Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen előnyei vannak a saját...

Milyen előnyei vannak a saját ingatlannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,mitől jobb ha van saját ingatlanom? kevesebbek a költségek?

ki melyiket választaná ha tehetné a sajat tulajdont , maradna bérlőnek vagy a kevésbé ismert lakokocsis életet választaná?



#ingatlan #lakóautó #bérlakás #előnyők .életmód
2019. júl. 15. 11:33
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
17%
#29 Lehetőleg ne az én általam leírtakat minősítsd, hanem írj jó előnyöket, amik nem "ökörségek". Engem is érdekelne, más szemszögéből nézve.
2019. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
88%

Anélkül, hogy elolvastam volna a többi választ:

Éppen megveszünk egy kétszintes, 3 háló+nappalis, tágas, kényelmes családi házat. Kell hozzá hitel. A törlesztőrészletünk 77 ezer forint lesz. Ugyanilyen házak bérleti díja havonta minimum 150 ezer forint, de inkább 200. Nyilván sokkal jobban jövünk ki havi szinten is, plusz így a ház a miénk lesz, ha kicsengettünk a hitelt. Az albérletre csak dobálom a pénzt az éterbe kb.

Továbbá, mi nem akarunk költözni, imádunk itt élni, a környékre születtünk, jó munkánk van, szuper hely, itt az összes barátunk, család, már van két gyerkőc is, jó lesz őket is felnevelni. Minden szempontból jobb és kényelmesebb nekünk saját házban lakni, és egyértelműen jobban megéri.

2019. júl. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
71%
#32 hagyjad, úgyis lepontoznak... én már megszoktam ezen az oldalon, különösen az ingatlan kategóriában itt mindenki okosabb a másiktól.
2019. júl. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%
Az albérlet vagy saját tulajdon számomra akkor lenne dilemma, ha mondjuk egy 2 szobás 50m2-es lakás albérleti díja mondjuk 80-90ezer forint lenne a XI-XII kerületben és a jelenlegi árak meg lennének ugyanazok. De mivel a törlesztőrészlet olcsóbb szinte, mint a bérleti díj, illetve fej-fej mellett haladnak, így nem kérdés, hogy a saját tulajdon a jobb. Majd ha a bérleti díj fele lesz a törlesztőnek(az ár 70%-ra kalkulálom a hitelt, mert a 20-30%-os önerőt is kihívás kigazdálkodnom) akkor elkezdhetek mérlegelni, de addig nincs kérdés.
2019. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
25%

Egyik oldal sem fogta fel a másik érvelését.

Aki családi házban akar élni gyerekekkel, annak kell a tér és jobb a hitel is.

Aki viszont csak aludni jár haza és elég a 30 m2 az aktuális munkahelyéhez közel, annak a saját ingatlan felesleges teher.

Miért olyan nehéz megérteni a másikat ezen az oldalon? Mintha tízévesek veszekednének a játékokon.

2019. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
71%

#65

De miért lenne felesleges teher az, hogy kevesebbet kell fizetned rövidebb ideig? :D

2019. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
0%
Már a jövőbe írod a válaszokat? Ezek szerint nagyon kezdő vagyok még gyakorin. :D
2019. júl. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
34%

#37

Wow, félreütöttem egy billentyűt, ilyen még soha senkivel nem történt, micsoda említésre méltó esemény!

A kérdésem továbbra is él.

2019. júl. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
0%
Frusztrált vagy és ennyi. Gyakorin harcolsz hülyeségek miatt. Ideje nyaralni és pihenni. :)
2019. júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#35 Az hogy egyedül élsz annak semmi jelentősége. Ugyanúgy az ablakon dobálod ki a pénzt egy életen át. De ez amúgy is a te bajod ha te két családi ház árát akarod más zsebébe tenni mire megöregszel szived joga. Végül is belőled és a hozzád hasonlókból élnek jól azok akiknek van plusz ingatlanjuk. Ettől még nem változik semmi ugyanúgy a saját ingatlan az előnyösebb.
2019. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!