Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyedülálló emberkének miért...

Egyedülálló emberkének miért nem jár CSOK vagy valami hasonló támogatás ingatlan vásárlásra?

Figyelt kérdés

Félre ne értsétek én örülök annak,hogy támogatjuk a gyermek vállalást.


A munkahelyemen,a környezetemben észre is vettem,hogy mióta ez a CSOK támogatás van azóta potyognak a gyerekek.


Amire fölvehetik a milliókat(aminek örülök)persze ezzel párhuzamosan nőnek az ingatlan árak is,na de mindegy.


Viszont azt nem tudom megérteni,hogy itt vagyok én fiatal friss diplomásként,életem nagyrészét tanulással töltöttem,nem szeretnék házasodni,nem szeretnék még gyereket.


Dolgozok becsülettel,sok más társammal együtt diákhitelem van.


Szóval mi nem érdemelnék valamilyen támogatást,hogy elkezdjük a saját életünket élni?



2019. jan. 9. 10:01
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
61%
#29 Nyilvánvalóan a nyugdíjkrach miatt pénzelik azokat, akik elletik az asszonyt. Volt egy bumm, sokan születtek, és ennek ezt az egy következményét, hogy rengeteg a nyugdíjas, nem lehet másképp kezelni. Az se nagyon zavar senkit, hogy hely meg véges van, nem lehet akármeddig sokasodni.
2019. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
61%

#30: Miért dobnánk ki a pelenkával a gyereket? És mit értesz az alatt, hogy alanyi jogon jár bármi is? Pont ezt csináljuk a gyerekkel. Pusztán azért, mert a gyerek megfogan, sőt csak beígérjük, hogy meg fog foganni már "dől a pénz".



#31: Talált

2019. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Valóbana nyugdíjproblémát akarják megoldani, ahogy annak idején a magánnyugdijpénztárakkal, csak ugye azt el is vették (okos döntés....).


Most itt a csok. A probléma az, hogy ez főleg a vidéki, aluliskolázott réteget segíti (nagyon sok más családot is, nagyon sok jó példa van rá, de ahol 10-15M forint körül lehet családi házat venni/építeni, ott igenis megindult a "szaporulat").


Ezt az építőipar ki is használja, emelkednek az árak.

Hátrányba kerültek az egyedülállók, a használt lakást vásárlók, az 1 gyerekesek, mindenki.


Aki tanul 6 évig az egyetemen, az majd 40 éves korára összeszedhet egy önerőt egy budapesti garzonra. Remek.


Aki meg vidéken a jászreketyei ABC pénztárból elmegy szülni 3 gyereket, az felépíti a 2 szintes házat a gyed, gyes, csok, mok, jok, mek mellett.


Kérdés, hogy ki mennyire lesz elégedett az életével 60 évesen..


Kezdünk nyugatiasadni ebből a szempotból is, saját ingatlan ritka lesz, családosoké, aztán ennyi.


Megértem, és támgatnám a csokot, ha nem hozná hátrányba az egyedülállókat. Márpedig a csok okozta drágulással hátrányba hozza őket.

2019. jan. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Kíváncsi leszek, hogy ezzel a csokkal járó "szaporulat" mennyi adót meg nyugíjjárulékot fog termelni néhány évtized múlva... Merthogy többségében nem az okos emberek szaporodnak most. Ja hogy kell majd a sok szakmunkás, és arra jók lesznek? Na de ilyen ingyenélő, akarom m mondani csokból és mindenféle támogatásokból élő szülők mire fogják tanítani a számos csemetéjüket? Hát biztosan nem arra, hogy szorgalmasan dolgozni kell és eltartani magad... Ők ugyanúgy beállnak majd fiatalon a gyerekcsináló gépezetbe a támogatásokért. És így fog ez menni addig, míg a rendesen dolgozó és elő embereket végleg kifosztják és kihal mind, és már nem lesz kitől igazságtalanul elvenni, hogy a "jól szavazó" népes családok száját tömjék... Egyszer majd pukkan az a lufi...
2019. jan. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira azért nem irigylem azokat akik beleugranak a CSOK-ba.

