Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek megéri hitelt...

Szerintetek megéri hitelt felvenni vagy inkább albérlet?

Figyelt kérdés

Számolgattam és kb ugyanannyira jön ki. Hitel törlesztője kb 50-60k havonta. Egy albérlet is megvan ennyi, ha nem valami putriról van szó, ahol van egy kabinom és kész.

És akkor ide jön az, hogy ha lejár a hitel, akkor lesz egy saját házam.


Ti melyiket választanátok? jelenleg 200-250 körül keresek és most gondolkozom különköltözésen, szerintetek lehetséges így?



2018. nov. 12. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Én mindenképp saját lakást vennék, ha lenne lehetőségem rá (önerő + hitelképesség). Egyszerűen azért, mert az az enyém, nem idegennek adom a pénzem. És adott esetben el is lehet adni, vagy ki lehet adni albérletbe. Persze attól is függ, meddig lennél egy helyben és hol.
2018. nov. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a hitel és egyszer majd en is így fogom csinálni.
2018. nov. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan az önerő és egy kis tartalék, akkor nem kérdés, saját lakás.
2018. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Csinálj egy táblázatot összehasonlitva minden költséget. Túl sok tényezötőlfüg hogy rálehessen vágni azonnal valamelyik választ.
2018. nov. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha meg van az önerő, akkor egyértelmű, hogy a hitelt valasztanám. 8 évig laktam albérletben. 60 e, itt Pesten nagyon jó ár. Viszont egy 1 szobás lyuk. Most sikerült vennünk egy 1+2 fél szobás lakást, aminek kb annyi lesz a törlesztője, mint egy másfél szobás albérlet díja...
2018. nov. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5%

"Most sikerült vennünk egy 1+2 fél szobás lakást, aminek kb annyi lesz a törlesztője, mint egy másfél szobás albérlet díja..."


Valamit valamiért. Ha nem tetszik, lakj örökre egy 1 szobás garzonban, ami nem is a tiéd.

2018. nov. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit más a sztorink, de összehasonlításnak jó példa szerintem. Mi laktunk albérletben, ami 120e/hó+rezsi volt (volt akkoriban egy külvárosi lakásunk kiadva, ami nagyjából eltartotta ezt az albérletet), most saját lakás hitele 60e/hó. Persze ehhez kellett relatíve jó fizetés (350e kell a számládra) és önerő nélkül is kizárt lett volna ez a dolog.


Szóval szerintem mindenképpen saját lakás éri meg Magyarországon, akkor is, ha hiteles. Az albérlettel volt egy csomó probléma egyébként (bölcsőde, ovi, levelek, minden, amit az adminisztráció képtelen áthidalni Magyarországon).

2018. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Az attól függ, hogy mennyi önerőd van, mennyit hitelt adnak, milyen futamidőre, milyen kamatperiódussal, mi történik, ha elveszíted az állásod és stb. Nagyon sok tényezős. Míg egy albérletből haza tudsz menni értelmezéseim szerint, ha megszorulsz, a saját lakáshiteled elől nem tudsz elmenekülni, csak sokkal hosszadalmasabb folyamatok árán (eladod/kiadod).

Mérlegelni kell minden lehetőséget és eshetőséget, aztán dönteni.

2018. nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
6# látom tudsz a sorok között olvasni, és a szövegèrtès is az erősséged....(ez irónia volt, bár biztos ehhez is nagyon értesz). Pont arról írtam, hogy nem akarok örökre egy egy szobás lyukban lakni, gyerekvállalas stb.... Viszont amellett tudtunk gyűjteni. Persze nyilván nem annyit, hogy hitel nélkül vegyünk lakást. De megvettük és ez legalább egyszer a miénk lesz. Arra céloztam, hogy már egy másfél szobás lakás is 160 e, viszont így a saját törlesztőnket fizetjük inkább, mint a bérleti díjat... Nem vagyok idióta..
2018. nov. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!