Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » GDN ingatlaniroda, tapasztalatok?

GDN ingatlaniroda, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

GDN ingatlanirodával kapcsolatban kinek milyen tapasztalatai voltak eddig? Akár vevőként vagy eladóként.

Mennyire korrektek, segítőkészek?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. febr. 27. 06:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanazon ingatlanos cég különböző irodáiban teljesen eltérő mentalitású, segítőkészségű, felkészültségű (szak?)emberek dolgoznak. Nem lehet általánosítani sajnos.
2019. febr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából konkrét válaszokat szeretnék olyan emberektől akiknek volt már tapasztalatuk velük. Adtak el vagy vettek már ingatlant rajtuk keresztül.
2019. febr. 27. 09:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Vevőként volt tapasztalatom, de lakáskeresés alatt belefutottam Balla ingatlanos, Duna House-os, OTP ingatlanos ügyintézőkbe is, nem csak GDN-esbe. Tapasztalatom ugyanaz, mint az összes többivel. Szemtől szembe mézes mázos, bókol, bólogat, megért, együttérez, aztán sürget, nyomás alá helyez, trükközik.

Konkrét eset velük, de ezt mondom még egyszer, nem a GDN számlájára írom, mert más irodák ugyanilyennel, vagy más trükkel is próbálkoztak, semmi különbség nincs ingatlanos és ingatlanos között a vevői oldalról (eladói oldalról van, jutalék és a jutalék kifizetésének mikéntjében, pl akkor is fizetsz, ha nem rajtuk keresztül adtad el - ez a balla és az otp ingatlan konkrétan).

Szóval röviden:

- Lakást kinéztük, XV. kerület, orosz anyanyelvű hölgy, mézesmázos hangnem, jaj de kedves fiatal pár, neki is amúgy ugyanez az alaprajzú panele van, csak rosszabb környéken, nagyon jó ez.

- Egy nap átgondolás, telefonon ajánlattétel, 26 milliós lakásra 25 millió. Örömködés, időpont egyeztetés, hogy akkor menjünk szándéknyilatkozatot és/vagy előszerződést írni + bevinni 300.000 foglalót az irodába ami majd persze lejön a vételárból.

- Irodába beérve (XIII. kerület) jajveszékelés: Jaj jaj kedves XY úr - idegesítően maníros orosz akcentussal -, mennyire akarják önök ezt a lakást? Mert most hívtak és ránk ígértek, szóval ha nagyon szeretnénk akkor muszáj lenne picit többet adni érte.

- Ráhibázott, nagyon akartuk a lakást, ott is voltunk ugye (nem vagyunk időmilliomosok), pénz is nálunk (tudja jól a féreg persze, hogy ez a helyzet), legyen, belemegyünk.

- Mondom neki, hogy akkor egy 25.5 miliót adnánk érte.

- Szeme kerekedik..."de hát az kevesebb, mint amit ígért érte".

- De nem.

- De igen.

- Mondom, hogy nem, 25 milliót mondtam telefonban.

- *röhög* 25 millióért be se hívtam volna, biztos 26-ot mondtam, ő emlékszik rá.

- Mondom a feleségem ott volt mellettem, ki voltunk hangosítva, 25-öt mondtam.

- *papírra ránézek, ki van nyomtatva 27 millióra a papír*

- Széttárja mosolyogva a karját, hogy "akkor mi legyen"?

- Mondom most az lesz, hogy mi kisétálunk azon az ajtón és elfelejtjük egymást.

Nagyon szomorúak és dühösek voltunk, olyannyira, hogy utána 2 hétig nem is kerestünk lakást. Aztán egy hónap múlva hívott, hogy elállt a "vevő" az ajánlattól, érdekel-e még a lakás. Mi addigra megvettünk egy másikat már.

Na jó, mégsem lett rövid.

2019. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valóban nem volt rövid, de tanulságos :)) Köszönöm hogy megosztottad!
2019. febr. 28. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!