évet laktam Újpalotán egy három lépcsőházat magába foglaló (kb. 120 lakás) tízemeletesben, a II. emeleten, és vegyesek az emlékeim (2007-ben költöztem el onnan). Szerintem, ahol jó lakóközössé van, és áldoznak a karbantartásra, ott élhetővé lehet tenni ezeket a - hazai viszonylatban - túlméretezett társasházakat is. Azonban, lehet, hogy nektek más véleményetek van. :-)



2018. júl. 14. 22:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem is vészes.

Az egyik barátom drogdíler volt állítólag, mert előfordult, hogy napi ketten is megfordultak nála mindenféle nemből és történetesen elég jól megy neki a mai napig, pedig sosem megy dolgozni. :D

Otthonról dolgozó programozó amúgy, heti 2x2 órát van az irodában kb... és hát vannak barátai na.

Annyi eszük nincs, hogy egy díler többnyire nem otthon intézné az ilyesmit, hogy még Piroska néninek is feltűnjön a dolog.

2018. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%
Én nagy családi házban nőttem fel, de egy éve költöztünk egy tízemeletes tömbház 3. emeletére a férjemmel. Nagyon kényelmes és nyugodt életünk van. Szerintem nagy a szórás az ilyen házak adottságai között. Nálunk a lakóközösség kulturált és tiszta, igényes. A ház szigetelt, folyamatosan karbantartott és szép zöld övezet veszi körül, saját kiskertje van. A rezsi nagyon kedvező. Két egész szobás lakásról van szó és 20.000 Ft körül van havonta. Teljesen szokványos társasházi zajok vannak, de ezeket ugyanúgy hallottam 4 emeletes tégla házban is, amikor albérletben laktunk. Engem nem zavar. Élni és élni hagyni az elvem és akkor mindenkinek könnyebb.
2018. júl. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hol van ez remek tömbház, mert odaköltözöm én is?

:-)

2018. júl. 20. 16:17
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ritka szar.


Alapból több panel egymás után, több 100 család. Mindig akad egy üvöltő gyerek, verekedő kutyák, vagy egy idióta aki hajnalban bőgeti az autót a parkolóban.


Minden áthallatszik, de szó szerint. A szomszéd ordítása, a folyosóról ordítás, a porszívózás. Minden szag átjön, akár dohányzik valaki akár főz. Plusz én is elgondolkoztam, hogy mennyire biztonságos egy gáztűzhely, simán ránk robbantják a házat.


Karbantartás is nulla. A közös dolgok, folyosó igazi senki földje. Nem égnek a lámpák, rosszak a kilincsek. Csupa apró hiba amire szarik mindenki.

2018. júl. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

#14:

Nem a Mikulásra kell várni, hanem meg kell próbálni összefogni a rendesebb emberekkel, és elkezdeni dolgozni.

2018. júl. 21. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!