Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyedülálló emberkének miért...

Egyedülálló emberkének miért nem jár CSOK vagy valami hasonló támogatás ingatlan vásárlásra?

Figyelt kérdés

Félre ne értsétek én örülök annak,hogy támogatjuk a gyermek vállalást.


A munkahelyemen,a környezetemben észre is vettem,hogy mióta ez a CSOK támogatás van azóta potyognak a gyerekek.


Amire fölvehetik a milliókat(aminek örülök)persze ezzel párhuzamosan nőnek az ingatlan árak is,na de mindegy.


Viszont azt nem tudom megérteni,hogy itt vagyok én fiatal friss diplomásként,életem nagyrészét tanulással töltöttem,nem szeretnék házasodni,nem szeretnék még gyereket.


Dolgozok becsülettel,sok más társammal együtt diákhitelem van.


Szóval mi nem érdemelnék valamilyen támogatást,hogy elkezdjük a saját életünket élni?



2019. jan. 9. 10:01
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Párban már elég jó a max félóra utazással kijjebb elérhető albi.
2019. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim válasza:
60%
Jár egyedülállóként is a csok, ha van gyereked ;)
2019. jan. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
77%

Egyedülállóként vagy tanulj, küzdj, és szerezz olyanbpozíciót, ahol nem kell az állam segítségére várnod...

Vagy érd be kevesebbel...

Én pl 28 éves vagyok, vettem egy üres telket, tettem rá egy 2szobás hollandházat, kocsival 20 percre vagyok Bp-től, telek+ház+szigetelés és kipofozás 5millióból megvolt.

Most van egy kényelmes otthonom, mégis Bp dolgozom, ott vannak a haverjaim, oda járok szórakozni...

Annyi, hogy nem ihatok, de nekem őszintén nem is hiányzik.

2019. jan. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
51%

Én is szeretnék valaha családot alapítani, és gyerekeket. Ehhez a családi hátterem nem éppen megfelelő volt, sok küzdelem kell, ami másoknak csak egy csettintés. Én is örülnék, ha engem is támogatna az állam valamilyen módon, de nekem nem jár, csak az adóm jár az államnak.

Az egyik diplomám önköltséges volt, ráadásul azt a tárgyat sem általános, sem középiskolában nem tanultam, ami a szakom, tehát erre még az állam azt se mondhatja, hogy az ő költségén tanultam. A diákhitelt meg kamatostul visszafizettem, szóval még a támogatott képzésemért is megkapta az állam, ami jár neki. Az első szakom is olyan szak volt, amit egyetem előtt önerőből tanultam, nem tanították a középiskolában/általánosban.

Szóval én is örülnék, ha kaphatnék valami támogatást, ez valami hátrányos megkülönböztetés, hogy akinek párja van, az éljen még jobban, más ne.

2019. jan. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
0%

A támogatások a jövőhöz hozzájárulóknak "járnak". Igazából nekik se járnak, csak a közösség értékeli a többlet energiát-törődést, amivel hozzátesznek a közösség gyarapításához az egyedülállókhoz képest.

Mégis, már ne is haragudj, de azért kéne "támogatni" az egyedülálló -mi több- "emberKÉK" ingatlanvásárlását, hogy aztán esetleg kiadja a felét vagy nagyrészét pénzért, mert nincs is szüksége akkora élettérre. Vagy azért támogassuk, hogy legyen hol bulizni?

2019. jan. 23. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó,


esetleg azért mert az egyedülálló is fizeti ugyanazokat a közterheket? Sőt produktívabb adott esetben, mert nincs gyerek miatti szabadság, lógás stb?


De ahogy korábban is írtam, ha a család támogatása a cél, akkor támogassák olyan dolgokkal, amit csak családos tud élvezni. Sarkítva, legyen ingyen a pelenka, amire mindenkinek egyformán szüksége van (lakhatás) az pedig kapjon egyenlő feltételeket

2019. jan. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Nekem bármit ígérhetnek nem fogok a minimálbérre gyereket vállalni.
2019. jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

26

Ugyanolyan közterheket fizet a JELENre, de a családos ember gyerekkel MAGÁNterhet vállal a jelenben, a JÖVŐ közérdekéért.


A családos ember nem a "SAJÁT" életét éli, mint ahogy a kérdező EMBERKE a kérdésben írja, hogy a "saját életét kezdené élni", és ahhoz véli úgy, hogy "megérdemelne valami támogatást".


Kitérő: Az említett eldobható pelenkára még külön adót is kivetnék környezetvédelmi szempontból. Fizethetné a gyártó is, de szükség lenne rá.

2019. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

#28: Az én adómból nem a jövőt építik, az én munkám ami előreviszi az országot az miért ér kevesebbet mint azé aki gyerek mellett teszi ezt? Az én pénzem büdösebb, mint egy gyerekesé? Egyértelműen nem. Ergó az egész gondolatmenet hibás, hogy azokon a területeken támogatjuk a gyerekvállalást, ami a gyermekteleneket hátrányosan érinti.


Mint írtam a pelenka sarkítás, de ennyi erővel a gyerekvállalást nem támogatni kell, hanem különadóval súlytani a rengeteg környezetszennyező pelenka miatt...

De mondom másik példát, szállodákban kétágyas szobák vannak, egy főnek egyszemélyes felárat kell fizetni érte...


#26

2019. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
48%

29.


"súLYtani"?, már megbocsáss...


Igaz is, az kidobható pelenkával dobjuk ki a gyerekeket is; marhajó.


A 2 ágyas szobákat meg kár idekeverni, meg az antiszociális emberkéket, akik csak saját magukkal képesek együttélni.


A probléma az alapneveléssel van, hogy úgy néz ki felnőtt egy olyan korosztály, akiket úgy neveltünk, hogy a normális, elvárható dolgokért is dicséretet, piros pontot, csokit, ÉRDEMELNEK. Alanyi jogon elvárják a kivételezést.

2019. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!