Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen előnyei vannak a saját...

Milyen előnyei vannak a saját ingatlannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,mitől jobb ha van saját ingatlanom? kevesebbek a költségek?

ki melyiket választaná ha tehetné a sajat tulajdont , maradna bérlőnek vagy a kevésbé ismert lakokocsis életet választaná?



#ingatlan #lakóautó #bérlakás #előnyők .életmód
2019. júl. 15. 11:33
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
82%

Én nem bírnám az albérlő lét általi kiszolgáltatottságot. Meg hogy nem feltétlenül csinálhatok azt, amit akarok a lakásban vagy lakáson.

Nagyon drágák az albérletek (meg minden a mai világban, így nem csodálom), és inkább egy saját lakás hitelét nyögném.

Elgondolkodnék a vidéken, annál jobb nincs is, olcsóbb is, persze csak ha megoldható a bejárás a munkába.

Csakis saját. De csakis kicsi épület és megfizethető áron. Nekem nem kellene óriási ház vagy hiper-szuper hatalmas új építésű lakóparki lakás. Jó lenne egy egyszerű házikó egy szép faluban és azt csinosítgatnám, és úgy érezném, hogy otthon vagyok. Lakókocsi eszembe sem jutna, de vannak ezek a lakókocsiszerű készházak, talán még az szóba jöhetne, bár nem ismerem annyira, milyen abban lakni.

Egy albérletet én csak szállásnak éreznék.

2019. júl. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
53%
Na jó, most komolyan... Aki lepontozta a 21-es válaszom, az úgy gondolja, hogy az volt a kérdés, hogy lakás vagy kertes ház a jobb? Vagy mi a probléma tulajdonképpen? Ovi....
2019. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
67%

A kérdező azt kérdezte "Milyen előnyei vannak a saját ingatlannak"


Én leírtam MINDKETTŐ előnyeit. Ezen nincs mit nem megérteni, de úgy látom itt sok az okostóni barom akik osztják csak az észt, a foci mellett az ingatlanhoz ért még a legjobban a magyar...


Nem a hátrányait kérdezte, de tulajdonképpen még csak nem is az albérletet kérdezte hanem az ELŐNYEIT, az INGATLANNAK. Ebbe benne van a LAKÁS és a HÁZ is. De mér egy garázs is... fuu

2019. júl. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező igen, te meg menjél lakókocsis életmódot folytatni. Meglátjuk meddig bírod.



És miért jó hogy saját ingatlanod van? Talán mert gondolni kéne a gyerekeidre is nem? Állandóan hurcolod őket majd míg felnőnek albérletről albérletre? Szerinted milyen vándorcigány életmódot tanulnának meg?

2019. júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
44%
11: Ebben az országban az van, hogy a szocializmusban kivétel nélkül mindenkinek alátettek egy házat, csak vigyázni kellett rá. Aki vigyázott, annak most is megvan. Aki elherdálta, annak nincs.
2019. júl. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
92%

Jelenlegi lakásunkat 90.000 ft-ért béreljük. Jelenlegi hitelfeltételekkel (kamatmentesen) vásároltunk egy lakást, a törlesztő lakásbiztosítással és hitelbiztosítással 110.000 ft lesz. Ez esetben kiadunk 26.400.000 Ft-ot 20 év alatt, ha bérelnénk csak 21.600.000 Ft-ot. Ezért cserében mai értéknen lesz egy 25.000.000 értékű lakásunk, 20 év múlva mennyit fog érni? 30-40 milliót? Aki bérleményben lakott, annak mije lesz 20 év múlva? Semmije.


Természetesen kockázatos a hitel is, de egy albérletből sem mehet az ember a híd alá. Egyszerűen van olyan élethelyzet, amikor nem kell lakás (12 évig voltam bérlő). Most van egy gyermekem, biztos munkahelyem, nyugalomra és állandóságra vágyom. Most meg kell a lakás.

2019. júl. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
40%

"Nagy igazság,mindig a gazdag oktatja a szegényebbet."

Hát persze, ő az aki tudja, hogyan kell gazdaggá válni, nem fordítva.

Amikor a gazdag arra kiváncsi, hogyan lehetett így elszegényedni, akkor pedig a szegény oktatja a gazdagot.

2019. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
hujuj nem gndoltam volna hogy egy általános kérdéssel ilyen ellentéteket szittok ,nem ez volt a célom . A fő kérdésem első körben a saját ingatlannal járó előny (lehet nem fogalmaztam pontossan ,ez esetben elnézést kérek). Konkrétan az hogy milyen költségekkel jár a hitel nélkül vett ház? tehát ha már sajátom az ingatlan milyen adók vannak rá? biztossan vannak :) csak fogalmam sincs hogy miben különbözik az albérlettől csak úgy általánossan. A kérdésem alapja pedig reális szerencsésnek mondhatom magam és nincs szükségem hitelre ,de most estem ki az iskola padbol és bár jól fizető állásom van szeretnem a lehető legjobban befektetni és már régóta álmom volt egy saját ingatlan de nem igazan vagyok tisztaban hogy mik a hátrányai konkrétan ezért is volt a kérdés ,nem volt cél az ellenszenv kiváltása ,mert én ugy gondolom hogy ahány ház annyi szokás van és mindenkit megillet a sajat vélemény formálása . köszönöm hogy ennyien probalatok segiteni :)
2019. júl. 16. 07:39
 29/46 anonim ***** válasza:

#24


"Én leírtam MINDKETTŐ előnyeit. Ezen nincs mit nem megérteni, (...) Nem a hátrányait kérdezte, de tulajdonképpen még csak nem is az albérletet kérdezte hanem az ELŐNYEIT, az INGATLANNAK. Ebbe benne van a LAKÁS és a HÁZ is. De mér egy garázs is... fuu"


LOL...

Eleve mondjuk ökörségeket írtál.


"Lakásnál kisebb a fűtési rezsi" - ezt honnan szedted, a kisujjadból? Nem (csak) azon múlik, hogy lakás vagy nem lakás, hanem vannak olyan apróságok, mint légköbméter, szigetelés, tájolás, fűtési mód, stb.


"Lakásnál közelebb van minden" - wut? Mi minden? Minél van közelebb? Milyen alapon?


"Lakásnál fűtésre nincs gondod, csak feltekered és kész" - ugyanez igaz lehet házban is, fűtési módtól függ.


"Lakásnál ki tudod adni ha megszorulsz (és van amúgy hol laknod)" - Mintha házat nem lehetne kiadni.


"Háznál garázs" - Mintha lakáshoz nem lehetne venni vagy bérelni garázst, akár többállásost.


"Háznál nagyobb, tágasabb terek, van hova pakolni" - Mintha MINDEN lakás a világon apró lyuk lenne, és MINDEN ház óriási tágas palota lenne. :DDD


"Háznál szomszédot kevésbé hallani" - attól függ, én anno panelban hallottam néha mászkálni a szomszédot, most meg minden nap hallom flexelni.


Nem, te nem írtad le mindkettő előnyeit, te írtál néhány túlromantizált sztereotípiát, oszt kalap.

2019. júl. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Ha hitelre sincs szükséged akkor meg pláne vegyél mint bérelj. De mindenképp az a jobb. Költségei? Félévente van nálunk kommunális adó nem tudom mennyi 8 ezer talán fél évre. Ha jó az ingatlan költségmentes. Nem igaz hogy mindíg költeni kell rá. Ha nem hasznalod kb egy ezres havonta a közművek alapdíja. Ha kertest veszel nyilván be kell szerezni ezt azt amivel a portát rendbetartod.
2019. júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!