Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » SOS! Hangyainvázió a lakásban!...

SOS! Hangyainvázió a lakásban! Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

3-4 napja folyamatosan jönnek egy időpontban. Délután fele szoktak előjönni egy nagy csapatban. Van köztük szárnyas hangya is. A falból, az ajtó falából is jönnek és a stukkóból is..

Apa lefújja ilyen hangyaírtó sprayel az adott területet, viszont mindig találnak más helyet.. Ma már azt vettük észre, hogy fentről az ajtóból jönnek..

Mi lehet az oka amire jönnek? Hiszen semmi nem változott a lakásban..



2023. jún. 17. 00:51
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Eddig is ott voltak, de most ez a ciklus van az életükben. Nálam a hangyapor jött be. Olcsó, kevés kell belőle, és nagyon hatékony. Szagtalan.
2023. jún. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én porszívózok minden nap, ha kell többször. Nem tart amúgy sokáig.
2023. jún. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Eddig is ott voltak, csak most ivarzanak, szárnyuknő, és a levegőben párosodnak. Ha végelesz azonnal visszamennek a föld alá.
2023. jún. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt kell megtalálnod ahol bejönnek és ott kell lefújni a rést, hogy ki se tudjanak bújni.

Most költöznek, keresnek új helyet maguknak. Már volt egy ilyen a tavasz kezdetekor, nálunk akkor szoktak megjelenni. Csak keresztül mennek a konyhán és kimennek egy másik résen.

A két végpontot szoktam hangyaírtó sprével rendszeresen befújni, az segített. De lehet, hogy csak meg kell várnod ezt az 1-2 napot és eltűnnek.

Egy ismerősünknél vagy negyven éve csinálják a hangyák, hogy évente 1 hétig keresztül mennek az egyik kisszobában. Megszokták. Ilyenkor ajtót becsukják és megvárják amíg befejezik.

2023. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Beetető csapdát vegyetek, azt viszik a bolyba. Nálunk évente kétszer van kb. nagyobb rajzás, bár nem szárnyasok, kis feketék. A raid beetetőjéből szoktam 3-at kitenni azokra a helyekre, ahol a legtöbb van. Meglepik, egy-két nap alatt eltűnnek.

Esetleg a biokill is jó. Nem öl azonnal, de ha átsétálnak a kezelt zónán, megdöglenek, kb. 2 hét a hatása. Ez viszont csak azokat nyírja, akik kontaktba kerülnek vele.

2023. jún. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 Megpróbáltam és szépen bementek, "megszagolgatták" majd ott hagyták. Nem történt semmi, pedig több doboznyit tettem az útjukba. Megkerülték, rámásztak, bementek-kijöttek és az invázió folytatódott tovább.

Amikor vándorolnak egyik helyről a másikra akkor szerintem nem viszik el onnan a csapdából a kaját. Ha ott lenne az állandó boly, akkor meg igen.

2023. jún. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6# mert nem kaját keresnek most, hanem rajzanak.
2023. jún. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Igen, ezt mondom én is. De a kérdezőnél is most ez a gond lehet.
2023. jún. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8# igen. Most csak kifújt rovarölő jöhet szába. De ezek most kiássák magukat máshol.
2023. jún. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
5 vagyok. Nálunk sem jött be mind. A régi házunkban a Protect vált be, itt azt csak kerülgették, a Raidbe belemennek. Rajzásnál is esznek a hangyák és ha egy helyen nem tudnak, jönnek máshol. Sajnos ki kell tapasztalni mi válik be ellenük.
2023. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!