Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha a szomszéd eladja a házát,...

Ha a szomszéd eladja a házát, köteles felajanlani a szomszédoknak?

Figyelt kérdés
Ha nem teszi és eladja lrhet pereskedni?

2018. szept. 25. 12:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lehet, tán nem elővásárlási jogod van? :D

Annak adja el, akinek akarja. Maximum ha jófej felajánlja, mert akkor kicsit beleszólhatnak as zomszédok a saját lakóközösségükbe.

De ha eladja a cigányvajdának, nem tudsz mit tenni, joga van hozzá, megszokod, vagy költözöl te is.

2018. szept. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Úgy tudom először mindig a szomszédnak kell felajánlani a házat
2018. szept. 25. 12:27
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyon rosszul tudod :D

Annak adja el, akinek akarja.

2018. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod. Megis honnan szedted? Linkeld be a törvényt.

(A nők lapja 22. száma nem törvény)

2018. szept. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Még ikerház esetén sem kell felajánlania!
2018. szept. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell... honnan vetted ezt a baromságot?
2018. szept. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
28%
tanyánál így van ,de akkor se a szomszéd hanem annak a kis községnek ahol van a falu . kötelező az eladó táblát kirakni és 30 napig máshonnan levő embernek nem adhatok , az ottani lakokos elvezik az elsőbbséget
2018. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Egy kis falúról van szó, se tábla se semmi, csak hallotam hogy elvan/elesz adva de még ott laknak es több embertől halotam ezta dolgot ezèrt kérdeztem nem azert hogy egyesek erezhesek valakinek magukat hogy lekezelő "hangnemben" irócskáljanak hogy hizlaljak a majukat hogy "huu de okos vagyok osztom az észt"
2018. szept. 25. 12:49
 9/30 anonim ***** válasza:
30%

mi is most kínáljuk eladásra az egyik tanyánkat, a legközelebbi okmányirodába kellett menni mert annak a községnek nincs és ott mondták hogy ennek ez a menete

kötelező 30napig a tablanak kint lenni,nyilván ha hamarabb viszi helybeli akkor nem ,de ellenőrzik hogy egyáltalán kint volt e

2018. szept. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Akkor felhivok egy okmanyirodat mert nem vagyok annyira tisztaban az otthoni torvenyekel mert evek oda angliaban elek
2018. szept. 25. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!