Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha a szomszéd eladja a házát,...

Ha a szomszéd eladja a házát, köteles felajanlani a szomszédoknak?

Figyelt kérdés
Ha nem teszi és eladja lrhet pereskedni?

2018. szept. 25. 12:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
93%
Zártkerti igatlannál van elővádárlási jog. Szólni nem kötelező, kifüggesztik, ha senki nem él a jogával, bárki megveheti. De ki az aki hetente nézi a kifüggesztéseket? Senki.
2018. szept. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
53%
nem hetente de nekünk ránéztek hogy ott van e.... lehet csak a mi községünknek van ennyi szabad ideje :D
2018. szept. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem osztatlan közös tulajdon,akkor nem kell...ha az akkor a szomszédnak elővásárlási joga van...
2018. szept. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
96%

#11

A zártkertinél is csak akkor van kifüggesztés (6 hónapra!), ha nincs művelési ág alól kivonatva, mert ha nincs, akkor a földtörvény vonatkozó szabályai a mérvadóak a vevő személyét illetően.

Ha művelési ág alól ki van vonatva, akkor nincs kifüggesztés, annak és akkor adja el valaki, akinek akarja.


Lakóháznál abban az esetben van elővásárlási jog, ha nem 1/1-es a tulajdonlás. Akkor a társtulajdonosoknak van elővásárlási joguk.


Csak egy sima szomszédnak nincs elővásárlási joga, de ha nagyon akarja, ő is tehet ajánlatot, ezt nem tiltja neki senki!

Egyébként az elővásárlás is arról szól, hogyha valakinek van ajánlata X miillió Ft-ra, akkor köteles megkérdezni az elővásárlásra jogosultakat, hogy ők megveszik e annyiért.

Ha nem, akkor adhatja másnak is, nem köteles levinni a béka feneke alá, hogy az elővásárlásra jogosultak tudják megvenni.

2018. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Engem nem a pénz érdekel hanem hogy ne más költözön oda, hanem enyém legyen a telek de 2000km re nehézz bármit is tenni még elérni se tudtam a tulajt és meg aztsrm tudom hogy elvan e adva vagy nincs
2018. szept. 25. 17:30
 16/30 anonim ***** válasza:
12%
Budapesten társasházban van elővásárlási jog, és minden lakó kap tértivevényes levelet erről - még több száz lakó esetén is -, de lakás esetében nem tapasztaltam, hanem műhely esetében.
2018. szept. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
87%

Tévedsz, kedves 16-os!

És azért nem tapasztaltad, mert nincs így!

A budapesti társasházakban levő lakások önálló albetétek, nem a ház közös tulajdona, így mindenki annak adja el akinek akarja.

Ellenben a házban levő műhely, raktár, bolt, egyéb helyiség lehet a ház közös tulajdona és ha közgyűlésen a ház az eladás mellett dönt, vonatkozik rá a %-os tulajdonosok elővásárlási joga.

2018. szept. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
51%
Semmi elővásárlási jog nincs társasházakban! Honnan szedtek ennyi hülyeséget...
2018. szept. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
39%
17: De igen, tapasztaltam. Társasházi lakásaim vannak, és képzeld, idén két levelet is kaptam két külön társasházban, hogy elővásárlási jogom van a házban lévő műhelyre, aminek árverésen vagy piaci hirdetésben ennyi és ennyi ára alakult ki, a vevő XY, és ha megadom a kialakult árat, akkor az enyém a műhely.
2018. szept. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
24%

És az egyik házban 90 tulajdonos van, mind kapott erről hivatalos levelet, a másikban 144 tulajdonos van, ott is kapott mindenki levelet.

Az egyik házban az elővásárlási joggal terhelt ingatlan tulajdonosa az önkormányzat, a másikban magánszemély, aki az ingatlan-com-on adta el a műhelyt.

Szóval nem a tulajdonoson múlik, hogy valamire van-e elővásárlási jog. Azt is tudom, hogy lakások melletti helyiségekre is szokott lenni, mert találkoztam vele ingatlanvásárláskor, hogy mondták, hogy megvehető és a lakáshoz csatolható.

2018. szept. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!