Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fiatal amarillisz hagymát...

Fiatal amarillisz hagymát hogyan lehet virágoztatni? Mikor képes először virágozni?

Figyelt kérdés

Úgy értem mekkora méretűnek kell ahhoz lennie? És hogy segíthetem, hogy mielőbb nagyra nőjön?

Rendes nagy méretű hagymát már tudok virágoztatni. De egy jó pár éves kicsinye még nem akar virágozni, már várnám pedig....:)



#első #fiatal #amarillisz #virágozatás
2019. ápr. 1. 10:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Kb. 5-6 cm-es hagymaátmérőtől virágzóképes.

Úgy nő meg leghamarabb, ha kiülteted a kertbe. Még ha nem is öntözöd egyszer se, akkor is többet nő, mint cserépben. Hát még ha öntözöd is, meg tápanyag is van a földben...

Én tavaly kaptam 3 db 2 cm-es sarjat, kihajítottam a kertbe, nyáron talán 3 alkalommal megöntöztem, és őszre mind olyan 5-6 cm-es lett. Virágoztatni nem próbáltam őket, majd kint a kertben virágzanak kiültetés után, ha akarnak, de nem akartam feleslegesen legyengíteni őket a szobai tartással, ha mégsem virágzóképesek.

Ha nincs kerted, akkor meg nagy cserépben tartsd, természetesen az erkélyen, és bőségesen tápoldatozd meg öntözd.

2019. ápr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!