Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mire lehetne átminősíttetni...

Mire lehetne átminősíttetni egy szántót, hogy ne kelljen végigcsinálni a kifüggesztéssel járó hosszú folyamatot, ha meg akarom venni?

Figyelt kérdés
Egyébként nem szántó a valóságban. Lehet, hogy soha nem is volt az. Egy 1000 m2-es telek, ami mellett jobbra és balra is ilyen méretű telek van. Azokon ház áll, így azt gondolom, hogy ez a "szántó" megnevezés csak egy adminisztratív tévedés. Valójában egy építési telekről van szó egy olyan környéken, ahol emberek laknak. (Persze lehet, hogy illegálisan laknak ott, mert mondjuk nem lehet oda lakcímet bejelenteni, de más kérdés.)

2019. júl. 19. 07:06
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

"hogy ez a "szántó" megnevezés csak egy adminisztratív tévedés. "

Nem valószínű, a többi is szántó lehetett, csak azok után kifizették a művelés alóli kivonás díját és az átminősítése már megtörtént.


"Egyébként nem szántó a valóságban. Lehet, hogy soha nem is volt az."

Az mindegy, a nyilvántartás szerint szántó.


Az első kérdés, hogy lehetséges-e az átminősítés. Mert, ha ez külterület akkor abból nem lesz építési telek (főleg nem belterületi).

2019. júl. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem osztom az előző véleményét, mert mifelénk a szántóra is lehet házat építeni, ha megfelelő nagyságú a területe.

Érdeklődj az önkormányzatnál.

2019. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

"Nem osztom az előző véleményét, mert mifelénk a szántóra is lehet házat építeni, ha megfelelő nagyságú a területe."

Szántóra nem lehet építeni. A művelés alól akkor is ki kell vonni (nem az egészet).

Ha külterület akkor 3%-ban beépíthető, ha több ilyen telek van a tulajdonban akkor birtokközpont hozható létre. Ebben az esetben a kiválasztott teleknél nagyobb lesz a beépíthetőség viszont a többi esetében tilalom lesz bejegyezve.

De a művelési ág alól történő kivonás ebben az esetben is szükséges. Építeni nem lehet mezőgazdasági besorolású területre.

2019. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Pont ilyen telkem van, és az összes körülöttem lévő szomszéd már épített rá házat.
2019. júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Át lehet minősíteni de aranykoronánént 100 000 forint. Egy szántó esetén ez több millió forint. Ha külterületen fekszik a szántó (ami szinte biztos) akkor építési telekké sem lehet minősíteni még sok millió forintért sem.
2019. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Ez az aranykoronánként 100.000 hogy jött ki? Ez minőségi osztálytól függ. Szántó esetén az I. min. o. valóban 92.000 HUF aranykoronánként, VIII. min.o.-nál már csak 4.000 HUF.

Amúgy valóban kivonható művelés alól. A tulajdoni lapon megtalálod, hogy milyen minőségi osztályú a telek és "Földvédelmi járulék" keresőszóval csomó infót találsz róla.

2019. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Pont ilyen telkem van, és az összes körülöttem lévő szomszéd már épített rá házat."


Amikor én vásároltam, akkor a megnevezése "külterületi szántó" volt.

Pár éve kaptam egy határozatot az önkormányzattól amin ez állt besorolásként, hogy MK-á/L.

A mellékelt jelkulcs szerint:"kertgazdasági mezőgazdasági terület lakóépület elhelyezésére szolgáló övezete"


Lehet, hogy időközben átminősítették??!

2019. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!