Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jó döntés most lakást venni,...

Jó döntés most lakást venni, ha megvan rá a pénz?

Figyelt kérdés

Évek óta azt mondják, hogy csökkenni fog az ára, meg kidurran ez a lufi.. de 1 év alatt 1/3ával emelkedtek a lakásárak. És még majd jön a CSOK júniusban, az megint dob rajtuk.

Ha egy idő múlva véget ér ez a hatalmas növekedés, valószínűtlennek tartom, hogy drasztikusan csökkenjenek az árak. Szóval ilyen 10 millió nem lesz már soha az életben egy 2 szobás panel budapesten :D



2019. máj. 27. 15:52
1 2
 1/17 anonim válasza:
17%
Ha nem sürgős én várnék egy-két évet. Most abszolút csúcson vannak a lakásárak, éppen azért mert mindenki (mint te is :P) most akar venni, nagy rá a kereslet. Aki 5-6 éve vett ingatlant nagyot szakított, aki most száll be már nem igazán fog.
2019. máj. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy értékét vessze a pénzem. Még ha emelkedik 2-3 évig, már az alja lakások is a 30 misit fogják súrolni. Meg ki is tudnám adni havonta jó pénzért..
2019. máj. 27. 16:12
 3/17 anonim ***** válasza:
39%
A lakás mindig jó befektetés. Ha esnének az árak, ami nem valószínű, én ilyet még nem láttam, max pangott a piac, állt minden, de olcsón senki sem adta el az ingatlanát, inkább kivárt. Én vennék lakást ha lenne befektetnivalóm.
2019. máj. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem lesz lufipukkanás. Ha nem lett volna csok bővítés, ha nem lett volna kedvezményes lakásáfa bővítés ÉS a jegybank felfelé kezdené tolni az alapkamatot, akkor azt mondanám, hogy 1-2 éven belül megállhat a növekedés, de ilyen dolgok, mint csökkenés, főleg BP-en és vonzáskörzetében, kizárt. Ha lenne, ahhoz akkora válság kéne, ami mellett a 2008-as csak egy könnyed teadélután lenne, akkor meg azt hiszem mindenkinek a legutolsó dolga lenne lakást venni. Ehelyett a csok kibővítése újabb hajtóerő lesz, az alapkamat továbbra is stagnál és a lakásáfa vége sem lesz vonalzóval húzva, mivel a tavaly novemberig (?) beadott építési engedélyű lakások elkészülhetnek és értékesíthetőek maradnak a kedvezményes áfával. Lesznek itt még 50-60 milliós panelek pesten.
2019. máj. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

"Ha nem sürgős én várnék egy-két évet"


Mondják ezt már hosszú évek óta azok a vészmadarak akik a csodában reménykednek,

"hogy majd leesnek az árak".

Most komolyan azt hiszik -ép ésszel- emberek, hogy azok akik nagy nehezen kiizzadták pl. a 40 milliót egy lakásért, azok "egy-két év múlva" majd 20-30 millióért eladják nekik??!!!


Kérdező!

jelen pillanatban sok lakás 25%-al magasabb áron van mint tavaly.

Pl. egy 30 milliós most 40 körül van.

Azaz havi kb. egymillióval nőtt az áruk. (+ amennyiért ki tudod adni!)

A helyedben én sürgősen vennék és kiadnám.

A többiek pedig csak várjanak...és várjanak...és várjanak.

2019. máj. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
29%
Utolsó tévedsz ha abban reménykedem hogy leesnek az árak, ugyanis kb 10 ingatlanom van kiadva... Ennek ellenére többet már nem vennék. [link] ajánlom ezt a cikket meg a grafikont...
2019. máj. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
18%
Majd ha 8 év múlva ha jön egy szoci kormány ami szétadóztatja a kiadott ingatlanokat és lemennek az árak, akkor érdemes lesz venni.
2019. máj. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De ha még csökken is, soha nem fog 1/3-ával csökkeni.. Ahhoz tényleg valami világválság kéne. Plusz az albérletárak magasan tartják a lakások árait is. Egy 2 szobás panel 140+rezsitől indul
2019. máj. 27. 17:06
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

Próbálj meg olyat venni, aminek az értéke emelkedni fog.

Nem egységes a piac, rengeteg ingatlantipus van.

2019. máj. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

Ha megvan rá a pénz, akkor jó döntés. Megveszed, kiadod, innentől kezdve termeli a bevételt, tehát bukni sosem fogsz vele.

Már két éve, amikor mi vettük a lakásunkat is mindenki lehülyézett minket, hogy pont az ingatlanbumm közepén veszünk lakást. Miért nem várunk 1-2 évet? Hát ezért... 16 millióért vettük. Ma a szomszédos, ugyanilyen lakásokat 28-30 között árulják és el is viszik ennyiért szinte azonnal.

Van rajta 10 millió hitelünk, de soha az életben nem fordulhat elő így már, hogy nagyobb legyen a tartozásunk mértéke, mint a lakás értéke. Rosszul nem jöhetünk ki belőle. Sokkal rosszabbul jártunk volna, ha várunk. Én most is így gondolom. Sokat azt hiszik az 5-8 évvel ezelőtti árak a normálisak és majd egyszercsak visszazuhannak. Csak azt nem szabad elfelejteni, hogy az egy válság következménye volt, amit sok ember munkahelye megsínylett, a devizásokról nem is beszélve. Nem egy természetes állapot. Soha nem fognak visszazuhanni arra a szintre az árak, mellesleg pont azért voltak az ingatlanárak ott, ahol voltak, mert abszolút nem volt rá fizetőképes kereslet. A gazdaság jelen pillanat pörög, az állam mesterségesen pörgeti a kihelyezett pénzekkel (alacsony alapkamat --> nő a hitelkedv; csok; kedvező áfa környezet, stb.). Ma Magyarországon csak az nem dolgozik, aki nem akar, ez természetesen generálja az árak emelkedését. Jöhet újabb válság, de azt épeszű ember nem kívánja. Az emberek életszínvonala is felborul vele és ugyanúgy nem fog tudni lakást venni fele ennyiért sem, mint most. Nem értem miért várják ezt sokan.

Szóval igen... ha van rá pénz, érdemes venni. Amíg be nem jelentik az alapkamat emelkedését, addig én mindenképpen árnövekedésre számítanék, még ha lassabb üteműre is. A bővített csok viszont tuti hirtelen fog dobni megint az árakon.

2019. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!