Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Patkány (gondolom hogy az)...

Patkány (gondolom hogy az) kirágta a tetőt, most van egy lyuk a szoba plafonján, de a padlásra nem lehet sehogy feljutni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eléggé kétségbe vagyok esve.

Régi ház, vidéken.

Hallom már hetek óta, hogy szaladgálnak odafent, de nincs padlásfeljáró, itt még senki nem járt a tetőn.

Gondolom, ha már itt van ez a lyuk, akkor tovább fogja bővíteni, főleg ha érzi a kajaszagot majd innen. Meg a padláson nincs is neki semm, biztos az a célja, hogy élelemhez jusson.

Nagyon félek, fogalmam sincs, mit tehetnék.

Most is főzök, mert muszáj...

Le se merek feküdni aludni, félek, hogy holnapra hatalmas lyuk tátong majd ott.

Nem vagyok gazdag, a tetőt felújítani nem tudom, nincs rá több százezrem vagy 1-2 millióm.

Aért vettünk régi házat, mert erre telt, de egyébként egy átlagos régi ház, sok ilyen van.

A hosszabb távú terv természetesen felújítás volt, de egyedül maradtam, így már nem lesz belőle semmit.


2017. okt. 17. 18:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
49%

A méreg nem ér semmit, legalábbis mifelénk kutya bajuk tőle a patkányoknak. Patkány csapda kell, egy kis kocka szalonnával. Na az elkapja őket.

Olyan nincs hogy ne tudj felmenni a padlásra. Meg kell oldani. Ha más nem létrát tamasztasztas a falhoz, felmégy, 1-2 cserepet feltolsz és beteszed alá a csapdát.

Én is nő vagyok, ha nincs férfi a háznál meg kell oldani egyedül.

2017. okt. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
A Biotollt használom attól döglenek nálam.
2017. okt. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Ennél egyértelműbben nem tudom leírni, hogy a padlásra NEM lehet feljutni, és NEM fogom megbontani az ezer éves tetőt, aki ebből nem érti, azzal nem tudok mit kezdeni.

Ezt a részét zárjuk már le.


Megvettem a Protect pépet, ami formázható, mint egy gyurma. 3 ilyet feltettem a kis lyukon, ami egyébként szerencsére nem lett nagyobb.

Nagyon furcsa, mert hetek óta hallom a hangokat minden egyes éjszaka, és pont tegnap volt az első éjjel, hogy semmit nem hallottam. Lejött volna? Vagy a macska elkapta?

MIndegy, a mérget azért feltettem, most várok.

Utána jöhet a purhab.


Nerm tudom, hanyas válaszoló, aki "nem tudna" olyan helyen aludni... dehogynem! Mit csinálnál? Virrasztanál napokat? Ugyan már... 1 napot ha bírnál.

A Protect azt írja, 3-5 nap alatt öl.


Tudom, hogy milyen rosszul hangzik ez az egész.....

Én is épp ilyen finnyás voltam/vagyok, elhiheted. Undorodom a férgektől, bogaraktól, békától, stb. Nő vagyok, mint már írtam. De ha egyszer idekerült ez a jószág, akkor is aludni kell éjszaka, mert holnap munka.

Szóval lehet finnyáskodni, hogy nem tudnál aludni, de valójában tudnál. Igaz, minden apró zajra felkelek, sőt villanyt kapcsolok, hogy mi volt az.

Nehogy azt hidd már, hogy bárhol is laksz, akár a Rózsadombon, akkor veled ilyen nem történhet meg.

A belváros közepén is vannak patkányok. Egy panel lakótelepen is ott vannak. Kertes házas övezetben meg aztán főleg. Az, hogy nem találkoztál vele, nem jelenti azt, hogy nálatok nincsenek. Hidd el, hogy 20 éve falun lakunk, és én is csak most találkoztam vele először.

