Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virágozni fog a kálám? Mit...

Virágozni fog a kálám? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Sok éve már, hogy kaptam valakitől cserépben, azt mondta kála. Sosem láttam még virágozni.2-3 levélnél sose állt többől, mert a legrégebbi rendszeresen elsárgult, lekonyult, majd leszáradt, miközben középen hozott helyette új levelet.

Nyaranta kiültettem kertbe, télre bevittem nagyon gyengén fűtött folyosóra.

Most meglepve látom, hogy nem csak újabb levelet hoz, de virágot is! Most már egészen biztos vagyok benne, hogy virág, amit látok, mert egyre fehérebb. Emellett friss új leveleket is hozott, és talán nem pusztul le a legrégebbi levél még.


Kérdésem, hogy lehet az, hogy eddig sose virágzott nekem, és most igen? Mit rontottam el eddig, és mit csináltam jól most vajon???

HOgyan vigyázzak rá, hogy legközelebb is virágozzon? Meg hogy ez a virág is kifejlődjön eleve...?



2020. febr. 19. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy eddig is mindent jól csináltál, már csak azzal is, hogy sikerült életben tartanod, ami sokaknak nem megy.

Nyilván most ért el abba a fejlődési szakaszba a gyökérzete, hogy kedve van virágokat hozni.

A nyári kiültetésnél csak arra kell figyelni, hogy sugárzó nap ne érje és a földje ne melegedjen át.

[link]

2020. febr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Most az a baj, hogy virágozni fog ? Eddig nyilván nem vetted figyelembe, hogy alapvetően mocsári növény.
2020. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha kiülteted a kertbe, csakis árnyékos helyre tedd. Ha nagy a szárazság, permetezd a leveleit, mert jól tűri a páratartalmat., de ne vidd túlzásba.
2020. febr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2020. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!