Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Titeket nem bosszant, mikor...

Titeket nem bosszant, mikor valaki élhetetlennek tartja a 30-35 négyzetméteres garzonokat?

Figyelt kérdés
Sok kérdező aki ekkora lakásba készül költözni, vagy már benne lakik, és feltesz bármiféle kérdést, szörnyűlködő, lenéző válaszokat kap itt az oldalon. Hogy "nekünk a nappali ekkora, a kutyát tartják ekkora ólban, embertelen, egy embernek is élhetetlen, párkapcsolatban ne is gondolkozz, max átmenetileg 1 évig bírható." Ezek a válaszadók szerintem örüljenek neki, hogyha ők 150+ négyzetméteren nőttek fel nagy kerttel, és felnőttként voltak olyan szerencsések hogy mindezt maguknak is megteremtették. De az elég bicskanyitogató amikor úgy nyilatkoznak a kis lakásokról, mintha ez akarat és kedv kérdése lenne, nem pedig anyagi kényszer, és elveszik az életkedvét azoknak akiknek ennyi jut. Én 27 évesen elmondhatatlanul örülök, hogy lett egy 30 négyzetméteres garzonom szülői segítséggel, hitellel. Nem álmodhatok többről, szegény szülőkkel, átlagos keresettel, egyedülálló nőként, hiszen ezek a pici lakások is 13-15 millió között mozognak nálunk. Ha arra gyűjtöttem volna, hogy nagyobb lakásom legyen, a szüleimnél öregedtem volna meg, az pedig szerintem nem túl egészséges, már ez a 27 éves kor is kicsit sok az önálló élet kezdetére. Én újítgatom, tervezgetem a tökéletes berendezést, gond nélkül elférek benne, hiszen semmi extra dolgot nem csinálok/nem tárolok, élni pedig pont elég. 3 vendéget simán tudok fogadni, több barátom pedig nincs is. Ha lesz párom, szerintem vele is jól elférünk majd, franciaágy van, a konyha le van választva, nem zavarjuk a másikat ha még aludna. Aki elvonulásra vágyik az szervez programokat magának, elmegy sétálni stb, de nem hinném hogy munka mellett amikor alig jut idő a párunkra az a normális hogy elkülönülünk a lakásban is. Aztán majd ha lesz kapcsolatom, persze sok év múlva költözhetünk nagyobba együtt, de addig tökéletes. Azt az érvet persze megértem, hogy hárman gyerekkel már valóban nem ideális egy ekkora otthon. De én nem akarok gyereket, eszerint keresek társat is, szóval ez a probléma kiesik.
2018. dec. 27. 19:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
34 m2-ben laktam 9 évet, nem fanyalgok, de soha többet (ha lehetőségem lesz rá).
2018. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
97%

Egy ekkora lakás tökéletesen elég egy egyedülálló embernek. Annyi ötletes, helykihasználó berendezés van már, hogy mindent biztosíthat magának. Sőt, ha egyedül élnék, nem is kéne több, takarítani pont elég.

2 fő esetében viszont már kevésnek tartom, legalábbis huzamosabb időtartamra.

Gyerekkel pedig... talán egy hétvégi kirándulás alkalmi szállásaként képzelhető el.

2018. dec. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
57%

Ez a méret nekem egy rendesebb konyha ideális mérete pici családhoz, de ez még nem jelenti sem azt, hogy beszólnék, ha valainek ennyire telik, sem azt, hogy ne tudjam elképzelni, hogy egyesek ebben éljenek boldogan.


Emberek élnek 6 nm-es "lakásban" is (fürdőszobával meg minden), érdekes dolgokat lát az ember a youtube-on. Na az tényleg nyomor, de kinek mi éri meg.


Én a múltkor beírtam egy kérdéshez, hogy a 20 nm-es pesti garzon nem gáz, hiszen nem az. Egy főnek kis kuckó, ott is az volt, hogy nincs pénz egyelőre többre, nem oda akar gyerekeket vállalni, de még kutyát sem...


Nekem 27 évesen semekkora lakásom nem volt. Nekem kell tér, de ha az ember dolgozik, túrázik, hétvégén elutazik valakihez, akkor 30 nm sem vészes méret, pláne hogy saját. Egyeseknek csöpp lakásuk van gazdagabban is, rengeteget ráköltve a lakberendezésre, szakemberrel príma dolgokat ki lehet hozni ennyiből egy emberre...

2018. dec. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
14%
Ugyanennyiből max félóra tömegközlekedésnyire vettél volna értelmes kis kertes házat, ill. amikor ez ki van fizetve, a bérbe adása fedezi a kertvárosi lakbéredet várhatóan, nézőpont kérdése, kinek mi a jó. ;)
2018. dec. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
90%
Én egyetemistaként ekkorában kezdtem, szobatárssal, semmi gond nem volt. Most a feleségemmel 2 szobásban lakunk, de így is egymás seggében vagyunk, annyi, hogy praktikusan külön van a háló, nem kell ágyazni. Soha nem vonulunk külön, max én kockulok a nappali sarkában, ő meg tévézik vagy olvas. Most várunk babát és váltunk egy 3-4 szobásra, ahogy sikerül. Vissza már nem szívesen mennék garzonba 32 évesen, de a lakás mérete csak élethelyzettől függ. Ha hirtelen egyedülállóvá válnék, akkor elég lenne az is.
2018. dec. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen 15 nm alapterületűben laktunk a férjemmel ketten. Teljes értékű galéria volt fölötte, az első gyerekünk még oda született,csak hogy nőni kezdett,az etetőszék,babakocsi játék kirekesztett minket.kiadtuk albiba és családi házat béreltünk 3-an élhetetlen volt.


Kettőnek ok,3-nak már nem.

Azota 3 gyerekünk van 3 szoba+nappali kb 90 nm-en .


Ez igy élhető.

2018. dec. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 dirtboy ***** válasza:
8%

13-15millió egy ilyen lakás nálatok?


hát hallod ha szeretnél nagyobb lakást akkor hagyd el azt a helyet és máris lehet nagyobb lakásod.

nem tudom merre laksz hol vannak ilyen helyek ilyen árakkal de nem normális aki 30-35nmért annyit fizet.

2018. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező!

Te itt csak önigazolást keresel.

Bebeszélted magadnak, hogy normális párkapcsolatban lehet élni 30 m2-en, mi meg helyeseljünk hozzá.

Ráadásul még sohasem találkoztam itt olyannal, hogy beszóltak volna valakinek, azért mert kicsi a lakása. Egy-két linkkel bizonyíthatnád a szavahihetőségedet.


Az viszont már valóban a "vicc kategória" amikor kiemeled a kis lakásod mellett, hogy milyen praktikusan megoldod a privát szférát a majdani párkapcsolatodban:

"Aki elvonulásra vágyik az szervez programokat magának, elmegy sétálni"

Nem tudom, hogy most sírjak-e vagy röhögjek??!

Bocs.

2018. dec. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
61%

Mélyen nem érdekel, hogy ki, mit rizsázik össze-vissza arról, ahogy én élek.


Csak azzal foglalkozz, hogy neked mi a jó.

2018. dec. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"nem tudom merre laksz hol vannak ilyen helyek ilyen árakkal de nem normális aki 30-35nmért annyit fizet."


Igen, pont erről írtam az előbb. Aki falun, vagy az ország elmaradottabb régióiban él, az csak néz, mint Rozi a moziban, hogy milyen árak vannak, mikor a falu végén a Janiék kétszintes háza 12 millió.

Ezért se nagyon foglalkozz a mások véleményével, mert nem ugyanaz a viszonyítási alap.

2018. dec. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!