Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jó döntés most lakást venni,...

Jó döntés most lakást venni, ha megvan rá a pénz?

Figyelt kérdés

Évek óta azt mondják, hogy csökkenni fog az ára, meg kidurran ez a lufi.. de 1 év alatt 1/3ával emelkedtek a lakásárak. És még majd jön a CSOK júniusban, az megint dob rajtuk.

Ha egy idő múlva véget ér ez a hatalmas növekedés, valószínűtlennek tartom, hogy drasztikusan csökkenjenek az árak. Szóval ilyen 10 millió nem lesz már soha az életben egy 2 szobás panel budapesten :D



2019. máj. 27. 15:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%
Egy év alatt 30 ! százalékot nőttek pl: a panelok árai. Meg lehetne már tanulni, hogy ami ekkora hozamot ígér abba előbb utóbb várható egy korrekció, Nem fognak visszaesni a 10 évvel ezelőtti szintre, de sztem ennél olcsóbbak lesznek. Èn várok.
2019. máj. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Képzeld el, hogy verheti a fejét a falba az, aki úgy volt mint te, 1 évvel ezelőtt, hogy inkább még vár. És tessék:D
2019. máj. 29. 17:44
 13/17 anonim ***** válasza:

Hát bevállalom én várok.


Akár milyen ilyen dolog van, ami robbanásszerűen nagy profitot ígér és már mindenki beszállna nekem az gyanús.

Ezeknek előbb utóbb hatalmas pofára eséssel vége van.


Az ingatlan piacot is mindenki bombabiztosnak képzelte 2008-ban és mégiscsak az indította meg a válságot anno. És elég keményen bereccsent.

Szóval közel sem érinthetetlen.


Én részemről várok de ez az én véleményem.

2019. máj. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Meg aztán mindenki úgyis saját meglátása szerint cselekedjen, vitàzni felesleges.
2019. máj. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem lakást venni sosem jó döntés...

Hol? Panelban? Amiket 50 évre terveztek, es a legfiatalabbak is 30 évesek?...

Újépítésűben? Amiből ki tudja az adott építési vállalkozás éppen mit sporolt ki, ezer sebből vérzik az összes...

Régi téglában? Ami lehet, hogy áll már 100 éve, de a gatyád rámegy, mire felújítod magadnak, de még akkor is a 3méteres belmagasság miatt a gatyád is rámegy a fűtésre...

Amúgy szerintem nincs semmilyen lufi... Egyszerűen szar a forint.

2019. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Utolsó! 8-10-12 éves társasházban, ahol már kijöttek a hibák, de még nem kell egy vagyont rákölteni felújításokra.


Szerintem, ha megvan rá pénz, tehát nem kell hitelt felvenni rá, akkor ingatlanba nem lehet belebukni. Mi most vakarnánk a fejünket, ha két éve nem vettük volna meg a lakásunkat...

2019. jún. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Ha esnének az árak, ami nem valószínű, én ilyet még nem láttam, max pangott a piac, állt minden, de olcsón senki sem adta el az ingatlanát, inkább kivárt."

Mondjuk ne zavarjon, hogy elég SOK eladó lakás volt OLCSÓN a válság után, így vettem én is olcsón anyámnak lakást.

Szóval az az egyik véglet, aki a padlóra esett árakat várja, az meg a másik véglet, aki azt hiszi, hogy a végletekig emelkedhetnek az árak.

Ugye, ez olyan, mint amikor a Bitcoinról is csak azt lehetett hallani 2017-ben és előtte, hogy megy a Hold magasságába az értéke és mindenki vészmadár volt aki azt mondta (aktív tőzsdézők és gazdasági szakemberek is), hogy bizony egy nagy korrekció követ minden gyors áremelkedést, utána 2018 elején egy hirtelen fordulattal nagyon gyorsan le is korrigált 20 ezer dollárról a harmadára (pedig a Bitcoinról mindenki azt mondja, hogy a progresszív áremelkedés bele van kódolva az algoritmusába, tehát stabilabb mint a lakáspiac és mégis megtörtént egy jókora korrekció).

Az korrekció csak idő kérdése. Akinek van türelme, az vár, akinek nincs és nem várhat, annak meg úgyis muszáj lépnie.

2019. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!