Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lisztharmatnak és egyéb...

Lisztharmatnak és egyéb vírusoknak ellenálló cukkini mag akár darabra is érdekelne valakit?

Figyelt kérdés
Sajnos az utóbbi pár évben nem volt szerencsém a cukkinivel a kertben, mert miután szépen megnőtt, hozott egy-két termést, a lisztharmat megtámadta és hamar tönkrement, pedig akár őszig is teremhetett volna. Permetezni nem fogok, mert akkor a boltban is megvehetem a zöldséget. Ezért idén szeretnék rendelni ellenállóbb fajtákat, azonban kiskereskedelmi forgalomban szinte csak a black beauty/nefertiti fajta kapható, ami nem igazán ellenálló. Nagy tételben termelőknek árulnak hibrid vetőmagokat (Magyarországon engedélyezett, GMO mentes magok), azonban 100-250 darab mag kb. 5 ezer forintba is kerül, ennyire nyilván kiskertben nincs szükség, ezért gondoltam, ha hárman-négyen rendelnénk, az bőven elég lenne. Két fajtát fogok beszerezni: Noriac F1, Mantra F1, rá lehet keresni a neten. Ha valakit érdekel, jelezzen és postán küldöm a kért darabszámot. Nem kereskedni akarok, beszerzési áron adom természetesen!

2020. febr. 12. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne még termesztéstechnológián javítani:

ritkábban, szélirányban ültetni a töveket, ha eddig nem volt szempont.

Teljes napon van?


Segíthet még a káliumos lombtrágyázás permetezés, vagy ha neked ez is vegyszer, akkor csalán/nadálytő ázalékkal öntözni/permetezni.

2020. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezek is csak mérsékelten rezisztensek mindenre (IR), azt írják.

A lisztharmat nem gond, egy-két permetezéssel megoldható az érzékeny fajtáknál is, nekem vírus ellen kellene ellenálló, de a leírások alapján ezek se fogják bírni.

2020. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1/2 - Amennyire lehet napos helyre ültetem, de a telek fekvése nem biztosít egész napos napsütést, ráadásul az utóbbi években sokszor volt esős, párás idő, ami a gombáknak kedvezett.


#2/2 - A Mantra F1 fajtánál nem nagyon láttam több rezisztenciával rendelkezőt, esetleg tudsz ilyet mondani?

2020. febr. 13. 07:59
 4/5 anonim ***** válasza:

A cukkini kifejezetten fényigényes, napi pár óra árnyék is problémás lehet.


Esetleg fekete fólián termesztés segíthet.


Vagy más tökfélére váltás.

Pl kolbásztök, igaz később terem, de annak legalább íze is van.

2020. febr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A fekete fólia miért jó? Azt tudom, hogy hamarabb felmelegszik a talaj és gátolja a gyomosodást, kiszáradást, de ebben az esetben a lisztharmat ellen segít valamit?
2020. febr. 13. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!