Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol vegyek lakást vagy házat...

Hol vegyek lakást vagy házat ilyen kevés pénzből?

Figyelt kérdés

Arra kérek mindenkit, tegyük félre a rosszindulatot, mert nekem most inkább releváns és jó megoldást kínáló válaszokra lenne szükségem.


Állami gondozott voltam, és a nagymamám, aki meghalt, hagyott rám 3.000.000 Ft-ot. Nem nagy örökség, de ez is valami. Az államtól 1.900.000 ft állami támogatást kapok, mint életkezdése támogatás. Ez már majdnem 5 millió. Mivel van munkám, 2 éve dolgozom, vennék fel még 3 millió Ft kölcsönt, és 8.000.000 Forint értékig szeretnék venni lehetőleg társas házi lakást, panelt, de ha nagyon musáj, akkor kertes házat.


Szeretnék Pest megyében maradni, Budapest és Vác körzetében.


Remélem nektek lesz valami ötletetek. Köszönöm előre is.

19/f



2019. máj. 23. 19:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
38%

Nem kötelező lakást venni, főleg nem 19 évesen. Vigyázz a pénzedre, bérelj valamit arányosan a fizetéseddel (értem úgy, hogyha nem keresel sokat, akkor csak szobát például). Aztán majd veszel olyat, ami megfelel a hosszabb távú céljaidnak.

Teljesen jó a helyzeted a korodhoz képest, van anyagi biztonságod. Én pl. nem örököltem még szerencsére semmit, de induló tőkét sem kaptam, így tanulás, lakásbérlés és rengeteg munka mellett 20-as éveim végén tudtam elkezdeni érdemben félretenni.

Tudom, hogy a lakásbérlés is pénzkidobás, de építheted a karriered, növelheted a fizetésedet, az sem megoldás, ha valami kieső helyen veszel valami kisházat, vagy a főváros környékén valami nagyon lepukkant lyukat.

A vendéglátás ráadásul általában hosszú és éjszakába nyúló elfoglaltság, fontos, hogy viszonylag közel élj a munkahelyedhez. 12 óra műszak után példul hajnal 4-kor nem mókás másfél óra ingázás. Persze lehet, hogy nappal dolgozol, nem tudom, nem is lényeg.


Szóval én azt mondom gondold át és spórolj amennyit csak tudsz.

2019. máj. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%
Inkább vegyél, légy kitartó. Átmenetileg vagyok albérletben, viszi a pénzt. Esetleg eleve nyaralót nézzél, de csak - sűrűn lakott helyen!!!
2019. máj. 24. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 mindentudó99 ***** válasza:
Hát ha most kzdeném sz életet 5 millával mint te és mindegy volna hol lakjak biztos nem vennék fel hitelt. Ha 3 millat felveszel abból lakas úgyse lesz. Nagy városok környékén érdelmes nézelödni. Nyaralót amiben elhetsz is. Vagy kis tanyát. Barátom Kecskemét mellett vett tanyát potom pénzért. És nem a világ végén. Az 52 es főútról ltérve 100 méterre. Kecskemét 5 percre kocsival. Teljesen jó. Aztán apródonként rendberakta. Nyilván egy pesti lakás jobb. De az igényeket az anyagiakhoz kell igazítani. 3 millát egyedül törleszteni is nehéz.
2019. máj. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Pest megyei falvak külterülete. Kicsit nehezebb a bejárás, de kezdetnek jó. Egyre többen választanak ilyen helyeket. A hiányzó közművek miatt (pl: nincs csatorna, vagy gàz, esetleg vezetékes víz) az ingatlanok jóval olcsóbbak. Pl: Pilis külterülete. Szomszédos falvai: Monor, Albertirsa, lehet, hogy ott is vannak hasonló külterületek.
2019. máj. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

#14

Pilisen 8 millióból nem csak külterületen kap. Viszont nagyon meg kell nézni, mert sok a buckalakó.

[link]

2019. máj. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

#11

19 évesen, 104.000 Ft nettó fizetésből nagyon tudok félretenni ...

2019. máj. 24. 09:02
 17/23 mindentudó99 ***** válasza:
67%
Akkor válts
2019. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

#11

"Nem kötelező lakást venni, főleg nem 19 évesen."


Belegondoltál mit tanácsolsz?

De igen, KÖTELEZŐ!

Tartogassa az értéktelenedő pénzét a matrac alatt, miközben mennek fel az ingatlanárak?

Közben meg fizessen akár csak egy szobáért 40+rezsit?

Bár azóta kiderült, hogy erre sem elég a fizuja a megélhetését is beleszámolva.

Vagy kezdjen el lecsipegetni a pénzéből az albi miatt, majd csak nem marad semmije?

Egy percet nem ér rá a Kérdező ezen tötymörögni, mert milliókat jelenthet az idő múlása!

Egyetlen dolgot szeretnék tanácsolni, amit már előttem az 5-ös is elmondott, hogy ne ragaszkodjon a Budapest-Vác elképzeléséhez, hatékonyabb lenne valóban akár Székesfehérvár környéke. Fehérváron van munka, de Budapest is csak 1 óra vonattal.

2019. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Például Mohán.

9 km-re van Fehérvártól,mondhatni majdnem a külterülete.

A Velencei tó környéke és a háromnegyedóra vonatútra levő Balaton a vendéglátósok paradicsoma. Ha ügyes vagy nyáron, télen alig kell dolgoznod.

[link]

A lényeg, hogy keresni kell rendületlenül!

2019. máj. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Sajnos Pest megyèben ez maximum önerônek lesz elèg. De hajrà, màsnak mèg ennyi sincs 19 èvesen. Nekünk 30 èves korunkra sikerült az önerôt összegyûjteni a lakàshoz. Addig albèrletben laktunk.
2019. máj. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!