Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Meddig lesznek ilyen magasak...

Meddig lesznek ilyen magasak az ingatlanárak Magyarországon?

Figyelt kérdés

Csak kapkodom a fejem milyen drágák a házak főleg a Pesti dunántúli agglomerációban.

De van hogy vidéken is. Ennek gondolom a CSOK is az egyik oka.

Vajon várható hogy egyszer leesnek az árak pár százalékkal, vagy ezek csak növekedni fognak?


Esetleg a vidék mint az alföld?

Például Békés Megye fog-e fejlődni a jövőben annyit hogy megérje ott ingatlant vásárolni mert ott még olcsóbb jelenleg.



2018. dec. 28. 23:43
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt írtam, hogy romot, hanem hogy kicsit magára hagyott házat, amit csak javítani kellene. Meg egyetlen egyszer komolyabban végigkopogtatni, hogy első körben tényleg minden kis megindulása hálózva és vakolva vagy glettelve legyen.
2018. dec. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
58%

Én azt gondolom zuhanásra itt már abszolút nem kell számítani. Akkor sem, ha újabb válság jönne. Kizártnak tartom. A CSOK és az új lakások utáni ÁFA növelésével én inkább még komolyabb drágulásra számítok, bár lehet kicsit alacsonyabb üteműre, mint eddig.

Ahogy osztottunk szoroztunk a közvetlen agglomerációban lévő újszerű lakásunkat ma az egy évvel ezelőtti vételár 150%-áért lehetne gond nélkül eladni és ez riasztó azok számára, akik nem tudnak, tudtak a közelmúltban még lakást vásárolni. Nekem is az lenne, pedig azt gondolom átlag fölötti mérnök fizetéssel rendelkezünk mindketten a párommal.

2019. jan. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
52%
Ameddig ekkora a kereslet irántuk. Ha kisebb lesz,és túlkínálat,lejjebb mennek.
2019. jan. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
78%
#23 nem mindenhol van kereslet, csak kínálat, mégis többért kínálják mint amennyiért elkelne. És nem adják ám annyiért... És ez nem egyéni bosszankodás, ez így megy.
2019. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
Nyilván kelet-Magyarországon jóval kisebb a kereslet.De nálunk észak-nyugat m.o.-on,hatalmas persze ebben benne van a külföldi kereslet is.Ezért Pest után nálunk a legdrágábbak az ingatlanok.
2019. jan. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
71%
Én Békés megyei vagyok és mióta lediplomáztam felköltöztem Budapestre. Én nagyon szívesen lennék 2-3 éven belül anya, egyedül az ingatlanárak miatt fog ez kitolódni. De azért megy a kormánypropaganda, hogy szüljek 3 gyereket. Na ja, és éljünk meg hosszú évekig a párom fizetéséből miközben lassan egy az egyben elviszi a bérleti díj? Ezek nem normálisak. A 3 gyerekig valahogy el is kell jutni. Ez annak volt jó, akinek eleve tervbe volt véve a harmadik szülött. Mi, pályakezdő fiatalok, akiknek se lakása, se első gyermeke, de szeretnének, megalázva érezzük magunkat, és már az írországi költözéssel kacérkodunk.
2019. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
#26 Gyedről hallottál?
2019. jan. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
#27 igen, ismerem. De állami támogatásra mennyire biztonságos alapozni? Az LTP-ben érintett vagyok, ott az állami támogatásokat két-három nap alatt semmisítették meg. Ideális helyzetben én is és a férjem is keresnénk becsületes bért, amiből tudunk előtakarékoskodni a családalapításra, és a férjem önmagában keresne annyit, hogy ebben az időszakban tudja viselni a terheket. Ha a baba kicsit idősebb lesz, akkor az édesanyának csak részmunkaidős állással elég legyen támogatni a családi kasszát és ne kelljen belerokkani a család-háztartás-munka hármasságában. Mire a gyermek iskolába megy, addigra tudjunk annyit félretenni, hogy saját otthonunk legyen. Én ekkor érezném magam teljes biztonságban, ekkor nevezném ösztönzőnek a közeget.
2019. jan. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

24: Hát van olyan, hogy CSAK AKKOR akarja eladni, ha annyiért sikerül, különben megtartja.


Ha el akarja adni mindenképp, és pont mostanában, akkor végigpróbál egy egész szezont, és fog engedni a hirdetési árból időnként. Minden más esetben szerencsevadászatról van szó.

De a vevő is vadászhat a jóáras ingatlanokra. Ez ma már könnyű az internetes adatbázisoknak köszönhetően.

Vidéki nagyvárosokban olyan olcsón vannak a szuper lakások, hogy ihaj. 80+ nm-es duplakomfortos felújított, liftes, erkélyes 15 M-tól. De az EU-ban máshol is.

2019. jan. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Kétszintes sok m2-es házakat árulnak arra hivatkozva, hogy nagy nekik. Ugyanakkor, áá nem sürgős, és dekát nem enged belőle. XD
2019. jan. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!