Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyedülálló emberkének miért...

Egyedülálló emberkének miért nem jár CSOK vagy valami hasonló támogatás ingatlan vásárlásra?

Figyelt kérdés

Félre ne értsétek én örülök annak,hogy támogatjuk a gyermek vállalást.


A munkahelyemen,a környezetemben észre is vettem,hogy mióta ez a CSOK támogatás van azóta potyognak a gyerekek.


Amire fölvehetik a milliókat(aminek örülök)persze ezzel párhuzamosan nőnek az ingatlan árak is,na de mindegy.


Viszont azt nem tudom megérteni,hogy itt vagyok én fiatal friss diplomásként,életem nagyrészét tanulással töltöttem,nem szeretnék házasodni,nem szeretnék még gyereket.


Dolgozok becsülettel,sok más társammal együtt diákhitelem van.


Szóval mi nem érdemelnék valamilyen támogatást,hogy elkezdjük a saját életünket élni?



2019. jan. 9. 10:01
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
7%
Mondjuk fogod magad és elköltözöl EGYEDÜL egy JÓVAL olcsóbb albérletbe. De ha neked megfelel másik 4emberrel megosztani az életed és aztán sírni hogy ugyanott vagy mint Xéve akkor hajrá. Egy államnak adófizető állampolgárok kellenek, ezért támogatják jobban a családokat, akik kitermelik a következő adófizető generációt. A lányom 3hónapos volt mikor megjött az adókártyája...
2019. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim válasza:
85%

Nem az állammal van gond. Az emberekkel.hogy hagyjak ezt.


Kapitalista imádó önfelfaló állatok.


Ha láncra kötnék őket azt is megmagyaráznák hogy ez van ezt kell szeretni. Nem lesz itt változás SOHA!

2019. jan. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

#11 válaszoló

Igen elhiheted,hogy nem egyszer gondoltam rá,hogy elköltözök egy "olcsó" albérletbe egyedül.


Már egy ideje itt lakók fenn Budapesten és úgy nagyjából tisztában vagyok az ingatlan árakkal/albérlet árakkal eleget nézegettem.


Sajnos egy élhetó garzon lakás az 120 ezer forint havonta,erre rájön külön még a rezsi is és enni is kell + utazni a munkahelyre jegyek/ bérlet és ugye bármikor előfordulhat egy váratlan kiadás azzal is kalkulálni kell.


Jelenleg 55 ezer forintot fizetek az albérletbe + külön még a rezsi rám eső részét + kaja+munkába utazás.


Egy jobb hónapban jelenleg ha ügyes vagyok és összehúzom a nadrágszíjat kb 25-30 ezer forintot tudok megspórolni.

2019. jan. 9. 13:19
 14/40 anonim ***** válasza:
97%
biztos nem vagy egy gázszerelő, akkor nem lenne ilyen bajod
2019. jan. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
De ez a 25-30 ezer forint ez nem jellemző.Általában hónapról hónapra élek.
2019. jan. 9. 13:24
 16/40 A kérdező kommentje:
:D nem nem vagyok gázszerelő,de szívesen kitanulnám
2019. jan. 9. 13:25
 17/40 anonim ***** válasza:
91%

Mert a gyerekek egyszer felnőnek, és fogyasztanak majd rendesen, fizetik az áfát, adót, nyugdíj járulékot, stb.

Te meg megöregszel, és csak pénzbe fogsz az államnak kerülni... nyugdíj, kórház, stb.

2019. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
59%
9# 3 gyereket nem lehet beígérni. Max kettőt.
2019. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

11# miért szerinted olcsóbb egyedül bérelni egy albérletet? Nem is értem akkor a sok nyomi miért közösködik... Fel kéne világosítani őket....

Jaaa, hogy egy 1 szobás albérlet 100 nál kezdődik...

2019. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
29%

10.

Nézz utána mi a CSOK feltétele, hát pont nem az élősködők tudják kihasználni.

2019. jan. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!