Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Titeket nem bosszant, mikor...

Titeket nem bosszant, mikor valaki élhetetlennek tartja a 30-35 négyzetméteres garzonokat?

Figyelt kérdés
Sok kérdező aki ekkora lakásba készül költözni, vagy már benne lakik, és feltesz bármiféle kérdést, szörnyűlködő, lenéző válaszokat kap itt az oldalon. Hogy "nekünk a nappali ekkora, a kutyát tartják ekkora ólban, embertelen, egy embernek is élhetetlen, párkapcsolatban ne is gondolkozz, max átmenetileg 1 évig bírható." Ezek a válaszadók szerintem örüljenek neki, hogyha ők 150+ négyzetméteren nőttek fel nagy kerttel, és felnőttként voltak olyan szerencsések hogy mindezt maguknak is megteremtették. De az elég bicskanyitogató amikor úgy nyilatkoznak a kis lakásokról, mintha ez akarat és kedv kérdése lenne, nem pedig anyagi kényszer, és elveszik az életkedvét azoknak akiknek ennyi jut. Én 27 évesen elmondhatatlanul örülök, hogy lett egy 30 négyzetméteres garzonom szülői segítséggel, hitellel. Nem álmodhatok többről, szegény szülőkkel, átlagos keresettel, egyedülálló nőként, hiszen ezek a pici lakások is 13-15 millió között mozognak nálunk. Ha arra gyűjtöttem volna, hogy nagyobb lakásom legyen, a szüleimnél öregedtem volna meg, az pedig szerintem nem túl egészséges, már ez a 27 éves kor is kicsit sok az önálló élet kezdetére. Én újítgatom, tervezgetem a tökéletes berendezést, gond nélkül elférek benne, hiszen semmi extra dolgot nem csinálok/nem tárolok, élni pedig pont elég. 3 vendéget simán tudok fogadni, több barátom pedig nincs is. Ha lesz párom, szerintem vele is jól elférünk majd, franciaágy van, a konyha le van választva, nem zavarjuk a másikat ha még aludna. Aki elvonulásra vágyik az szervez programokat magának, elmegy sétálni stb, de nem hinném hogy munka mellett amikor alig jut idő a párunkra az a normális hogy elkülönülünk a lakásban is. Aztán majd ha lesz kapcsolatom, persze sok év múlva költözhetünk nagyobba együtt, de addig tökéletes. Azt az érvet persze megértem, hogy hárman gyerekkel már valóban nem ideális egy ekkora otthon. De én nem akarok gyereket, eszerint keresek társat is, szóval ez a probléma kiesik.
2018. dec. 27. 19:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi Bpen 35m2 élünk 1gyerekkel. Így már kicsi, de ketten elvoltunk. Amikor még vettem egyedül agglegény lakásnak tökéletes volt. Csak mivel itt a fővárosban 27-30millió egy nagyobb lakás nem könnyű tovább lépni...És sok ismerősöm 3gyerekkel él 50m2 lakásban. Mondjuk ők is költöznének nagyobba...
2018. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
44%
17# tisztában vagy te a mai lakásárakkal? Dugulj el és előbb tájékozódj mielőtt okoskodsz.
2018. dec. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 dirtboy ***** válasza:
17%

ma 08:23

Anyádat dugítsd el alulról te nyomorult.

tisztáb vagyok az árakkal. Én spec győrbe tervezel hamarosan költözni. 100-115ért van 50-60nm es téglaépítésű modern társasház garázzsal együtt.

az hogy a pestiek nem látnak túl pest határán én inkább nyomorognak 30-35nmen 120ezerért meg legyen az ő bajuk.

mint írtam nem muszáj nyomorult pestinek lenni. Van jó élet más városokban vagy akár falkalban is.

2018. dec. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Estádio de Felchút ***** válasza:
Szerintem ne anyázzátok egymást. Más világ a vidék, meg más világ Budapest. Ha valaki kisvárosban, vagy falun érzi jól magát, menjen oda. Az olcsóbb. Okkal.
2018. dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
13%
Kevesebb, mint napi össz 1 óra utazással legtöbbször orvosolható a fővárosiak gondja is kicsit kijjebb költözéssel, csak gondolom ilyen Monk a legtöbb, és retteg a természet érintésétől.
2018. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Én személy szerint úgy gondolom, hogy egy fő számára ideális egy ekkora lakás, de már egyedül is inkább 1,5 szobásban gondolkoznék, ahol van egy kis hálófülke legalább, ami elkülönül a többi tértől. Vendégfogadásnál nekem ez kényelmesebb lenne és hasonló négyzetméterrel is találni ilyen kialakítást. Egyébként minek éljen az ember hatalmas hodályban, ha nincs kivel megosztani? És miért töltsön annyi időt a takarítással, amikor annyi jobb dologgal is töltheti?

A párkapcsolatnál pedig már ember függő, hogy hogy lehet egy garzont elviselni. Én nem bírnám, mint ahogy nem is bírtam. Amikor egy ekkora garzonban éltem a párommal, ő már dolgozott, én még tanultam. Neki akkor kezdődött a kikapcsolódás, amikor hazaért, nekem akkor kezdődött a tanulás. Egyszerűen állandóan útban voltunk egymásnak és sajnos rá is ment a kapcsolatunk az állandó feszültségre.

Nekem igényem van arra, hogy legyen én időm, szeretek olykor kicsit egyedül lenni, a saját dolgaimmal foglalkozni, de tanulok is még mindig munka mellett, a párom másodállásban dolgozik otthonról esténként olykor. Azzal, hogy van egy dolgozó szoba és egy háló is külön (plusz amerikai konyha), minden feltétel adott arra, hogy bármikor bármelyikünk tudjon azzal foglalkozni, amivel akar/kell anélkül, hogy ez a másikat bármennyire is zavarná. Azért a konyhában tanulni, dolgozni, hogy a párom nézhesse a tv-t az egy szem szobánkban nem annyira kényelmes, ahogy a reggeli számüzetést megélni sem, amíg a másik fel nem ébred. :) Szóval míg egyedül semmi problémát nem látok egy ekkora lakásban, addig párosan már menekülnék belőle, mert mi ilyenek vagyunk. Más meg más.

2019. jan. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Kereslet kínálat nem ezt mutatja. Lehet nálunk vannak így túlárazva a garzonok, de sokszor annyiért hirdetik amennyiből hasonló környéken már 2 szobásat veszel. 30 föltött is láttam már kirakva, megyeszékhelyen. Egy személynek meg párnak is tökéletes, olcsó a fenntarthatósága, ha meg el akarod adni hamar kapsz rá vevőt.
2022. jún. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!