Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan tudható, hogy mikor...

Honnan tudható, hogy mikor szedhető a krumpli?

Figyelt kérdés
Május elején ültettem, de még a szár és a levél is zöld.

2019. szept. 4. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alá kell túrni a gyökérnek, és megnézni.
2019. szept. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Én már kiszedtem.
2019. szept. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Akkor ásd ki, amikor a szára is elszáradt. Utána szellős, DE NE NAPOS HELYEN, kb. szűk héten át szikkaszd a zsákokban.
2019. szept. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig nem száradt el, akkor már nem is nagyon fog, lehet, hogy majd a fagyok viszik le a levelét.

Áss ki pár bokrot, és nézz alájuk. Nagyon valószínű, hogy most az aszály miatt leállt a gumófejlődés, és ha most megázik, akkor a meglévő gumók kicsíráznak, és kis krumplikat fognak fejleszteni, ez lenne a természetes. Egyrészt, ezek az újak már nem fognak megnőni, hacsak nem lesz tökéletes az időjárás a számukra, másrészt, a most meglévők minősége erősen leromlik. Minden attól függ, hogy most mit látsz a föld alatt. Ha esetleg csak apró gumókat látsz, amik semmit nem érnek, akkor lehet, érdemes kivárni, hátha a második termés még jobb lesz. Nálam előfordult már egyszer, hogy a földben maradtak kihajtottak, és őszre rendes, méretes újkrumplim lett. (De csak egyszer, pedig utána direkt próbálkoztam.) Nyilván ezek nem tárolhatóak, tehát ha nagy területed van, akkor ez nem járható út.

2019. szept. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak szólok, utolsó, hogy nagyanyáink úgy mondták; a krumpli nem szereti a fődjit. Vagyis hogy nem jó egymást követő években ugyanoda vetni. Kivéve, ha úgy csinálod, mint én. Nem vetettem, csak ledobáltam a földre, aztán hordtam rá kb 40 centi szalmát. Így kapálni se, töltögetni sem kellett, és jövőre sem kell vetni, mert a pár mm-es gumók ott maradtak a szalma alján. Csak jelzem, így a bogár is jóval kevesebb, ami mégis odatéved, azt kézzel le lehet szedegetni, nem kell permetezni, ami mai agyonmérgezett világban nem utolsó szempont.
2019. szept. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én kiszedném, mert ha jön a hideg esős idő, nem tudod kiszikkasztani a tároláshoz.
2019. szept. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!