2017. okt. 18. 19:00
 14/23 anonim ***** válasza:
Ezzel a finnyáskodásos dologgal teljesen egyetértek. Viszont azt én sem értem, miféle tető az, amire nem lehet feljutni. Mit csinálsz akkor, ha roskad a tető a hó alatt, beázik, szélvihar lerángatja a cserepet, rászakad egy nagyobb faág, vagy bármi olyan történik, ami miatt fel kell menni a padlásra? Főleg, hogy írtad is, milyen rozoga állapotban van a tető. Vagy csak imádkozol, hogy ne történjen ilyen és bízol a jószerencsédben? Az azért nem egy életbiztosítás, azt ugye tudod?
2017. okt. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Ekkora ho meg nem volt errefele.. Sem faag.

Igen, egyelore csak imadkozok.

Nem egy eletbiztositas, de senki masnal sem az. Jo allapotut is megrongal a vihar.

2017. okt. 19. 09:25
 16/23 anonim ***** válasza:

Első lépésben, - akármilyen csóró vagyok - kötnék egy jó biztosítást.

Ha annyira rozoga a tető, hogy nem lehet még egy cserepet sem megbontani mert összedől, akkor utána mindennap imádkoznék egy jó kis viharért.

Hogy megy fel egy kéményseprő?

Mit csinálsz kéménytűznél?

Mit csinálsz, ha lecsúszik 1-2 cserép?

Neked is be kell látnod, hogy ezt meg kell valahogy oldani, mert hosszútávon ez így nem működik.

A padlásra tudni kell felmenni, a házat legalábbis minimálisan karbantartani, aminek a padlás és a tető is része.

1., Add el a házat míg lehet

2., Szociális rászorultsági alapon kérj önkormányzati segítséget a tető átrakására, aminek egy részét (anyag) részletekben visszafizeted.

Felénk ez működik, közmunkásokkal megcsináltatják a rászorulók házait. Érdeklődj utána!

3., Vegyél fel annyi hitelt, amiből meg tudod csináltatni a padlásfeljárót, (max.100ezer) mert akkor a tető javítása is egyszerűbb lesz.

2017. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy egy rozoga, düledező tetőre senki sem fog biztosítást kötni. A biztosítók sem hülyék azért.


Másrészt, oké, hogy egy jó állapotban lévő tetőt is megrongálhat a vihar, de azért egy rossz állapotú tetőhöz jóval kisebb vihar is elegendő, hogy bajt csináljon, kárt tegyen benne. Kisebb viharok pedig azért jóval gyakrabban előfordulnak, mint nagy viharok, tehát nagyobb is az esélye, hogy beüt a krach, ha már magától is össze akar dőlni a tető.

Ha pedig a tető megadja magát, akkor nélküle már a háznak sincs már sok hátra.


Egyébként azt én is teljesen járható útnak látom, amit előttem szóló javasolt, még akkor is, ha már most látod, hogy nem fogod tudni még a tető átrakatásának anyagköltségét sem visszafizetni. Mert így legalább időt nyersz, a tetőd is rendben lesz, ráadásul jó eséllyel a patkány is elmenekül a padláson való nagy mocorgás közepette.

2017. okt. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#17

Nem a tetőre gondoltam a biztosítást, hanem a házra, aminek a tető is része. De lehet, hogy igazad van és nem kötnek, ... nem tudom.

Bár én annak idején a KÖBÉ-vel online kötöttem biztosítást, úgy, hogy ki sem jöttek megnézni.

Ők voltak az egyetlenek, akik vályogra is kötöttek biztosítást, amennyiben az állandóan lakott és nem csak egy nyaraló.

2017. okt. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam hogy nem láttam patkányt soha . Sőt az a baj hogy egyedül én írtom a környéken . Nagyon sok van. Kertesben élek. Már a hetedik kiló zselés mérget vettem az idén. És igen én nem bírnék olyan helyen alundni ahol bejár s szobába a patkány. Miért hihetetlen ez?' És biztos rozoga a tető de ne mond már hogy egy két cserepet nem lehet feltolni és feldobálni a mérget. Ilyen nincs. Ennyitől egy tető se dől össze.
2017. okt. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Felejtsd mar el azt a rhadt tetot, nem ez volt a kerdes...

Nalam sincs a szobaban.

De ha leirok vmit 5x, nem ertem, miert kell ujra ugyanazt hajtani, miert nem lehet felfogni, foleg mert nem is ez volt a kerdes....

2017. okt. 19. 18:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!