Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudnánk minél hamarabb...

Hogyan tudnánk minél hamarabb önálló életet kezdeni? 22 éves egyetemista vagyok, jövőre fejezem be a tanulmányaimat, párommal lakást/házat szeretnénk venni az elkövetkezendő néhány évben.

Figyelt kérdés
Jelenleg a családommal (édesapám, fiatalabb bátyám) élünk egy nagy kertes házban (90-100 négyzetméteren), külön szobánk és fürdőszobánk van, konyha/étkező/bejárati rész közösen járt. Sajnos én nem ápolok velük túl jó viszonyt, de albérletbe nem szeretnénk elmenni - ezt a két tényt nem részletezném. Hosszú távra tervezünk, szeretnénk lakást/házat venni, de sajnos fogalmam sincs, hogyan működik ez az egész, hogyan lehetne nekikezdeni... gondolom nem elég felvenni a 20-30 milliós hitelt, kell önerő is. Valaki, aki már túl van ezen a "megpróbáltatáson" és a saját lábán áll, tudna adni tanácsot?

2018. júl. 18. 23:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Annyival egészíteném ki, hogy nincs azzal semmi baj, ha elsőre nem álmaitok otthonába költöztök. Ha jó végzettségetek van/lesz, várhatóan pár év múlva jó jövedelemmel, nyugodtan kezdhettek egy kisebb, olcsóbb lakásban, kevesebb hitelt felvéve, hogy mellette tudjatok félrerakni is, aztán ahogy alakul a helyzet, majd néztek nagyobbat, jobb helyen lévőt. Háromszor költöztünk, ahogy bővült a család és javult az anyagi helyzetünk, ha kirepülnek a gyerekek, megint költözni fogunk, fölösleges lesz egy nagy házat fenntartani. Jobban jártok, ha rugalmasak vagytok és a körülményekhez alkalmazkodtok.
2018. júl. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%
budapest - 25 milla egy panel, ezzel számolj
2018. júl. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy tudtok bármit is venni, hogy azonnal elkezdtek gyűjteni, fillért fillérre rakva, lakáskasszákkal megfejelve, hogy összejöjjön az önrész. Utána meg hitel, ahogy a világon mindenütt csinálják.
2018. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Otthon lakva önerőt gyűjteni, lakáskasszákat nyitni (4 éveseket), aztán önerő+ hitellel beleugrotok egy akkorába, amire futja.
2018. júl. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
82%

Mi úgy csináltuk, hogy diploma után 6 évig otthon laktunk, és gyüjtögettünk. Kb. 1milliót sikerült összespórolnunk, kaptunk hozzá egy örökség-részt, ez volt az önerőnk. Majd kinéztünk egy rozzant házat az agglomerációban, egy kis hitellel megvettük, 6.éve élünk itt. Most áruljuk, abból lesz az önerő a következő ház hiteléhez. A tervek szerint Kb.50 évesen (!) lesz egy saját családi házunk az agglom-ban , nem Bp-n, úgy, hogy átlagos fizetésünk van.


Ha most lennék 22 éves, a diploma után húznék Angliába, vagy Németországba. 40 évesen a sajátomban laknék Magyarországon, ha egyáltalán visszajönnék...

2018. júl. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
64%
Mi olyan 2020-2021ben tervezünk venni lakást. Szerintünk sokáig nem tarthatók ezek az irreálisan magas ingatlanárak. Már kezdi csöpögtetni az állambácsi híreket az újabb "válságról". Emelték az alapkamatot, caffeteriából kivették a hiteltörlesztést, szigorodott a hitelfelvétel mert "jó gazdaként" nem szeretnék hogy túlvállalják magukat az leendő adósok, új lakás áfája 5%-ról 27%-ra stb. Lesznek olcsóbbak a lakások egy 2-3év múlva.
2018. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, te egy optimista ember vagy.

Én speciel nem hiszem, hogy csökkenni fognak az ingatlanárak. Talán csak olyan helyeken, amelyeket lelaknak a most pl. a Hős utcából kiebrudalt „hősök”.

Valszeg megtorpan egy picit az áremelkedés az ingatlanpiacon, hogy újból nekifusson, megcélozva a nyugat-európai árakat is akár. Ez ment más dolgokkal - kenyérrel, internettel, autóval stb. - is.

