Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki a fene akar Budapesten...

Ki a fene akar Budapesten venni egy "lyukat"?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években borzasztóan elszálltak a fővárosi ingatlan árak, amit nem értek. Kerestem 2 db példát. Eléggé szembeötlő. Mindkét ingatlan 80 MFt körül van.


1. 93 nm-es lakás a nyóckerben, 3. Emelet, régi polgári ház. A belseje tök átlagos, 5-10 éve felújított. 3 szoba, wc, fürdő. Semmi extra. Légkondi van.


2. Vidéki nagyváros, kertvárosi rész. 750 nm, 3 szintes családi ház, 2900 nm telekkel. 2 mélygarázs, beltéri medence, szauna, mosókonyha, teljes gépesítés, luxus stílus, minden van amit akarsz, úgy néz ki mint egy palota. A főváros másfél óra autópályán, a Balaton fél óra. A városban van 2 plaza, ott is megkapsz mindent. Puccos éttermek stb.


Ki az aki mégis megveszi a pesti lakást? Hát normális? Itt kapsz 8x akkora SAJÁT házat/telket, nem kell hallgatni ahogy a szomszéd reszeli az asszonyt, liftezni, van saját udvarod, nem ülsz reggel a dugóban vagy a húgyszagú villamoson, tiszta a levegő, nyugalom van, nem kell törődni a szomszédokkal, akkor bulizol amikor akarsz, tarthatsz normálisan kutyát. Nincs sehol tömeg, lökdösődés nincs ennyi szefós meg veszélyes alak. Én soha nem vennék ennyiért ott lakást. Ezért a 93 nm-es lakásért adnék max 30 millát, többet nem ér. Még ha fővárosi akkor sem.


2019. febr. 26. 11:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Bemásolom, amit az egyik hasonló kérdésre válaszoltam:

Elmondom, miért élek Budapesten:

1., itt születtem

2., itt él a családom is, immár 60 éve

3., itt van a munkahelyem (nem vagyok se informatikus, se mérnök)

4., kertvárosi részen élek

5., nem panel, újépítésű társasház

6., nem nyomorgok a 110nm-en

7., kis lakásból indultam, míg ekkoráig eljutottam

8., emberhez méltóan élek, én és még párszázezren (millióan)

9., csendes kis park van előttünk, friss a levegő,nyugalom van

10., aki Pesten lakik, nem mindenki "albérletes"

11., jól keresek

12., nincs dzsumbuj

13., ismerek vidéki viszonyokat is, nagyszüleim révén

14., nem való nekem a vidéki élet

15., nem való nekem a családi ház, mert

16., nem akarok minden hétvégén valamit csinálni rajta

2019. febr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Pest mellöl költöztem falura.

SZép nagy ház, szép nagy parkositott kerttel.


De soha az életbe nem jönnék ide, ha tudom milyen falun lakni.

Mindenki panaszkodik a panel szomszédok zajára.

Gondolod itt jobb?

A szomszéd azt is hallja ha köhögök, és már a másik faluból hallom vissza, hogy tüdőrákom van!!!


Százszor inkább Pesti lakás, mint vidékiház.


Itt alapjáraton bele kell számolni az autózást is mert mivel mész el bevásárolni? Busszal?

Kocsma, templom meg kétkisbolt.


Ez csak az én véleményem.

