Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi a hatékony irtás és védekez...

Mi a hatékony irtás és védekezés ágyi poloska ellen? Hátha valaki már sikeresen megküzdött ezzel a problémával. Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés
Sziasztok! A napokban tapasztalta fiam, hogy valami rovart talált az ágyában, illetve ezzel egyidőben csípések is volt az alkarján. Azonnal teljes kipakolás, porszívózás, Domestosos törölgetést csináltam, de következő éjszakán ismét volt rovar. Azt már tudjuk, hogy ágyi poloska, meg a nyomait is megtaláltuk. Nem nagyon fertőzött az ágy, illetve a szoba. Ha tud valaki tanácsot adni, azt nagyon megköszönöm.

2019. febr. 5. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Szakember az irtáshoz, a matrac pedig kuka. Erre nem elég a házi megoldás sajnos.

Vettetek mostanában új bútort? Vagy sítáborban volt a gyerek ahol összeszedhette? Ki kell deríteni, hogy került be a lakásba, különben sosem szabadultok meg tőle.

2019. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a reagálást! Mostanában nem vettünk új bútort abba a szobába, használtat meg sehova se. Utoljára valamikor ősszel, előtte nyáron aludt ismerősöknél fiam. Utánaolvastam én is a dögöknek. Ami még felmerült bennünk, hogy nem könyvtári kölcsönzött könyvvel hurcolhattuk-e be.
2019. febr. 5. 10:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szinte akár honnan össze lehet szedni.

Minél előbb szakembert az irtáshoz, mielőtt jobban elszaporodnak.

A domesztoszos törölgetés nem jó semmire, mert az csak a felületen hat, max ha beleáztatnád őket. Ide rovarirtó kell és gyorsan.A rejtett életmódú állatkákkal nehéz boldogulni.

2019. febr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Addig is míg nem jön a szakember én befújok valamivel minden létező rést. Majd amit kapok délután, Protecttel vagy BioKillel. Nem tudom, van-e haszna, de legalább megnyugtat.
2019. febr. 5. 11:21
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Biokill, Protect, stb, egy rakás szar! Én csótányokkal játszottam le egy "meccset", úgyhogy ismerem az ilyen típúsú írtószerek buktatóját!


Olvasd le a megfelelő írtószerről a hatóanyagok nevét és arányát, rendeld meg a neten, majd az arányokat tartva keverd ki nagyobb töménységben!


Annyi mindössze a bajuk ezeknek a szereknek, hogy ahhoz hogy szabadon forgalmazhatóak legyenek, nagyon fel kell higítani őket!

Ne hidd el a több napos, vagy hetes "hatást" sem! Nem igaz! De növelt koncentrációval már igen!


Példa: amíg Raid-del fújtam le egy csótit, az még ment jó pár lépést de már kezdett bénulni, majd 2-3 perc után felborult, és még órák múlva is kínlódott. Az én 5-szörös erősségű keverékemtől azonnal eldőlt, és 5-másodperc múlva már nem mozgott!

2019. febr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát, jó hírt nem kaptam. Intézem a rovarirtást. Azért köszönöm a segítséget! Ha lenne még ötlet vagy tanács, azt szívesen fogadom.
2019. febr. 5. 12:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Biokill helyett insecticide 2000. Az se hiszem, hogy megoldás, de kifejezetten rejtett rovarok ellen jó, és végigfújhatod vele a matracot, szagtalan, egészségre nem káros. Egy próbát megérhet.
2019. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen hatásos módszer a "fizikai megsemmisítés", azaz megtalálod a rovart és agyonnyomod. Persze ahogy írják, gyorsan szaporodnak, minél tovább vársz annál inkább elfertőződik a szoba.


Hozzám EGYETLEN ágyi poloska jött be, mire rájöttem, hogy mi csíp és megtaláltam addigra lerakott petéket és utána még vagy 10 kicsi poloskát pusztítottam el hónapok alatt. Gyakorlatilag úgy, hogy napi szinten átnéztem az ágyat és környékét.

2019. febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nektek is köszi a választ! A fizikai megsemmisítés zajlik. Amikor csak van egy kis idő, kutatunk, keresünk, mosunk, sikálunk, tisztítunk, takarítunk, gyilkolunk.

Az Insecticide 2000-t én csak kisállatokkal kapcsolatos oldalakon láttam, eddig ez fel sem merült bennem.

De valószínűleg jövő hét elejére tényleg intézem a rovarirtást is. Addig és utána próbálkozom a házi módszerekkel.

2019. febr. 5. 14:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Valóban kisállatok kapcsán szokták javasolni, mert a kevesek egyike, ami állatokra sem káros. :) De maga a termék használatos pl. élelmiszeriparban is, én meg azért szeretem, mert nem büdös, mint az átlag rovarirtók (sajna én befulladok tőle). Mi hangya ellen használtuk olyan lakásban, ahol tavasszal/ősszel eső miatt meg rajzáskor százával jelentek meg újra és újra, és semmilyen irtás nem használt. Nem mondom, hogy megszüntette a problémát, de legalábbis javult.

A címkén ágyi poloskát is ír, azért javasoltam, de azzal (szerencsére) nincs tapasztalatom.

2019. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!