2018. júl. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%

Én már tavaly is azt gondoltam,hogy majdcsak csökkennek az árak, de nem így történt. Ahol eddig alacsony volt az ára a lakásoknak/házaknak, ott most is az marad, sőt...Ahol magas volt, ott marad az, max. stagnál, de erre is kevés esély van. Msot néztünk egy lakást 36 millióért, felújítandó, bár a hirdető nem így tette közzé. Egymásnak adtuk a kilincset. Nem biztos,hogy elkel ennyiért, de minimálisan alatta igen, ez tuti. Már jártunk így.


A kérdésre egyszerű a válasz: minél hamarabb, Budapesten, önálló ,saját tulajdonú 2 szobás lakást/házat Budapesten, a környékén esélytelen számotokra null" Ft-ból indulva.


Viszont önerő nélkül erre sehol nincs esély. Tehát marad az,hogy elkezdetek dolgozni, stabilizáljátok a munkahelyet, aztán valamennyi Ft-ot összegyűjtve elgondolkodtok ismét és felméritek a lehetőségeiteket.


Egyébként minden fiatal ezt szeretné: suli után önálló életet kezdeni. De ez sajnos csak szülői támogatással valósulhat meg.

2018. júl. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A lényeg: ha a pároddal mindketten megkötitek a lakástakarékot, és mellette dolgoztok int az állat, hogy legalább ötször annyit félretegyetek havonta (lakástakarék havi 20k, plusz megtakarítás havi 100k, az ugye havonta 120k), akkor 5 év múlva lehet saját kecótok.

4 évig a 20k-t fizetve személyenként 3,2M ft-ot kapsz, ami kettővel szorozva 6,4M.

Erre jön a személyenként 100kx12 = 1,2M x4 = 4,8x2 = 9,6M.

Hol tartunk?

9,6 + 6,4 = 16m Ft.

Juhé, ebből már kijön egy vidéki ház.

Ha butapesti lakás kell, akkor már csak kb. 5 milkás bankhitelt kell felvenni egy kétszobásra (ha akkor is ennyi lesz!).

Érted?!

2018. júl. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi megalkudtunk.

A munkahelyeink agglomerációban vannak, így nem ragaszkodtunk Budapesthez és mivel pénzünk sem lett volna egy önerőre ott, ezért végül agglomerációba is költöztünk. Nem mondom, hogy autó nélkül király lenne innen járni dolgozni, vagy akárhova, de valamit valamiért.

Tudjuk, hogy ez a lakás egy ugródeszka és minden negatívuma ellenére iszonyatosan szeretünk a lakásunkban élni.

Már egyetem alatt is igyekeztem spórolni ösztöndíjakból és diákmunkából amennyit csak lehet. Kb. egy millióval jöttem ki a felsőoktatásból. A dologban a csavar, hogy alapvetően vidékről származom és Budapest környékére szólított a munka, tehát az albérlet elkerülhetetlen volt. 3-4 éve még nem voltak ilyen borzasztó árak szerencsére, de a kezdő fizumból azt sem tudtam egyedül kifizetni, tehát egy ismerőssel társultunk. Nyitottam egy lakástakarékot és spóroltam amennyit tudtam, de persze a költözés és néhány bútor beszerzése is komolyabb költségekkel jártak, szóval léptem előre egyet, aztán vissza kettőt.

Később megismertem a páromat, aki szintén nem sokkal azelőtt jött Budapest környékére, ugyanakkora megtakarítása volt mint nekem, összeköltöztünk és kidolgoztuk a stratégiánkat a jövőnkre nézve. :)

Miután újabb 2 milliót összegyűjtöttünk (tehát fejenként már 2-2 volt), úgy a második munkás évem végére, elgondolkoztunk, hogy van-e értelme várni és gyűjtögetni még, vagy ha úgy van, akkor költözzünk. A kérdést megoldotta egy utunkba eső lakás, amit megnézvén azonnal otthon éreztem magam, beleszerettem. Minden megvolt benne, amit akartunk, így néhány álmatlan éjszaka után úgy döntöttünk, hogy 4 millió önerővel és hitellel megvesszük a kiszemelt lakást 16 millióért.

Ez egy éve volt. Azóta élünk boldogan benne. Persze terveink vannak, hogy hogyan fogjuk az 5. évünk (kamatperiódus fordulója) végére minimalizálni a tőketartozásunkat és ezzel csökkenteni a kockázatát annak, hogy esetleg behasaljunk, ha beütne a krach.

2018. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!