Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen előnyei vannak a saját...

Milyen előnyei vannak a saját ingatlannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,mitől jobb ha van saját ingatlanom? kevesebbek a költségek?

ki melyiket választaná ha tehetné a sajat tulajdont , maradna bérlőnek vagy a kevésbé ismert lakokocsis életet választaná?



#ingatlan #lakóautó #bérlakás #előnyők .életmód
2019. júl. 15. 11:33
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
50%
Mindig azoknak a legnagyobb a szája akiknek alátették a házat.
2019. júl. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
48%

Ja, ez megint olyan kérdés, ahol mindenki 0% környékére lesz pontozva, teljesen függetlenül attól, hogy mit írt.

További jó dedózást akkor, sziasztok.

2019. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
35%

ma 12:39

Leírta, olvass.

2019. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
23%

Te pedig addig csinosítgatod a házad, amíg arra elköltesz húszmilliót, aztán meghalsz és öröklik a gyerekeid.

Mindeközben én inkább élvezem az életet, utazgatunk a párommal, élünk, mint hal a vízben. De a téglafalak is ugyanolyan jó szórakozást nyújtanak. :D:D

Egy szinten vagytok az ismerőssel agyilag.

2019. júl. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
74%

Mi hitelre vettük a lakásunkat, amiből törlesztünk és előtörlesztünk évi kb. 2 milliót, így a hitel felvételétől számítva 6 éven belül a miénk a lakás tehermentesen. Ha megszorulunk, akkor a dupla ekkora mértékű bérleti díjat sem tudjuk fizetni. Nincs B opció, a lakhatásunkra a pénzt mindig elő kell tudnunk teremteni, akármi is történjék, vagy megyünk a híd alá. Ha albérletben élnénk, akkor 120 ezret kéne előteremtenünk, így a törlesztőnkre 65 ezret kell jelenleg és ami ezen felül a zsebemben marad, annak a sorsáról dönthetek. Ahogy pedig valaki nagyon helyesen leírta, a banknak az a lényeg, hogy a pénzét lássa. Lehet velük egyezkedni, lehet futamidőt eltolni, fizetést szüneteltetni pár hónapra, stb. Mire odajut az ügy, hogy semmiképpen nem tudunk kiegyezni egymással, ezért ráteszi a lakásra a kezét, addigra nagyon nagyon sok idő eltelik. Egy bérleménynél ilyen nincs.

Leszámítva az anyagiakat, számomra mindennél fontosabb a biztonságérzet. Az, hogy tudom, nem fordulhat elő olyan, hogy holnap felhív a tulaj azzal, hogy 30 napunk van költözni és akkor ugyanott tartunk ahol kezdtünk. Dobozoljuk az életünket és megyünk.

Szeretek a saját ízlés szerint kialakított lakásunkban lakni, a saját bútorainkkal, a macskánkkal, olyan képekkel és polcokkal a falakon, amilyeneket csak akarunk. Szeretem, hogy ott van a lakásunk, ahol szerettük volna, hogy legyen és nem ott, ahol éppen kiadót találtunk.

Mindezek mellett pedig a röghöz kötés kérdését sem értem. Fiatalok vagyunk, ha visszautasíthatatlan ajánlatot kapunk két hét múlva 200 km-re, akkor két hét múlva pakolunk és megyünk, ezt pedig kiadjuk, ami fedezi a törlesztőnket és talán még az új lakhelyünkön a bérleti díjunk egy részét is. Ha pedig úgy döntünk ott képzeljük már el az életünket végleg, akkor még mindig dönthetünk úgy, hogy ezt eladjuk és veszünk ott másikat. Vagy ott is veszünk egyet és ez a bérleti díj kifizeti mindkét lakásunkat, mi pedig kétlábon állunk.

Nem igazán értem, hogy ezzel szemben anyagilag hogy lenne kedvező egy albérlet, ami gyakorlatilag végtelen pénznyelő.

2019. júl. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
20%

ma 12:42

Nagy igazság,mindig a gazdag oktatja a szegényebbet.

Vagy készen kapja a házat vagy leteszi a törlesztő mellé az évi kétmilliót.Utána magas lóról osztja az eszet hogy mennyivel jobb a saját ház és mindenki ostoba aki albérletben lakik.

Mintha mindenki ennyiből élne.

Inkább csak nem kap hitelt vagy nem tudja letenni az önerőt,vagy nem keres annyit hogy évtizedekig biztosan tudjon hitelt fizetni.

Undorító ez a szoci érából maradt kivagyiság.

2019. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 mindentudó99 ***** válasza:
79%
#16 Ne haragudj de te annyi marhaságot összehordasz hogy ember esze megáll. Hogy sikerült azt kiagyalnod hogy akinek saját ingatlana van az nem jár nyaralni? Meg hogy a hitelt 20-30 évig fizeted. Miért az albérletben ingyen laksz. Az albérlet díja duplája is lehet a hiteltörlesztőnek. És fizetheted amíg élsz mondjuk 60 évik. Ha gyerekt vállalsz semmi ertéket nem hagysz örökül. Miert ne vàlthatnál munkahelyet vagy mehetnèl külföldre? Csupa csúsztatás amit írsz. Ne égesd magad tovább
2019. júl. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
41%
Rossz házszám, próbáld újra.
2019. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
17%

Első vagyok, megmagyaráznátok kérlek a lepontozást?


A kérdező azt kérdezte, mik az előnyei a saját ingatlannak. Én leírtam, de úgy tűnik akkor nem az.


De lehet hogy lakás esetén mert a giliszta a gyűrűsférgek törzsébe tartozik, ház esetén pedig azért mert a szél északkeletről 15°-os szögben fúj, 20km/h-s erősségben. Na ez jobb?

2019. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
83%

#1/#20

Nem az a kérdés, hogy lakás vagy kertes ház a jobb...

2019. júl. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!