2019. febr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
12-es: úristen tényleg :D Anno, ha kimentem az udvarra pakolászni egy kinyúlt pólóban, akkor ment is körbe a pletyka, hogy miért vagyok otthon (szabad nap), miért vagyok kinyúlt pólóban, biztos kirúgtak a melóból és elhagytam magam, alkoholista vagyok és amúgy is hallották, hogy verem az asszonyt (biztos ment a TV nyitott ablakkal, nem tudom). Érdekes mód amióta panelben vagyok nem is tudom, hogy kik a szomszédaim. Hallani hallom őket ugyanúgy, de itt lemegyek lyukas cipőben a kisboltba a szabadnapomon és nem érdekel ki mit gondol, sőt meg se néznek. Félreértés ne essen, nem igénytelen vagyok, csak lusta. Elég, ha melóba full tuxedoban kell járnom.
2019. febr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 mindentudó99 ***** válasza:
16%
Miért szerinted falun kit érdekel mit gondolnak rólam ha kinyúlt pólóban vagy lyukas cipőben vagyok? A kutyát mem érdekel más véleménye. Öltözzek öltönybe fűnyíráshoz pl?
2019. febr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Eltávolodtunk az eredeti kérdéstől. Tekintsünk el a rokonoktól és csak az ingatlanokra koncentráljunk. Plusz nem azt mondtam, hogy az isten háta mögötti falura értettem. Megyeszékhelyről van szó. Van disco, plaza, boltok, amit akartok. Kertvárosi rész. A fő kérdésem az volt, hogy milyen racionális érvek vannak egy pesti lakás mellett? De akkor ne nézzünk ilyen kisarkított példát. Egy átlagos 40 nm-es fővárosi lakás lehet akár 40 millió is, IX, XIII. ker. Ezért a pénzért 150 nm-es fullos családi házat kapsz egy vidéki nagyvárosban. És nem egy lyukban kell élned. Lehet vidéken is jól keresni. A kettő közül az emberek nagy része szerintem a házat vinné. A külvárosi pesti családi házakkal meg az a baj, hogy ugyanúgy utazni kell befelé napi 1 órát, csak nem a faluból.


Én Pestre jártam egyetemre, gyűlöltem felpréselni magam mindem reggel a 47-es villamosra. Nyáron nem lehet ablakot nyitni, mert az M7 bevezetője felől ordít a zaj már hajnali 5-kor. Vidéki vagyok. A fő érv a családi ház mellett, az az, hogy a pénzemért sokkal többet kapok. Nagyobb teret, kertet, friss levegőt, nyugalmat. Minőségibb életet. Én családi házban nőttem fel és a fővárosban az albérleteim mindegyikében volt egy problémás szomszéd. Ez családi házaknál is lehetséges, de nem vagy annyira kiszolgáltatott.

2019. febr. 26. 16:48
 16/24 anonim ***** válasza:
75%
Te tudod, de a 150 m2-t is be kell fűteni valahogy. Akkor már 50-80 m2, de legyen meleg.
2019. febr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Akinek ennyi pénze van házra az fűteni is tudja. Ennél jobb érved mincs? 😁
2019. febr. 26. 20:05
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Rohadjak meg de nem értem ezt a "lyukazást".


Az én példám is jó lesz mert falun nőttem fel és egy 30 ezres varosba költöztem pabelbe.


Az én lyukam (Nem, nem az) 57 négyzetméter. A barátnőmmel élünk benne ketten de konkrétan fogócskázhatnánk benne. 2 helyiség abszolút nincs használva. Hónapok óta be sem nyitottam ezekbe a szobákba, lehet hogy azóta valaki be is költözött oda :D


Falun tényleg durva. Ugye kérdező vizionálod hogy panelben mindig fúr a szomszéd. Mondanom sem kell hogy ez nem igaz. De az mivel jobb amikor falun májustól szeptemberig dajdaj van a szomszédban? Vagy hogy pl nálunk konkrétan a barom szembeszomszed mindig De mindig vasárnap reggel 8kor kezdett el füvet vágni???

2019. febr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%
Amelyik család évszázadok óta Budapesten él és nem akar országrészt és életmódot váltani.
2019. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Mért olyan nehéz elhinni, hogy Budapesten nem frissen felköltözött vidékiek laknak zömmel, hanem olyan emberek, akik oda születtek?

Vagy vannak, akik vidékiek de Bp-en diplomáztak, és multiknál kaptak állást.

És azé 80 misiért még a Kálvin térnél is fullfelújított, duplakomfortos, kétteraszos, panorámás, 130 nm-es lakások vannak, nem 93...

2019. febr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!