Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha nagyon unjátok már az...

Ha nagyon unjátok már az albérletezést Budapesten és saját otthont szeretnétek, akkor bevállalnátok emiatt a vidékre költözést?

Figyelt kérdés
Párom világéletében budapesti volt, én viszont vidéki vagyok és Szegeden tanultam egyetemen. Nagyon zavar, hogy mennyi pénzt visz el az albérletem és sosem találok olyat ami az én ízlésem és az otthonrendezői kreativitásom sem tudom kiélni, és természetesen jobb lenne azt a pénzt, amit bérleti díjként kiadok, a saját tőkémbe visszaforgatni. Egy jó ideje már nem is nézem a budapesti ingatlanokat, mert teljesen kiesett az én megfizethetőségi kategóriámból, viszont Szegeden láttam magamnak valót és árban is stimmel. A kérdésem lényege: ti feladnátok-e a pár éve építgetett életeteket azért, hogy végre otthon érezzétek magatokat valahol? Vagy inkább maradnátok helyben? Párom ráadásul BPen született és nem tudom, hogy hogyan tudna alkalmazkodni más körülményekhez.
2019. márc. 27. 08:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ez egyén kérdése. Neked lehet, hogy ér ennyit, ez látszik a válaszaidból. A párodnak viszont lehet nem fog ennyit érni, mert számára fontosabb, hogy azzal foglalkozzon, amihez ért, amit szeret.

Mi vidékről költöztünk Budapestre, két teljesen más környékről. Már itt találkoztunk, itt dolgozunk, itt vettünk agglomerációban lakást és itt is fogunk családot alapítani. Mivel 200 km-ről jöttünk mindketten, barátunk sok van helyben, de ezen felül részünkről nem lenne tétje a költözésnek. Élhető helyre bármikor mennénk, ha szükségesnek látnánk.

2019. márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Képzeld igen, néztem. Vettünk is decemberben. Én csak elmondtam a véleményem, hogy albérletbe nem vállaltam volna gyereket, egyrészt mert kiszolgáltatott helyzetbe lettünk volna, másrészt albérleti díj + gyerek mellett még nehezebb fere rakni... 1 szobás albérletben laktunk ráadásul... Egy nagyobb bérleti díja pedig 160 körül volt. Ennél a törlesztőnk sem több és akkor fúrok fel egy képet amikor akarok. Tudom milyen árak vannak, de azért nem kell feltétlenül 40 milliós lakás. 30 èrt azért lehet venni egy akkorát amibe gyerekkel elfértek.
2019. márc. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
66%

"A kérdés arról szólt, hogy ér-e annyit az otthon..."


Nem!

A kérdés arról szól inkább, hogy kizárólag a saját -önös- érdekeid szerint alakítanád az életedet (életeteket) és a párod ehhez csak az asszisztencia lenne.

Az, hogy ő mit szeretne esetleg, az nem nagyon érdekel téged.

Talán vele kellene megbeszélni a terveidet és nem idegenekkel, hogy ne az legyen, hogy majd ő tudja meg utoljára...

2019. márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
66%

"viszont Szegeden láttam magamnak valót "


Ez a mondatod is azt bizonyítja, hogy nem közösen tervezgeted a jövőt a pároddal,

te csupán egyes szám első személyben gondolkozol.


(Én a családomnak néznék lakást, nem pedig magamnak!)

2019. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!