Ha nem teljesíti mondjuk a vàllalt feltételeket (pl vàllal 3 gyereket, de csak kettő lesz, vagy elvàlnak)

a felvett összeget 60 napon belül vissza kell fizetni.És hidd el, lesz vàlàs, lesz ahol nem jön majd a harmadik baba.Mi következik ebből?Csalàdok feje fölül fogjàk az ingatlanokat elvinni, a gazdagok kvàzi fillérekért fognak ingatlanhoz jutni, nyomorba kerülnek azok, akik most fejest ugranak ebbe.


Öcsémnek úgy lett lakàsa 23 évesen, hogy Németorszàgban gürizett, spórolt, itthon megvette, felújította.Kőműves és burkoló, így munkad8j pénzbe nem került.


Pàrom sok-sok évig szintén Németben dolgozott, így van ez a minden igényt kielégítő, nagyon szép 120 nm-es hàz.


Neked is csak azt tudom mondani, hogy akkor jutsz elôre, ha kimész külföldre dolgozni.Igen, nem irodàban fogsz hàtsót vakarni, hanem dolgozni fogsz.


Mellesleg mindkét félnek munkahellyel kell rendelkeznie a CSOK-hoz, ami esetleg màr meglévő 3 vagy 4 gyerek mellett egész érdekes lehet...Hol egyik náthàs, hol a màsik bàrànyhimlős, utàna a harmadiknak gyullad be a torka.

Úgyhogy nem olyan egyszerű ez, mint most azt gondolod.


Itt ahol mi élünk, vannak kimondottan szép hàzak 10-15-20 millióért, munkalehetőség is van.De a fővàrosban nem sokra mennek az emberek 10-15-20 millió forinttal, bàr nem ismerem Pesten az ingatlanàrakat.


Szóval csalàdok fognak odajutni mint annak idején a bedőlt svàjci frankkal jutottak sokan.


Jóval idősebb vagyok mint te, ezàltal valószínű több mindent làttam màr, nem lesz ennek jó vége, az màr most làtszik.

2019. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
De igen igaza van, mert a CSOK óta potyognak a gyerekek. Csak az én környezetemben tudok 8 párról, akik a CSOK miatt vállalnak gyermekeket ill. ebből 5nek már van ők pedig szintén a CSOK miatt még további gyerekeket vállaltak.
2019. febr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

#25 Én meg dō§ōljek meg??!!


Tetszettek a válaszok, 25-nél gurult el a gyógyszer. Kérdező, és "kedves" 25-ös: középkorú, egyedülálló, magyar, nem élősködő típusú nő vagyok, néhány adóvisszatérítést kaptam felnōttként, több támogatásra nem emlékszem, és ez sem az. Önállóan szenvedek, ha x@rban vagyok, és önállóan mászok ki belőle, mert párkapcsolatra más embert kötelezni nem lehet, én meg azért, hogy anyagilag jól járjak, nem, szóval az vagy van, vagy nincs.

2019. febr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
#1 Azt írod vagyonba került az államnak. Egy frászt ezért ő lediplomázott. Ezen az alapon minek fizesse ki az állam bárki műtétjét ha semmit nem tett le szerinted az asztalra.
2019. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Brutálisan felmentek az ingatlanárak mára. Ha egy gyerek felnő, betölti a 18-at, idővel kirepülne a családból saját életet kezdeni... hova menjen? Marad az albérlet. Vagy ne önállósodjon, hanem maradjon gyerek, mert nem tud saját lakásba költözni
2019. febr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
#39 Azt írod brutálisan felmentek az ibgatlanárak. Mihez képest? Az átlag magyaroknak drága, de egy átlag külföldinek meg még mibdig nevetségesen alacsony. Nemzetközi összehasonlítások szerint is olcsó. Nálunk csak Bulgária olcsóbb, de nem sokkal. Természetesen átlag árakról beszélek.
2019. febr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!