Kezdőoldal » Otthon » Kert » Túlmetszettem a fiatal Benjami...

Túlmetszettem a fiatal Benjamin fikuszom - csak a tovében egy friss hajtás. Mit tegyek, ha még az átultetés is sikertelen, és megint tele van a talaj kis fehér atka szeru kártevokkel? Segít vagy árt ilyenkor a gyakori mutrágyázás oldatban?

Figyelt kérdés

Haldoklik a Benjamin fikuszom. Egy éve vettem, ezt kovette egy koltozés, és a novény rohamosan hullajtotta a leveleit.

Aki ért hozzá, kuldenék képet mailben, a talaj kártevojérol is.Kevés a fény is, de már ágak nélkul nem hiszem h magához tud térni amator igyekettel.



#megmentés #Benjamin fikusz
2019. szept. 1. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ide tedd fel a képet

pl.: imgur

2019. szept. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A talajban lévö kártevök az ugróvillások lesznek, ez a növénynek nem igazán árt, viszont azt jelzi, ohogy a talaj túl nedves-

A növényednek viszont az kifejezetten árt, ha agyonöntözöd, ha emellett még erösen vagy gykaran mütrágyázod, akkor garantáltan elpusztul, föleg, ha nincs vagy alig van levele.

2019. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogyan kell ide feltolteni képet, új felhasználó vagyok. Esetleg privátban az email-címét ha elkuldené, vagy megpróbálom itt segítséggel.
2019. szept. 1. 21:08
 4/11 anonim ***** válasza:

Töltsd fel ide:

imgur.com


Majd kommenteld ide azt a linket.

2019. szept. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2019. szept. 2. 22:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem sikerült, nem jó a link.
2019. szept. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
2019. szept. 3. 21:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem túlmetszetted. Ez konkrétan ki van vágva.

Az a kis elmosódott 10 pixelből álló folt meg bármi lehet, akár még lepkekabóca is.

2019. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hogy értsem, azzal h tobol levagtam a noveny szarait (minthogy ez volt 2. mod metszesnel vagy 1-2 to metszese a hosszu szarbol ahol olvastam rola), tonkretettem vegervenyesen? tehat nem segitek rajta sehogy? ...semmilyen eloskodot az apro ugrovillasokon kivul nem lattam, mikor a kep keszult
2019. szept. 3. 22:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Amit én tennék.

A törzsét visszavágnám a feléig, harmadáig ha nincs rajta hajtás, vagy rügy.

Mivel át lett ültetve sérült a gyökérzet és valószínű nem tudta fenntartani a levélzetet. Az alsó friss hajtásból lesz szép növény.

2019. szept. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!