Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Patkány (gondolom hogy az)...

Patkány (gondolom hogy az) kirágta a tetőt, most van egy lyuk a szoba plafonján, de a padlásra nem lehet sehogy feljutni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eléggé kétségbe vagyok esve.

Régi ház, vidéken.

Hallom már hetek óta, hogy szaladgálnak odafent, de nincs padlásfeljáró, itt még senki nem járt a tetőn.

Gondolom, ha már itt van ez a lyuk, akkor tovább fogja bővíteni, főleg ha érzi a kajaszagot majd innen. Meg a padláson nincs is neki semm, biztos az a célja, hogy élelemhez jusson.

Nagyon félek, fogalmam sincs, mit tehetnék.

Most is főzök, mert muszáj...

Le se merek feküdni aludni, félek, hogy holnapra hatalmas lyuk tátong majd ott.

Nem vagyok gazdag, a tetőt felújítani nem tudom, nincs rá több százezrem vagy 1-2 millióm.

Aért vettünk régi házat, mert erre telt, de egyébként egy átlagos régi ház, sok ilyen van.

A hosszabb távú terv természetesen felújítás volt, de egyedül maradtam, így már nem lesz belőle semmit.


2017. okt. 17. 18:04
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Az még csak most jutott eszembe, hogy a hideg elől is menekülni akar... :((((((
2017. okt. 17. 18:13
 2/23 anonim ***** válasza:

Pedig a padlásra fel kell jutni, ezt a múltkor a szaladgálós kérdésnél is írtuk.

Nincs mese, kívülről egy hosszú létra, lebontani a cserepet, akkora helyen, hogy egy ember beférjen. Körülnézni a padláson, hogy mi is van ott és aszerint rendezkedni. csapdák, méreg(?) ami ha van macsek nem ajánlott.

A lyukat amin felmegy valaki egyelőre nem visszacsinálni, hanem nagyon alaposan lefóliázni, mert többször kell ellenőrizni most a fenti körülményeket.

Aztán tavasszal csináltatni áccsal egy egy ilyen elven működő padlásajtót, csak nem ilyen rondát:

[link]

Én más opciót nem látok.

2017. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Írták ott is, de egyszerűen esélytelen.

Annyira rozoga a tető, hogy ha ezt bárki megbontja, az ti nem marad egyben.

Sátortető, 4 oldalas, ha kihúzom alulról a régi palát, instabil lesz az egész, egy vihar le is viszi az egészet.

Fólia... beázik, tiszta penész lesz minden (sajnos így is van), még jobban bejön a hideg.

Erre a tetőre az atyaúristen sem épít padlásfeljárót, egyszerűen nem alkalmas rá, és ilyesmire pénzem sincs.

Nem hiszem, hogy én vagyojk az egyetlen, akinek ilyen tetője van, és meggyűlt a baja a kártevőkkel.

Hidd el, ha neked ilyen tetőd lenne, te sem mernéd megbontani. :(

2017. okt. 17. 18:25
 4/23 anonim ***** válasza:
A lyukon tegyél fel csapdákat ha átfér , aztán szüntesd meg púrhabbal , pár patkányfogót élesíts a házon belül is .
2017. okt. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Pont ezeket nezegetem, vmi pépet ajanlanak neten. Csomagolassal egyutt megeszik. Kb 2x2 centis a lyuk, ez a pép vajon hajlithato kiszerelesben van, v merev?
2017. okt. 17. 19:19
 6/23 anonim ***** válasza:
Hát én ott aludni se mernék ahol le tud járni a patkány. Tömd be a lyukat. Tolj fel pár csrepet és dobálj be Biotoll zselés patkánymérget más megoldás nincs egyenlőre. A mérget addig adagold míg mozgást hallasz. De mindíg legyen fenn.
2017. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Hát pedig szerintem te vagy az egyetlen, akinek ilyen tetője van, hogy nem lehet felmenni a padlásra.

Kéményseprő hogy nézi/nézte meg a kéményt?

Szerintem biztos volt ott valamiféle feljáró, csak az előző tulajdonos okos módon becsinálta.


Amúgy látszó gerendás födém vagy stukatúr?

2017. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Azt kéne kideríteni hol tudott felmenni a patkány, mert valahol ugye felment.

Egyébként lehet kicsit drágább, de én hivatásos rágcsálóirtót hívnék. Ők találkoztak már mindennel és van is megoldásuk mindenre.

A telepeinken olyan kültéri csapdák vannak, hogy előbb döglenek meg a patkányok, minthogy a benti csapdát fel kéne zabálniuk.

Abszolút macskabiztos dobozokkal. Nem jut a méreghez semmi, csak ami belefér a dobozba. Az emberke szerint ha megenné a macska sem lenne semmi baja, csak néhány órára kicsit kótyagossá válna. Az elvet nem értem, de mindegy is.

Én ezt tenném. Egy telefont megér árajánlattal és akkor legalább biztosra lehet menni.

A nagymamámék is ezt tették, amikor a társasházban (!!!) szaporodott el náluk a patkány egy elmés "komposzt gyártó" szomszéd miatt. A társaság fél év garanciát vállalt, ez idő alatt havonta járnak ki tölteni a mérges dobozokat. Ezzel monitorozzák is az odaszokott patkányállományt. Amióta kint vannak a csapdák, csak döglöttet láttak a lépcsőházban.

2017. okt. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem volt soha feljaro, okoska.

Ne tudd mar jobban.


Aha, biztos en vagyok az egyetlen...


Nem jar kemenysepro, nem olyan modon futok.

2017. okt. 18. 06:09
 10/23 A kérdező kommentje:

Egy ekkora allat be tud jutni a korhadt lecek alatt, de egy csapda nem hiszem, h befer.

Gondoltam a ragcsaloirtokra is, koszi.

2017. okt. 18. 06:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!